تی وی تو
هلند

بازی زنده هلند

پخش زنده بازی تیم ملی هلند – نتایج زنده بازی تیم ملی فوتبال هلند – شما می توانید بازی های تیم هلند را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های هلند را دریافت کنید.

تیم ملی هلند یکی از اولین تیم‌های صعود کرده به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر است. تیم ملی هلند از پرافتخارترین و محبوبترین تیم های فوتبال دنیاست و همین موضوع باعث شده فیفا رتبه ۱۰ را به آن بدهد. هلند در لیست برترین تیم‌های دنیا، قبل از آلمان قرار گرفته است. این تیم اروپایی بازیکن‌های قوی دارد که کنار هم جمع شده‌ و آماده‌اند که با دستی پر از قطر به کشورشان برگردند.

پخش زنده بازی تیم ملی هلند

لوئی فان خال دوباره به تیم ملی هلند برگشته تا با مهارت خاصش بتواند نتایج خوبی در جام‌جهانی ۲۰۲۲ برای کشورش کسب کند. این سرمربی، ممفیس دپای، ویرجیل فن دایک، ماتیس دی‌لیخت، تیم کرول، یاسپر سیلسن و… را در ترکیب تیم هلند قرار داده تا با مهارتی که دارند تیمی کامل و رویایی برای هلند بسازند. هرچند آمار نشان نمی‌دهد هلند بتواند مدعی کسب رتبه یا عنوان قهرمانی در جام جهانی باشد، اما باید دید و منتظر ماند که چه تیمی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به خانه می‌برد

تاریخچه تیم ملی هلند

تیم فوتبال هلند فعالیت خودش را سال ۱۹۰۵ به‌صورت رسمی آغاز کرد. نتایج بازی‌ها نشان می‌دهد که ۱۹۷۰ میلادی، دوران طلایی این تیم بوده است. هلندی‌ها توانستند در این دهه به فینال دو دوره از مسابقات مختلف راه پیدا کنند. یکی از این تورنمنت‌ها، جام‌جهانی  ۱۹۷۴ بود. کارلوس آلبرتو که در آن دوران کاپیتان برزیل بود درباره تیم ملی هلند می‌گوید:

سال ۱۹۷۴، هلند توانست از سد تیم‌های برزیل و آرژانتین بگذرد و برای اولین بار به فینال جام جهانی برسد. هلندی‌ها در فینال شروعی طوفانی داشتند و همان دقایق اول بازی توانستند یک گل به آلمان غربی بزنند، اما این نتیجه دوام زیادی نداشت و در نهایت این تیم نتیجه را به آلمان واگذار کند. سال ۱۹۷۶ هلند توانست بلژیک را شکست دهد و برای اولین بار در جام ملت‌های اروپا حضور داشته باشد.

این تیم نتوانست در مرحله نیمه‌نهایی چکسلواکی را شکست دهد و در نهایت به مصاف بوگسلاوی رفت. در آخرین بازی از این تورنمنت، تیم ملی هلند توانست میزبان را در وقت‌ها اضافه شکست دهد و به مقام سومی برسد. جام ملت‌های اروپا سال ۱۹۸۰، آخرین تورنمنتی بود که هلندی‌ها توانستند خودشان را به آن برسانند.

دوران طلایی هلند

تیم ملی هلند برای دومین بار بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۴ دوران طلایی داشت. این تیم توانست در جام ملت‌های اروپا سال ۱۹۹۶ به مرحله یک چهارم نهایی برسد. در ۱۲۰ دقیقه هیچ‌کدام از تیم‌ها نتوانستند به حریفشان گل بزنند و بازی به پنالتی کشیده شد. در نهایت شوت سیدورف باعث حذف تیم هلند از این دوره مسابقات شد.

در جام‌جهانی ۱۹۹۸، برزیل در ضربات پنالتی مانع رسیدن هلند به فینال شد. آن‌ها بازی رده‌بندی را مقابل تیم ملی کرواسی انجام دادند. هلند‌ی‌ها نتوانستند مقابل این تیم نتیجه خوبی بگیرد و کرواسی در این تورنمنت به مقام سوم رسید.

هلند و بلژیک میزبان جام‌ ملت‌های اروپا سال ۲۰۰۰ بودند. این تیم توانست همه بازی‌های مرحله گروهی را با پیروزی پشت سر بگذارد. آن‌ها در مرحله یک چهارم نهایی توانستند با نتیجه شگفت‌انگیز ۶-۱ بوگسلاوی را از این مسابقات حذف کند.

