تی وی تو
آرسنال

پخش زنده بازی آرسنال

به عنوان یکی از موفق ترین و محبوب ترین باشگاه های انگلیس، باشگاه فوتبال آرسنال همیشه جذابیت خاصی برای عموم  داشت. عناوین و دست آورد های این تیم به خودی خود نشانگر همه چیز است .  آرسنال علاوه بر کسب 28 جام مهم داخلی، رکورد هایی چون  بیشترین بازی بدون شکست و سریعترین صعود تیم در تمام  فوتبال انگلیس را در اختیار دارد.

تاریخ تاسیس آرسنال به سال 1886 برمیگردد ، بازیکنان این تیم ، آن را dial square نامیدند . آن ها در واقع کارگران کارخانه ی توپ جنگی بودند و به همین دلیل Dial square  به باشگاه توپچی ها نیز شناخته شد. اندکی پس از آن، این باشگاه حرفه ای شد و نام خود را به وولویچ آرسنال تغییر داد، و در سال 1893 به عضوی تمام عیار لیگ فوتبال بدل شد (اولین باشگاه از مناطق جنوبی کشور.)

دوره بعدی باشگاه ، سرشار از مشکلات بود . علاوه بر این که نتوانستند تیم قدرتمندی را تشکیل دهند که عنوانی کسب کند ، از لحاظ جغرافیایی نیز از سایر تیم های کشور بسیار دور بودند و این حضور کمرنگ سبب شد تا آن ها از لیگ نیز جدا شوند. این باشگاه  بعد از اینکه به طرز خطرناکی به ورشکستگی نزدیک شد ، توسط بازرگانی به نام هنری نوریس در سال 1910 خریداری گردید او در1913 باشگاه را به شمال لندن منتقل کرد (هایبری، به زمین جدید این تیم  تبدیل شد.)در سال بعد یعنی 1914 این باشگاه به آرسنال تغییر نام داد.

دوره ی چاپمن : اوج موفقیت و ترقی

اولین اقدام برجسته ی این باشگاه استخدام هربرت چاپمن به عنوان سرمربی در سال 1925 بود . این سرمربی ، تصمیم به مدرن سازی بسیاری از جنبه های باشگاه گرفت ، چاپمن رژیم تمرینی را بهبود بخشید و تغییرات موثری در ساختار سنتی باشگاه ( 2 3 5 ) ایجاد کرد و پس از امضای قرارداد با  چند ستاره ی فوتبال ، آرسنال اولین قهرمانی بزرگ خود را سال 1930  در فینال جام حذفی انگلیس و مقابل هادرسفیلد تاون ، با نتیجه ی 2-0  بدست آورد تا ثابت کند که این تازه شروع موفقیت هایش است . طی دهه ی 30 آن ها پنج عنوان لیگ برتر انگلیس و یک قهرمانی فینال جام حذفی دیگر به افتخارات خود اضافه کردند.

پس از دوره جنگ جهانی دوم، این باشگاه با کسب دو عنوان لیگ دیگر 1948، 1953 و یک جام حذفی در فصل 1950 در مسیر پیشرفت خود به پیش میرفت. این آخرین جوایزی بود که این باشگاه در هفده سال آینده توانست کسب کند . بهترین بازیکنان این تیم در حال بازنشستگی بودند و یا به باشگاه های موفق تر می رفتند  و تمام  این ها آرسنال را با افتی متوسط روبرو کرد.

آمار جوایز :

لیگ دسته اول / لیگ برتر 13 قهرمانی
جام حذفی 13 قهرمانی
جام اتحادیه 2 قهرمانی
جام قهرمانان اروپا 1 قهرمانی

پس از برنده شدن در دوبل اول خود در سال 1971، به نظر می رسید بالاخره شانس دوباره به باشگاه روی آورده است. اما در ادامه ، مسیر طولانی ای از لیگ های دسته دوم و شکست در جام های گوناگون در انتظار آرسنال بود. در واقع طی این مدت ، پیروزی جام حذفی 1979 تنها نقطه ی درخشان برای این تیم بود . آنها در دوره جورج گراهام کمی موفق تر بودند،  طرز تفکر دفاعی این مربی ،  با بازیکنان آرسنال، تناسب خوبی داشت. در طول 9 سال سرمربیگری گراهام (1995-1995)،آرسنال دو عنوان قهرمانی, دو جام اتحادیه و یک جام قهرمانی لیگ حذفی کسب کرد ، همچنین در اولین حضور خود در جام قهرمانان، پارما را 1-0 شکست دادند اما سرانجام در فینال مقابل والنسیا ، نتیجه را در ضربات پنالتی واگذار کردند.

