تی وی تو
فرانسه

بازی زنده فرانسه

پخش زنده بازی تیم ملی فرانسه | نتایج زنده بازی تیم ملی فوتبال فرانسه | شما می توانید بازی های فرانسه را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی تیم فوتبال فرانسه را دریافت کنید.

تیم ملی فرانسه سال ۱۹۰۴ تاسیس شد و از آن سال تا به‌حال یکی از قدرتمندترین تیم‌های فوتبال جهان به‌شمار می‌رود. این تیم فراز‌وفرود‌های زیادی را از سر گذرانده و افتخارات زیادی را هم به‌دست آورده است. تیم ملی فرانسه مدعی عنوان قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲ است.

تیم ملی فرانسه در بازی‌های روسیه قهرمان جهان شد و الان نسبت‌به آن زمان شرایط بهتری دارد. ادواردو کامینگا و هاوسم اویار جزو ستاره‌های تازه‌وارد این تیم هستند. فرانسه در رتبه‌بندی فیفا پس از برزیل جایگاه سوم را دارد و یکی از جدی‌ترین مدعیان قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به شمار می‌رود

تاریخچه تیم فوتبال فرانسه

تقریبا کمی قبل از تاسیس فیفا در سال ۱۹۰۴ تیم فوتبال فرانسه نیز به شکل رسمی تاسیس شد. این تیم قبلا در بازی‌های المپیک ۱۹۰۰ شرکت کرده و مدال نقره این بازی‌ها را به‌دست آورده، اما تیم به شکل رسمی ساماندهی نشده بود. اولین بازی رسمی تیم فرانسه مقابل بلژیک با تساوی ۳-۳ بود. بعد از این بازی تیم فرانسه یکی از بدترین شکست‌های تاریخ خود را در بازی مقابل انگلیس با نتیجه ۱۵-۰ تجربه کرد.

تیم ملی فرانسه در شروع کار با مسائل هویتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کرد. اختلاف اتحادیه ورزشی در فرانسه باعث شده بود دو تیم فرانسوی به نمایندگی از فدراسیون USFSA و CFI منتظر شرکت در المپیک ۱۹۰۸ باشند. در پایان هر دو تیم توسط دانمارک حذف شدند و به المپیک ۱۹۰۸ راه نیافتند. زمانی‌که این اختلافات به اوج خود رسید، نهادهای سیاسی فرانسه در فوتبال دخالت کرده و اعلام کردند تنها کمیته اینتر فدرال فرانسه (CFI) باید مسئولیت تیم ملی را برعهده بگیرد. ۶ سال بعد دوباره این ماجرا تکرار شد. اینبار CFI منحل شد و از آن سال تا به‌حال USFSA سرپرستی تیم ملی فرانسه را به عهده دارد.

سال ۱۹۳۰ فرانسه در افتتاحیه جام جهانی شرکت کرد. این بازی‌ها در اروگوئه برگزار شد و فرانسه در اولین قدم خود به لطف لوسین لوران، ۱-۴ مکزیک را شکست داد، اما در دو بازی باقی مانده روبه‌روی آرژانتین و شیلی شکست خورد و از رقابت‌های این دوره کنار گذاشته شد. فرانسه در راهیابی به جام جهانی ۱۹۳۴ نیز ناکام بود و توسط اتریش از این رقابت‌ها حذف شد.

چهار سال بعد در جام جهانی ۱۹۰۸ این تیم توانست رقیب قدیمی خود یعنی بلژیک را ۳-۱ شکست دهد. تیم فرانسه در این تورنمنت با مجارستان بر سر عنوان قهرمانی بازی کرد که در نهایت شکست خورد و در فینال این مسابقات از بازی کنار گذاشته شد. پس از این واقعه سایه سنگین جنگ جهانی دوم بر سر فوتبال فرانسه سنگینی کرد و تیم ملی فرانسه به دوره ضعف وارد شد.

