تی وی تو
ناپولی

پخش زنده بازی ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی | نتایج زنده بازی های ناپولی | شما می توانید بازی های ناپولی را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های ناپولی را دریافت کنید.

پخش زنده فوتبال اینترمیلان ناپولی ‌

یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سری آ ایتالیا

ناپولی
اینترمیلان

پخش زنده فوتبال سمپدوریا ناپولی ‌

یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

سری آ ایتالیا

ناپولی
سمپدوریا

پخش زنده فوتبال یوونتوس ناپولی ‌

چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

سری آ ایتالیا

ناپولی
یوونتوس

پخش زنده فوتبال ناپولی کروتونه ‌

شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

سری آ ایتالیا

کروتونه
ناپولی

پخش زنده فوتبال رم ناپولی ‌

یکشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۰

سری آ ایتالیا

ناپولی
آاس رم

پخش زنده فوتبال یوونتوس ناپولی ‌

چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

ناپولی
یوونتوس

پخش زنده فوتبال آث میلان ناپولی ‌

یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

ناپولی
آث میلان

پخش زنده فوتبال ناپولی بولونیا ‌

یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

بولونیا
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی ساسولو ‌

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

ساسولو
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی بنونتو ‌

یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

بنونتو
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی گرانادا ‌

پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

لیگ اروپا

گرانادا
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی آتالانتا ‌

یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

آتالانتا
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی گرانادا

پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹

لیگ اروپا

گرانادا
ناپولی

پخش زنده فوتبال یوونتوس ناپولی ‌

شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

ناپولی
یوونتوس

پخش زنده فوتبال ناپولی آتالانتا ‌

چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹

کوپا ایتالیا

آتالانتا
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی جنوا ‌

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

جنوا
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی آتالانتا ‌

چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

کوپا ایتالیا

آتالانتا
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی پارما ‌

یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

پارما
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی اسپتزیا ‌

پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

کوپا ایتالیا

اسپتزیا
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی ورونا ‌

یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

ورونا
ناپولی

پخش زنده فوتبال یوونتوس ناپولی

چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

سوپر کاپ ایتالیا

ناپولی
یوونتوس

پخش زنده فوتبال ناپولی فیورنتینا ‌

یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

فیورنتینا
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی امپولی ‌

چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹

کوپا ایتالیا

امپولی
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی اودینزه ‌

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

اودینزه
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی اسپتزیا ‌

چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

اسپتزیا
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی کالیاری ‌

یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

کالیاری
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی تورینو ‌

چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

تورینو
ناپولی

پخش زنده فوتبال لاتزیو ناپولی ‌

یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

ناپولی
لاتزیو

پخش زنده فوتبال اینتر ناپولی ‌

چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

ناپولی
اینترمیلان

پخش زنده فوتبال ناپولی سمپدوریا ‌

یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹

سری آ ایتالیا

سمپدوریا
ناپولی
ناپولی

پخش زنده فوتبال ناپولی

باشگاه فوتبال ناپولی ،  لاجوردی‌پوشان ایتالیا

اس سی ناپولی با نام کامل Società Sportiva Calcio Napoli، که معمولاً فقط به نام ناپولی شناخته می شود ، یکی از غول های فوتبال ایتالیا است  که بی شک یکی از موفق ترین باشگاه های فوتبال  جنوب ایتالیا محسوب مشود.

ناپولی تاریخچه طولانی و غنی دارد که به سال ۱۹۰۴ میلادی و دهه ۸۰ و ۹۰ باز می گردد و میزبان یکی از درخشان ترین فوتبالیست های تاریخ فوتبال ، دیگو مارادونا بوده است.