دوران ونگر

اوضاع آرسنال پس از امضای قرارداد با آرسن ونگر ، بسیار بهتر می شود. این مربی ناشناس فرانسوی ، با اقداماتی که انجام داد فورا آرسنال را به قدرت سابقش بازگرداند. او قرداد های موفقی با چند بازیکن فرانسوی همچون رابرت پیرس، پاتریک وییرا و تیری هانری بست و به خصوص وجود هنری ، ضعف این تیم را در حمله به خوبی پوشش میداد . بین سالهای 1996 و 2004، آرسنال  سه عنوان لیگ و سه جام حذفی بدست آورد ، در این میان ، قهرمانی سال 2003-2004 این تیم بسیار حائز اهمیت بود زیرا که آرسنال در طول لیگ برتر انگلیس هیچ شکستی را تجربه نکرد ،بعد ها  این تیم با 30 گل زده از سوی هانری در 37 بازی ، لقب “شکست ناپذیر” گرفت . ( the invincibles )

 

تحت مدیریت آرسن ونگر، آرسنال به عنوان باشگاهی شناخته شد  که شاید بازیکنان بزرگی نمی خرید اما در عوض استعداد های فوق العاده ای را پیدا می کرد . البته از آن جا همیشه  یک استثنا وجود دارد ،آرسنال برای خرید مسعود اوزیل( Mesut Ozil ) از رئال مادرید در سال 2013 ،  42.5 میلیون پوند هزینه کرد که این اتفاق بالاترین رکورد نقل و انتقالات برای این باشگاه بود.

آرسنال به یکی از برترین تیم های فوتبال انگلستان تبدیل شده بود و دیگر مانند سابق استادیوم هایبری با 38,419 صندلی برایش کافی نبود ( سال 1994 در انگلستان  قانونی تصویب شد که تمام استادیوم ها را مجبور کرد که ظرفیت خود  را به میزان قابل توجهی کاهش دهند .) آرسنال می خواست ظرفیت استادیوم را گسترش دهد، اما از آنجا که این استادیوم ها جزء بناهای تاریخی شمرده می شدند، مجوز این کار به آنها داده نشد ، آرسنال مجبور شد  استادیوم جدیدی در امارات بسازد که در سال 2006 اولین بازی این استادیوم ، با حضور بیش از 60,000 نفر آغاز شد .

 

استادیوم های خانگی :

Manor Ground (1893–1913) Plumstead Common (1887)
Highbury (1913–2006) Sportsman Ground (1887–1888)
Emirates Stadium (2006–) Manor Ground (1888–1890)
Invicta Ground (1890–1893)

در سالهای اخیر، آرسنال تا حدودی موفق بوده است. با اینکه این باشگاه همیشه جزو مدعیان قهرمانی انواع لیگ ها بوده است  اما ناگزیر است که  باخت های نا امید کننده و یا مصدومیت های شدید آن ها را از پیروزی در لیگ قهرمانان باز دارد .  جایزه ی تسلی بخش هواداران این باشگاه ،  قهرمانی سه جام  جام حذفی در سال های 2005، 2014 و 2015 بود که آرسنال را به موفق ترین باشگاه   تاریخ این رقابت ها تبدیل کرد.

سرانجام در 2018 ، آرسن ونگر پس از 22 سال ، به دلیل از دست دادن جام ها ی مختلف و کسب نتایج نه چندان رضایت بخش ، آرسنال را ترک کرد

رکورد های باشگاه :

بازیکن با بیشترین تعداد بازی داوید ا لری
بازیکن با بیشترین تعداد گل تیری هانری

 

پخش زنده فوتبال آرسنال فولام ‌

یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

لیگ برتر انگلیس

فولام
آرسنال

پخش زنده فوتبال اسلاویا پراگ آرسنال ‌

پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

لیگ اروپا

آرسنال
اسلاویا پراگ

پخش زنده فوتبال آرسنال شفیلد یونایتد ‌

یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

لیگ برتر انگلیس

شفیلد یونایتد
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال اسلاویا پراگ ‌

پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

لیگ اروپا

اسلاویا پراگ
آرسنال

پخش زنده فوتبال لیورپول آرسنال ‌

شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

لیگ برتر انگلیس

آرسنال
لیورپول

پخش زنده فوتبال آرسنال وستهام ‌

یکشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۰

لیگ برتر انگلیس

وستهام
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال المپیاکوس ‌

پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹

لیگ اروپا

المپیاکوس
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال تاتنهام ‌

یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

تاتنهام
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال المپیاکوس ‌

پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۹

لیگ اروپا

المپیاکوس
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال برنلی ‌

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

برنلی
آرسنال

پخش زنده فوتبال لسترسیتی آرسنال ‌

یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

آرسنال
لسترسیتی

پخش زنده فوتبال آرسنال بنفیکا ‌

پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

لیگ اروپا

بنفیکا
آرسنال

پخش زنده فوتبال منچسترسیتی آرسنال ‌

یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

آرسنال
منچسترسیتی

پخش زنده فوتبال آرسنال بنفیکا

پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹

لیگ اروپا

بنفیکا
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال لیدز یونایتد ‌

یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

لیدز یونایتد
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال استون ویلا ‌

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

استون ویلا
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال چلسی

جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹

لیگ زیر 23 سال انگلیس

چلسی
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال ولورهمپتون ‌

سه‌شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

ولورهمپتون
آرسنال

پخش زنده فوتبال منچستر یونایتد آرسنال ‌

شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

آرسنال
منچستر یونایتد

پخش زنده فوتبال آرسنال ساوتهمپتون ‌

سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

ساوتهمپتون
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال ساوتهمپتون

شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

چمپیونشیپ انگلیس

ساوتهمپتون
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال نیوکاسل ‌

دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

نیوکاسل
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال کریستال پالاس ‌

پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

کریستال پالاس
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال وستهام

جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹

لیگ زیر 23 سال انگلیس

وستهام
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال وست برومویچ ‌

شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

وست برومویچ
آرسنال

پخش زنده فوتبال برایتون آرسنال ‌

سه‌شنبه ۹ دی ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

آرسنال
برایتون

پخش زنده فوتبال آرسنال چلسی ‌

شنبه ۶ دی ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

چلسی
آرسنال

پخش زنده فوتبال منچسترسیتی آرسنال ‌

سه‌شنبه ۲ دی ۱۳۹۹

لیگ کاپ انگلیس

آرسنال
منچسترسیتی

پخش زنده فوتبال آرسنال اورتون ‌

شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹

لیگ برتر انگلیس

اورتون
آرسنال

پخش زنده فوتبال آرسنال لسترسیتی

جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹

لیگ زیر 23 سال انگلیس

لسترسیتی
آرسنال
آرسنال

باشگاه فوتبال آرسنال یک باشگاه فوتبال انگلیسی در شمال شهر لندن است که موفق به کسب ۱۳ عنوان قهرمانی در لیگ دسته اول و لیگ برتر انگلستان، ۱۲ قهرمانی در جام حذفی فوتبال انگلستان و دو قهرمانی در جام اتحادیه فوتبال انگلستان شده‌است. آن‌ها رکورددار طولانی‌ترین مدت صدرنشینی بدون وقفه در لیگ فوتبال انگلیس و همچنین قهرمانی بدون شکست در یک فصل (۰۴–۲۰۰۳) می‌باشد.

آرسنال رقابتی دیرینه با همسایه‌اش تاتنهام دارد که آن‌ها به‌طور منظم شهرآورد شمال لندن را برگزار می‌کنند. همچنین باشگاه آرسنال در رده سوم باارزش‌ترین باشگاه‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۰ با ارزش تقریبی ۱٬۱۸۱ میلیارد دلار قرار گرفته‌است.مالکین اصلی باشگاه فوتبال آرسنال، استن برونکی با داشتن ۲۹٫۹٪ سهام باشگاه در سال ۲۰۰۹ میلادی،آلیشر عثمانف بازرگان روسی؛ و تاجر ایرانی-بریتانیایی؛ اردوان فرهاد مشیری می‌باشند.

 

تاریخچه آرسنال

باشگاه فوتبال آرسنال با نام باشگاه دیال اسکوئر در سال ۱۸۸۶ توسط کارگران کارخانه اسلحه‌سازی سلطنتی در منطقه وول‌ویچ در جنوب شرقی لندن شروع به کار کرد و در مدت کوتاهی پس از آن به آرسنال سلطنتی تغییر نام داد.این باشگاه دوباره پس از تبدیل شدن به یک شرکت محدود در سال ۱۸۹۳ به آرسنال وول‌ویچ تغییر نام داد.این باشگاه اولین عضو جنوبی لیگ فوتبال در سال ۱۸۹۳ میلادی بود که از لیگ دسته دوم شروع کرده و در سال ۱۹۰۴ میلادی به لیگ دسته اول راه یافت. انزوای جغرافیایی نسبی باشگاه منجر به جذب تماشاگران کمتر نسبت به باشگاه‌های دیگر و همچنین دچار شدن باشگاه به مشکلات مالی و ورشکسته شدن آن در سال ۱۹۱۰ شد، در این زمان باشگاه توسط دو تاجر به نام‌های هنری نوریس و ویلیام هال خریداری شد. به دنبال این ماجرا، نوریس این باشگاه را به نقاط دیگر منتقل کرد و در سال ۱۹۱۳ بلافاصله پس از سقوط به دسته دوم، آن‌ها به شمال لندن و ورزشگاه آرسنال در منطقه هایبوری بازگرداند؛ آن‌ها در سال بعد «وول‌ویچ» را از نام باشگاه خود حذف کردند. آرسنال در سال ۱۹۱۹ در مکان پنجم لیگ قرار گرفت.