پخش زنده بازی تیم ملی فرانسه

بعد از جنگ و در دهه ۵۰ میلادی نسل جدیدی از فوتبالیست‌های فرانسوی پا به عرصه این ورزش گذاشتند که به نسل طلایی فوتبال فرانسه شهرت دارند. تیم فوتبال فرانسه با رهبری دیناموی، ریموند کوپا و مهاجم پرکار جاست فونتین، توانستند بازی‌های به یادماندنی در تاریخ جهان به یادگار بگذارند.

در جام جهانی ۱۹۵۴ تیم فرانسه تا یک قدمی پیروزی رفت ولی از مکزیک شکست خوردند. فرانسوی‌ها که می‌خواستند به دنیا نشان دهند این شکست موقتی بوده چهار سال بعد دوباره به جام جهانی ۱۹۵۸ راه‌یافتند. در این مسابقات فرانسه یکی از بهترین رکوردهای خود را در تاریخ ثبت کرد. در این بازی‌ها فرانسه ۱۳ گل در دروازه آلمان غربی وارد کرد.

بسیاری از بازیکنان طلایی فرانسه در دهه ۶۰ میلادی بازنشست شده بودند و تیم ملی فرانسه حرفی برای گفتن نداشت. در دهه ۶۰ افتخار خاصی نصیب فرانسه نشد، اما این روند در دهه ۷۰ میلادی تغییر کرد. برای اولین بار پس از ۲۴ سال، در سال ۱۹۸۴ فرانسه توانست قهرمان بازی‌های ۱۹۸۴ اروپا شود در این سال بود که یکی از اسطوره‌های تکرار نشدنی تیم ملی فرانسه، یعنی میشل پلاتینی به دنیا معرفی شد.

فرانسه که مدعی قهرمانی جام جهانی ۱۹۸۶ بود به این مسابقات راه‌یافت ولی در پایان به مقام سوم این تورنومنت رضایت داد. فرانسه در این سال‌ها به یکی از مهم‌ترین تیم‌های فیفا تبدیل شد. این روند با هدایت ژاکت و حضور زین‌ الدین زیدان به اوج خود رسید. این روند با راه‌ نیافتن تیم فرانسه به جام جهانی ۲۰۰۲ و شکست‌های سخت آن‌ها کم‌کم به پایان رسید.

تیم ملی فرانسه مربیان افتخارآفرین زیادی را در تاریخ خود ثبت کرده است. ریموند کوپا یکی از معروف‌ترین مربی‌های تیم فرانسه است. هدایت تیم فرانسه در جام جهانی ۱۹۵۸ بره عهده کوپا و جاست فونتین بود. تیم ملی فرانسه در این تورنمنت به مقام سوم دست‌ یافت. سال ۲۰۰۰ فرانسه با سرمربی‌گری روژه لومر، قهرمان جام ملت‌های اروپا شد و برای اولین‌ بار در رنکینگ فیفا در جایگاه اول قرار گرفت.

افتخارات تیم ملی فرانسه

  • تیم ملی فرانسه قهرمان دو دوره جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸، نایب‌قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶، مقام سوم جام جهانی ۱۹۵۸ و ۱۹۸۶ و مقام چهارم جام جهانی ۱۹۸۲ است.
  • این تیم دوره قهرمان جام ملت‌های اروپا (۱۹۸۴ و ۲۰۰۰)، نایب قهرمان جام ملت‌های اروپا (سال ۲۰۱۶ و ۱۹۹۶) و مقام چهارم جام ملت‌ های اروپا در سال ۱۹۶۰ را به‌دست آورده است.
  • تیم فرانسه مدال طلای المپیک ۱۹۸۴، مدال نقره المپیک ۱۹۰۰، مقام پنجم المپیک ۱۹۲۰ و نیمه نهایی بازی‌های المپیکی ۱۹۰۸ را در کارنامه خود دارد.
  • قهرمانی جام کنفدراسیون‌ها در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳، جایزه اونس کاپ ۱۹۰۴، جایزه آرتمیو فرانچی ۱۹۸۵، قهرمانی ۱۹۹۰ تورنمنت کویت، قهرمانی ۱۹۹۴ جام کیرین، قهرمان دو دوره جام کنفدراسیون‌ها در سال ۱۹۹۸ و ۲۰۰۰ و قهرمان جام نلسون ماندلا در سال ۲۰۰۰ از افتخارات این تیم است.