دو سال بعد و در رقابت های جام جهانی تیم ملی هلند نتوانست از مرحله گروهی نتیجه خوبی کسب کند و همین موضوع باعث شد که به مراحل بعدی این تورنمنت نرسد. باخت هلندی‌ها مقابل پرتغال و جمهوری ایرلند باعث شد که، لوئی فان خال از سمت خود (سرمربی) استعفا دهد.

بهترین مربی‌های تیم ملی هلند

لوئی فان خال

لوئی فان خال که سال ۲۰۰۲ هم سرمربی هلند بود، دوباره ۲۰۱۲ مدیریت این تیم را برعهده گرفت. این سرمربی دوباره سال ۲۰۱۴ مجبور به ترک تیم ملی هلند شد و سال ۲۰۲۱ دوباره مدیریت آن را شروع کرد. این سرمربی اکنون هم تیم هلند را مدیریت می‌کند و می‌خواهد با ترکیب و تکنیک‌های خارق‌العاده تیم ملی کشورش را به فینال جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر برساند.

گاس هیدینک

گاس هیدینک بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ سرمربی تیم ملی هلند بود. این سرمربی توانست تیم ملی کشورش را دوباره به اوج بازگرداند. گاس هیدینک باتجربه، توانست رکوردهایی که برای هلند غیرممکن بود را ممکن سازد. این سرمربی تیم را از پایه تغییر داد تا بتواند دوران طلایی هلند را دوباره رقم بزند.

افتخارات تیم ملی هلند

تیم ملی هلند نتوانسته در هیچ‌کدام از جام‌های جهانی برگزار شده، قهرمان شود. این تیم در جام‌های جهانی ۱۹۷۴، ۱۹۷۸ و ۲۰۱۰ نایب قهرمان شد. همچنین در این مسابقات مقام‌های سوم و چهارم هم کسب کرده که این افتخارات به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۴ و ۱۹۹۸ رقم خورد. نکته جالب اینجاست که هرچند هلند افتخارات بهتری نسبت به آلمانی ها ندارد، اما سخت‌کوشی و بازی‌ها خارق‌العاده آن‌ها باعث شد این تیم در لیست فیفا، رتبه بهتری نسبت‌به تیم ملی آلمان کسب کند.

بازیکنان ابن تیم توانستند در جام ملت‌های اروپا ۱۹۸۸ جام قهرمانی را بالای سر ببرند. هلند در جام ملت‌های اروپا ۱۹۷۶ به مقام سومی رضایت داد. این تیم نتوانست به فینال این دوره از مسابقات مسابقات جام ملت‌های اروپا ۱۹۹۲، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ برسد. لیگ ملت‌های اروپا، یکی‌دیگر از تورنمنت‌هایی است که برای تیم‌های اروپایی برگزار می‌شود. هلند توانست سال ۲۰۱۹ در این مسابقات شرکت کرده و نایب قهرمان شود. تیم ملی هلند در چندین المپیک هم حضور داشته و توانسته سال ۱۹۰۸، ۱۹۱۲ و ۱۹۲۰ به مقام سوم برسد.

بهترین بازیکن های تیم ملی هلند

هلند بازیکن‌های زیادی دارد که در بهترین تیم‌های اروپایی حضور داشته و دارند. برای مثال بازیکن‌هایی مانند فن‌پرسی، پاتریک کلایورت، ممفیس دپای و… برای این تیم توپ می‌زنند. در ادامه می‌خواهیم لیستی از بازیکنان تیم ملی هلند با بیشترین گل ملی و بیشترین گل زده را به شما معرفی کنیم.

برترین گل‌زنان تیم ملی هلند

آقای گل هلند رابین فن پرسی است. این بازیکن بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷، ۱۰۲ بازی ملی برای کشورش انجام داد و توانست در این مسابقات ۵۰ گل به ثمر برساند. فن‌پرسی یکی از رویایی‌ترین بازیکن‌های هلند محسوب می‌شود.