 

در سال ۱۹۲۵ هربرت چاپمن به سمت مربیگری آرسنال منصوب شد. پیش از این چاپمن موفق به کسب دو قهرمانی پیاپی لیگ با تیم هادرسفیلد تاون در سال‌های ۲۴−۱۹۲۳ و ۲۵−۱۹۲۴ شده بود. چاپمن اولین دوره موفقیت‌های بزرگ آرسنال را به ارمغان آورد. تاکتیک‌های انقلابی و تمرینات او، همراه با خرید بازیکنان ستاره‌ای مانند الکس جیمز و کلیف باستین، پایه‌های موفقیت باشگاه انگلیسی در دهه ۱۹۳۰ میلادی گذاشته شد. آرسنال تحت هدایت او چند قهرمانی بزرگ را به دست آورد، پیروزی در فینال جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۹۳۰و سپس قهرمانی در لیگ در سال‌های ۳۱−۱۹۳۰ و ۳۳−۱۹۳۲ که حاصل تلاش او بود.

 

چاپمن به‌طور ناگهانی بر اثر بیماری ذات‌الریه در سال ۱۹۳۴ میلادی در گذشت، اما با این وجود جو شاو و جورج آلیسون موفقیت کاری چاپمن را ادامه دادند. تحت هدایت آن‌ها، آرسنال موفق به کسب سه عنوان قهرمانی دیگر در سال‌های ۳۴−۱۹۳۳، ۳۵−۱۹۳۴ و ۳۸−۱۹۳۷ و جام حذفی انگلستان در فصل ۳۶–۱۹۳۵ شده‌اند. در پایان این دهه به‌دلیل بازنشستگی بازیکنان کلیدی، از آرسنال موفقیتی دیده نشد و پس از مداخله انگلیس در جنگ جهانی دوم، فوتبال حرفه‌ای در انگلستان به حالت تعلیق درآمد.

 

پس از جنگ، دوره دوم موفقیت‌های آرسنال تحت نظر تام ویتاکر شروع شده‌بود، که حاصل آن قهرمانی در لیگ در سال‌های ۴۸−۱۹۴۷ و ۵۳−۱۹۵۲ و جام حذفی در سال ۱۹۵۰ میلادی بود. دارایی باشگاه بسیار کم شده‌بود؛ آن‌ها قادر به جذب بازیکن مانند بازیکنان دهه ۱۹۳۰ میلادی نبودند، سطح باشگاه در بیشتر دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ در حد متوسط بود. حتی کاپیتان سابق انگلستان بیلی رایت به عنوان مربی جانشین باشگاه نتوانست در بین سال‌های ۱۹۶۲ و ۱۹۶۶ به هیچ موفقیتی دست یابد.

 

در سال ۱۹۶۶ میلادی برتی می فیزیوتراپیست باشگاه به عنوان مربی آرسنال انتخاب شد. پس از ناکامی در دو دوره جام اتحادیه فوتبال انگلستان، آن‌ها موفق به کسب اولین قهرمانی اروپایی خود در سال ۱۹۷۰−۱۹۶۹ در جام نمایشگاه‌های بین شهری شدند. این موفقیت‌ها تا آنجا ادامه داشت که آن‌ها برای اولین بار قهرمان هر دو جام لیگ و جام حذفی در فصل ۷۱−۱۹۷۰ شدند.اما موفقیت‌های آرسنال کمتر تکرار شد، در فصل ۷۳−۱۹۷۲ به مقام نایب قهرمانی لیگ رسید،در سه فینال جام حذفی (۱۹۷۲، ۱۹۷۸ و ۱۹۸۰) شکست خورد و در سال ۱۹۸۰ میلادی قهرمانی جام در جام اروپا را در ضربات پنالتی از دست داد. تنها موفقیت باشگاه در طول این زمان پیروزی ۳ بر ۲ برابر منچستر یونایتد در فینال جام حذفی در سال ۱۹۷۹ بود.