قهرمانی فرانسه در جام جهانی

فرانسه توانست در جام جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸ عنوان قهرمانی را به‌دست آورد. این تیم در سال ۱۹۹۸ با نتیجه ۰-۳ برزیل را شکست دارد و برای اولین بار عنوان قهرمانی این مسابقات را تصاحب کرد. در این بازی زیدان بازیکن برجسته تیم فرانسه درخشید و رونالدو که نقطه امید برزیلی‌ها بود بازی خوبی از خود به نمایش نگذاشت. در جام جهانی ۲۰۱۸ که به میزبانی روسیه برگزار شد فرانسه در دیدار نهای توانست تیم ملی کرواسی را شکست دهد.

قهرمانی فرانسه در جام ملت‌های اروپا

فرانسه دو بار توانست عنوان قهرمانی جام ملت‌های اروپا را در سال‌های ۲۰۰۰ و ۱۹۸۴ به‌دست آورد. مسابقات یورو ۷ (۱۹۸۴) به میزبانی فرانسه بود. تیم فرانسه در گروه A با بلژیک، دانمارک و یوگسلاوی هم‌گروه بود و در بازی نیمه‌ نهایی مقابل پرتغال با نتیجه ۲-۳ به پیروزی رسید. فرانسه و اسپانیا در فینال این مسابقات باهم به رقابت پرداختند که در پایان تیم فرانسه ۲-۰ اسپانیا را شکست داد و قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد.

جام ملت‌‌های اروپا برای اولین بار در دو کشور بلژیک و هلند به شکل مشترک برگزار شد. در این دوره ایتالیا شانس زیادی در پیروزی داشت ولی در آستانه دومین قهرمانی خود از فرانسه شکست خوردند. در دقیقه ۱۰۳ دیوید ترزگه دروازه ایتالیایی‌ها را باز کرد و با یک گل طلایی، فرانسه را قهرمان این دوره از رقابت‌ها کرد. این اولین باری بود که یک تیم بلافاصله پس از قهرمانی در جام جهانی می‌توانست قهرمان جام ملت‌های اروپا‌هم شود.

قهرمانی فرانسه در جام کنفدراسیون‌ها

تیم ملی فرانسه در سال ۲۰۰۱ توانست قهرمان جام کنفدارسیون‌ها شود. در این دوره که به شکل مشترک به میزبانی کره جنوبی و ژاپن برگزار شد، تیم فرانسه در دیدار نهایی موفق شد با نتیجه ۰-۱ ژاپن را شکست دهد و قهرمان این دوره از رقابت‌ها شود. فرانسه بعد از برزیل دومین کشوری بود که توانست به شکل پیاپی جام جهانی، جام ملت‌ها و جام کنفدراسیون‌ها را به دست آورد.

دور بعدی این مسابقات سال ۲۰۰۳ به میزبانی فرانسه بود. در این تورنمنت فرانسه با کلمبیا، ژاپن و نیوزلند در گروه A قرار گرفت. تیم فرانسه در بازی نهایی خود مقابل کامرون با گل طلایی تیری آنری توانستند عنوان قهرمانی را به‌دست آورد.

قهرمانی فرانسه در لیگ ملت‌های اروپا

دومین لیگ ملت‌های اروپا، سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ برگزار شد که ۵۵ تیم از یوفا در آن حضور داشتند. پرتغال در این بازی‌ها مدافع عنوان قهرمانی بود که در پایان از فرانسه شکست خورد و به جایگاه نایب‌قهرمانی این بازی‌ها بسنده کرد.