اطلاعات پایه
تأسیس: ۱۹۲۶

کشور: ایتالیا

شهر: ناپل

 

ورزشگاه ها
Stadio Giorgio Ascarelli                 (۱۹۲۶-۱۹۳۲)

Stadio Arturo Collana                  (۱۹۳۳-۱۹۵۸)

Stadio San Paolo                      (تا به امروز- ۱۹۵۹)

 

تاریخچه باشگاه فوتبال ناپولی

اس سی ناپولی در اوایل دهه ۱۹۰۰ پس از ورود دریانوردان انگلیسی به ویژه ویلیام پوتز به این شهر پایه‌گذاری شد. ویلیام پوثز زمانی از انگلیس آمد که فوتبال در آنجا دیگر جا افتاده بود. ، او با کمک یک شهروند ناپولی به نام ارنستو بوچینی باشگاه فوتبال ناپولی را تاسیس کرد.

در همان ابتدای تاسیس، پیراهن های آبی راه راه  و شورت تیره برای تیم انتخاب شد. مهندس آمِدِئو سالسی نخستین مدیر این باشگاه بود که ویلیام پوتز و بایون و همچنین دو باریکن آماتور به نام کانفورتی و مترینا او را همراهی میکردند.

بدون یاد کردن از ویلیام پوتز، صحبت در مورد تاریخچه ناپولی کار شایسته ای نیست. باشگاه ناپولی تا همیشه مدیون خدمات اوست. پوتز در زمان تاسیس ناپولی، ملوان خط کشتیرانی کونراد بود. در سال ۱۹۰۳ وی با قلبی از اشتیاق فوتبال لبریز به ایتالیا مهاجرت کرد. در آن زمان تیم های فوتبال زیادی در شهر ناپل وجود داشتند. تیم هایی که توسط برادران کاستا ، مارکس رافو و آلفونسو پرزتشکیل شده بودند.

ناپولی در اولین دیدار خود  به مصاف تیم عربیک، متشکل از خدمه کشتی انگلیسی رفت. ناپولی ها در بازی مقابل انگلیسی ها با نتیجه ۳- ۲پیروز میدان شدند.

رقابت ناپولی ها

در سال ۱۹۱۲ ، طرف خارجی از تیم جدا شد و وابستگی ناپولی به خارجی‌ها از بین رفت. ناپولی این بار به عنوان تیمی محلی و با نام US Internazionale Napoli به فعالیت خود ادامه داد. در عین حال تیم ناپولی دیگری با نام ناپل اف بی سی، به سرپرستی امیلیو اناترا هم در این شهر فعالیت میکرد. این دو تیم در مسابقات قهرمانی ایتالیا در سال ۱۹۱۲  به عنوان رقیب مقابل یکدیگر به میدان رفتند. در اولین مرحله مسابقات ناپولی پیروز بود.

اینترنازیوناله در فصل بعد انتقام خود را از ناپل گرفت اما در مرحله بعدی مقابل لاتزیو شکست را پذیرفت.

رقابت بین دو این دو تیم فوتبال محلی در طول فصل ۱۹۱۵ ادامه یافت اما با شروع جنگ جهانی اول علیرغم پیروزی ۳ بر صفر اینترنازیوناله ، در دیدار رقت، مسابقات نیمه تمام ماند.

در سال ۱۹۲۲ ، به دلیل وجود مشکلات مالی، دو باشگاه با یکدیگر ادغام شدند و باشگاه جدید به اختصار ، اف بی سی ناپولی خوانده شد.

طی دوران مدیریت جورجیو آسکارلی در سال ۱۹۲۶ اعضای باشگاه تصمیم گرفتند نام جدیدی برای تیم انتخاب کنند و باشگاه تحت عنوان Associazione Calcio Napoli  شناخته شد. در فصل بعد مسابقات به دو گروه ۱۰ تیمی تقسیم شد. این یک فاجعه کامل برای ناپولی بود چرا که با کسب تنها یک امتیاز در لیگ در پایین ترین رتبه قرار گرفت. اگرچه به باشگاه  لقب خرهای کوچک داده بودند اما در فصل بعدآنها  توانستند عملکرد بهتری داشته باشند.

استادیوم سان پائولو درسال ۱۹۵۹ ساخته شد و به خانه جدید تیم فوتبال ناپولی تبدیل شد. استادیوم سان پائولو سومین استادیوم بزرگ فوتبال ایتالیا با ظرفیت ۶۰۲۴۰ نفراست.