 

بازگشت بازیکن سابق آرسنال یعنی جورج گراهام به عنوان مربی در سال ۱۹۸۶ میلادی دوره سوم موفقیت را برای این باشگاه به ارمغان آورد. آرسنال در فصل ۸۷−۱۹۸۶ قهرمان جام اتحادیه شد.همچنین آرسنال قهرمان لیگ انگلستان در فصل ۸۹−۱۹۸۸ شد، این قهرمانی با گل لحظات آخر مایکل توماس در مقابل تیم لیورپول حاصل شد.گراهام قهرمانی دیگری را نیز در لیگ انگلستان (فصل ۹۱−۱۹۹۰) به دست آورد، این در حالی بود که تنها یک در یک بازی شکست خورده‌بودند.در سال ۱۹۹۳ میلادی آرسنال قهرمان هر دو جام، حذفی و جام اتحادیه شد و جام در جام اروپا (۱۹۹۴) به مقام قهرمانی دست یافت.شهرت و اعتبار گراهام بعد اتهام رشوه دادن لکه‌دار شد و سرانجام وی در سال ۱۹۹۵ میلادی برکنار شد و بروس ریوچ به عنوان سرمربی انتخاب شد، وی تنها بعد از یک فصل حضور در آرسنال از این تیم کنار گذاشته شد.

 

در سپتامبر ۱۹۹۶ میلادی آرسن ونگر به عنوان مربی آرسنال منصوب شد. ونگر تاکتیک‌های جدیدی را به ارمغان آورد، یک نظام آموزشی جدید و چند بازیکن خارجی که استعدادهای انگلیسی موجود را تکمیل می‌کردند را به این تیم آورد. آرسنال باز هم به‌طور هم‌زمان در یک فصل (۹۸−۱۹۹۷) قهرمان لیگ برتر و قهرمان جام حذفی شد. علاوه بر این، به فینال جام یوفا در فصل ۲۰۰۰−۱۹۹۹ راه پیدا یافت اما در ضربات پنالتی مقابل تیم گالاتاسرای شکست خورد. در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ قهرمان جام حذفی شدند و در لیگ برتر در فصل ۰۴−۲۰۰۳ قهرمانی را بدون باخت حتی در یک بازی به دست آوردند.این باشگاه در ۴۹ بازی لیگ در آن فصل شکست نخورد که یک رکورد ملی به حساب می‌آید.

 

 

آرسنال در یازده فصل اول حضور ونگر، هشت فصل در رتبه‌های اول یا دوم قرار می‌گرفت، اگرچه آن‌ها در هیچ زمان قادر به حفظ عنوان خود نبودند. آن‌ها در فصل ۱۱–۲۰۱۰ میلادی در رده چهارم لیگ برتر انگلستان قرار گرفتند.آرسنال در فصل ۰۶−۲۰۰۵ برای اولین بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد اما با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب تیم بارسلونا شد. سرانجام در ژوئیه ۲۰۰۶، آن‌ها پس از ۹۳ سال ورزشگاه هایبوری را ترک کردند و به ورزشگاه جدیدشان یعنی ورزشگاه امارات نقل مکان کردند.

 

ورزشگاه هایبری

ورزشگاه هایبوری ورزشگاه سابق باشگاه فوتبال آرسنال در شهر لندن است.باشگاه آرسنال از سال ۱۹۱۳ تا ۲۰۰۶ مسابقات خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار می‌کرد اما پس آن کلیه مسابقات خود را به ورزشگاه امارات منتقل کرد. همچنین بخشی از بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۴۸ در این ورزشگاه برگزار شده بود. این ورزشگاه پس از تخریب به مجتمع مسکونی تبدیل شد.

 

 

ورزشگاه اشبرتون گرو

نام ورزشگاه ۶۰٬۰۰۰ نفری آرسنال است که در سال ۲۰۰۶ میلادی با بازی تیم‌های آرژانتین و برزیل افتتاح شد.در سال ۲۰۰۶ میلادی هواپیمایی امارات با پرداخت ۳۹۰ میلیون پوند به باشگاه فوتبال آرسنال، وارد قراردادی شد که به موجب آن نام استادیوم جدید آرسنال به مدت یازده سال (از سال ۲۰۰۶) به نام «امارات» نامگذاری شود. این مبلغ همچنین شامل حک شدن آرم شرکت هواپیمایی امارات به مدت ۷ سال بر روی پیراهن تیم بزرگ و پرطرفدار لندنی آرسنال نیز می‌باشد.