رتبهنام بازیکنتعداد گل
۱رابین فن پرسی۵۰
۲کلاس یان هونتلار۴۲
۳پاتریک کلایورت۴۰
۴ممفیس دپای۴۸
۵دنیس برکمب۳۷
۶آرین روبن۳۷
۷رودن فن نیستلروی۳۵
۸یوهان کرایف۳۳

بازیکنانی با بیشترین بازی ملی

وسلی اسنایدر که به تازگی با دنیای فوتبال خداحافظی کرد، بیشترین تعداد بازی را برای تیم ملی هلند انجام داد. این بازیکن بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۸ برای هلند بازی می‌کرد. اسنایدر طول ۱۵ سال توانست ۱۳۴ بازی ملی انجام دهد. در ادامه لیست تعدادی از بازیکن‌ها با بیشترین بازی ملی برای این تیم را قرار داده‌ایم.

رتبهنام بازیکنتعداد بازی
۱وسلی اسنایدر۱۳۴
۲ادوین فن در سار۱۳۰
۳فرانک دی‌بوئر۱۱۲
۴رافائل فن در فارت۱۰۹
۵جووانی فن برونکهورست۱۰۶
۶درک کویت۱۰۴
۷رابین فن پرسی۱۰۲
۸فیلیپ کوکو۱۰۱
۹آرین روبن۹۶
۱۰دیلی بلیند۸۸

فوتبال زنده هلند قطر

سه‌شنبه ۱۸:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

قطر
هلند

فوتبال زنده هلند اکوادور

جمعه ۱۹:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

اکوادور
هلند

فوتبال زنده هلند سنگال

دوشنبه ۱۹:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

سنگال
هلند

فوتبال زنده بلژیک هلند

یکشنبه ۲۲:۱۵

لیگ ملت های اروپا

هلند
بلژیک

فوتبال زنده هلند لهستان

پنجشنبه ۲۲:۱۵

لیگ ملت های اروپا

لهستان
هلند

فوتبال زنده هلند ولز

سه‌شنبه ۲۳:۱۵

لیگ ملت های اروپا

ولز
هلند

فوتبال زنده آلمان هلند

سه‌شنبه ۲۳:۱۵

بازی دوستانه

هلند
آلمان

فوتبال زنده هلند دانمارک

یکشنبه ۰۰:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

دانمارک
هلند

فوتبال زنده هلند مونته نگرو

شنبه ۲۳:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

مونته نگرو
هلند

فوتبال زنده هلند جبل الطارق

دوشنبه ۲۲:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

جبل الطارق
هلند

فوتبال زنده هلند لتونی

جمعه ۲۲:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

لتونی
هلند

فوتبال زنده هلند ترکیه

سه‌شنبه ۲۳:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

ترکیه
هلند

فوتبال زنده هلند جمهوری چک

یکشنبه ۲۰:۳۰

لیگ ملت های اروپا

جمهوری چک
هلند

فوتبال زنده هلند مقدونیه

دوشنبه ۲۰:۳۰

لیگ ملت های اروپا

مقدونیه
هلند

فوتبال زنده هلند اتریش

پنجشنبه ۲۳:۳۰

لیگ ملت های اروپا

اتریش
هلند

فوتبال زنده هلند اوکراین

یکشنبه ۲۳:۳۰

لیگ ملت های اروپا

اوکراین
هلند

فوتبال زنده هلند گرجستان

یکشنبه ۲۰:۳۰

بازی دوستانه

گرجستان
هلند

فوتبال زنده هلند اسکاتلند

چهارشنبه ۲۳:۱۵

بازی دوستانه

اسکاتلند
هلند

فوتبال زنده فرانسه هلند

دوشنبه ۲۰:۳۰

قهرمانی زیر 21 سال اروپا

هلند
فرانسه

فوتبال زنده هلند مجارستان

سه‌شنبه ۲۳:۳۰

قهرمانی زیر 21 سال اروپا

مجارستان
هلند

فوتبال زنده هلند رومانی

پنجشنبه ۰۰:۳۰

قهرمانی زیر 21 سال اروپا

رومانی
هلند

فوتبال زنده هلند بوسنی و هرزگوین

یکشنبه ۲۰:۳۰

لیگ ملت های اروپا

بوسنی و هرزگوین
هلند

فوتبال زنده اسپانیا هلند

چهارشنبه ۲۳:۱۵

بازی دوستانه

هلند
اسپانیا

فوتبال زنده هلند ایتالیا

چهارشنبه ۲۲:۱۵

لیگ ملت های اروپا

ایتالیا
هلند

فوتبال زنده هلند مکزیک

چهارشنبه ۲۲:۱۵

بازی دوستانه

مکزیک
هلند