در سال ۱۹۶۱ ، با وجود بازی در سری بی ، ناپولی قهرمان جام حذفی ایتالیا شد. در اولین حضورشان در فینال این مسابقات، با نتیجه ۲ بر صفر از سد اسپال گذشتند و قهرمان جام حذفی شدند. قهرمانی دیگر آنان سالها بعد در سال ۱۹۷۶ بدست آمد.

 تغییر نام به اس سی ناپولی

این باشگاه در سال ۱۹۶۴ نام خود را به Societa Sportiva Calcio Napoli تغییر داد. آنها در همان سال و تحت مدیریت  برونو پساولای آرژانتینی موفق شدند به سری آ مسابقات صعود کنند.

در همین سال ناپولی، با شکست یوونتوس قهرمان کوپا دله آلپی شد. در طول فصل ۶۷-۶۸  به قهرمانی سری آ نزدیک شدند و پس از آث میلان، عنوان نایب قهرمانی مسابقات را کسب کردند. ستارگان ناپولی در آن زمان، دینو زوف ، خوزه آلتافین و آنتونیو جولیانو بودند. روند رشد ناپولی در در اوایل دهه ۷۰ ادامه پیدا کرد و در فصل‌های ۷۰-۷۱ و ۷۳-۷۴ به مقام سومی سری آ رسیدند.

مارادونای ناجی

در ۱۰ مه ۱۹۸۷ بود آرامشی مرگبار ناپل را فرا گرفت. خیابان ها خالی شدند آمالیا سگنورلی ، انسان شناس ایتالیایی ، در این باره نوشت ((دست جهان تغییر کرده است)) گویی بی نظم ترین ، پر سروصدا ترین و شلوغ ترین شهردر اروپا متروکه شده  بود.

اما زمان تاریخ سازی ناپولی فرا رسیده  بود و اولین عنوان قهرمانی سری آ برای این تیم بدست آمد. خیابان های ناپل به تسخیر هوادارن ناپولی در آمد. خیابان های ناپل مملو از هواداران خوشحالی بود که که آواز می خواندن و میرقصیدند. همه جا شادی و وآتش بازی بود و روی ساختمان ها و اتوموبیل ها و تمام شهر، پرچم ناپلی دیده میشد.

در میان تمام همه این خوشحالی ها یک نام در قلب مردم جای گرفت، دیگو آرماندو مارادونا. او در سال ۱۹۹۰ ناپولی را به سمت موفقیت در اروپا هدایت کرد. ناپولی تیمی بیشتر از یک نام بود. . مهاجم برزیلی به نام کارکا، که فصل قبل به این تیم پیوسته بود. به همراه مارادونا و برونو جیوردانو یکی از بهترین مثلث های تاریخ فوتبال را تشکیل داده بودند که به Ma-Gi-Ca به معنی جادویی معروف بود.

دیگو مارادونا، ناجی ناپل پس از رسوایی استفاده از کوکائین ، سال ۱۹۹۲ از باشگاه جدا شد. یا جدایی بازیکنانی همچون جانفرانکو زولا و کارکا در سالهای بعد، دوران افول ناپولی فرا رسید. نهایتاً باشگاه در روند نزولی خود در فصل ۹۷-۹۸ به سری بی سقوط کرد. هواداران باید سالها منتظر می ماندند تا ناپولی دوباره به در صدرجدول سری آ دیده شود.

 

ورشکستگی واحیا مجدد

پس از سالها تلاش اقتصادی ، شرکتی که مالک ناپولی بود در آگوست ۲۰۰۴ اعلام ورشکستگی کرد. بدهی های فراوان باشگاه را در معرض خطر قرار داد. سر انجام فیلم‌سازی به نام آئورلیو د لائورنتیس، با پرداخت بدهی های ناپولی، باشگاه را احیا کرد. از آنجاییکه باشگاه حق استفاده ار نام سابق خود را نداشت به سری سی فرستاده شد. اما خیلی سریع توانست مجددا به سطح اول فوتبال ایتالیا بازگردد.

لوگو

در مرکز لوگو حرف انگلیسی N به نشان ناپولی قرار دارد. در نسخه های اولیه لوگو این  باشگاه عباراتی دیده میشد که به مرور در طی سالها حذف گردید.