بهترین بازیکن‌های تیم ملی فرانسه

تیم ملی فرانسه یکی از پرستاره‌ترین تیم‌های فوتبال دنیاست که توانسته بازیکنان زیادی به دنیا معرفی کند. افرادی مثل تیری آنری، فرانک ریبری، ژان پیر پاپن، زین‌الدین زیدان، سمیر نصری ، فیلیپه مکسز، میشل پلاتینی و… همه مقطعی از زندگی فوتبالی خود را در تیم ملی فرانسه بازی کرده اند.

زین الدین زیدان

زیدان اسطوره تکرار نشدنی فوتبال است. این ستاره فوتبال در سال‌های ۱۹۹۸، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳ توانست عنوان بهترین بازیکن سال جهان را به‌دست آورد. زیدان نماد افتخار فوتبال فرانسه، افتخارات زیادی برای این تیم به‌دست آورده و یک بارهم به‌عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب شده است. جایزه بهترین بازیکن جام جهانی و جایزه با ارزش‌ترین بازیکن باشگاه‌های اروپا از دیگر افتخارات اوست. این بازیکن در جام جهانی ۲۰۰۶ حضور داشت و نقش بسیار مهمی در نایب قهرمان شدن فرانسه در این تورنمنت ایفا کرد، اما بعد از این بازی‌ها زیدان از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

میشل پلاتینی

میشل پلاتینی بازیکن تیم ملی فرانسه بود که در ۷۲ بازی، برای تیم ملی فرانسه به میدان رفت. پلاتینی ۳۵۶ گل به‌نام خود ثبت کرد و توانست عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان قرن ۲۰ را به‌دست آورد. این بازیکن سه‌بار از طرف مجله فرانس فوتبال به‌عنوان بهترین بازیکن دریافت کننده توپ طلا انتخاب شد. پلاتینی سه بار متوالی آقای گل سری A شده است

ژوست فونتن

ژوست فونتن در دوران استعمار مراکش، در کشور مراکش از مادری اسپانیایی و پدری فرانسوی زاده شد. این بازیکن با استعداد تیم ملی فرانسه، ۲۱ بازی ملی و ۳۰ گل به ثمر رسیده برای تیم فرانسه در کارنامه خود ثبت کرده است. از او در لیست ۱۲۵ نفره پله نام برده شده. در جام جهانی ۱۹۵۸ از مجموع ۲۳ گل فرانسه، ۱۳ گل متعلق به فونتن بود که یکی از بهترین رکورد‌های این بازیکن به شمار می‌رود.

فوتبال زنده فرانسه تونس

چهارشنبه ۱۸:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

تونس
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه دانمارک

شنبه ۱۹:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

دانمارک
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه استرالیا

سه‌شنبه ۲۲:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

استرالیا
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه اتریش

پنجشنبه ۲۲:۱۵

لیگ ملت های اروپا

اتریش
فرانسه

فوتبال زنده زنان ایتالیا فرانسه

پنجشنبه ۱۷:۳۰

فوتبال زنان

فرانسه
زنان ایتالیا

فوتبال زنده فرانسه اسرائیل

سه‌شنبه ۲۲:۳۰

لیگ جوانان زیر 19 سال اروپا

اسرائیل
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه ایتالیا

جمعه ۲۰:۰۰

لیگ جوانان زیر 19 سال اروپا

ایتالیا
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه رومانی

سه‌شنبه ۲۲:۳۰

لیگ جوانان زیر 19 سال اروپا

رومانی
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه اسلواکی

شنبه ۲۰:۰۰

لیگ جوانان زیر 19 سال اروپا

اسلواکی
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه کرواسی

دوشنبه ۲۳:۱۵

لیگ ملت های اروپا

کرواسی
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه آفریقای جنوبی

سه‌شنبه ۲۳:۴۵

بازی دوستانه

آفریقای جنوبی
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه ساحل عاج

شنبه ۰۰:۴۵

بازی دوستانه

ساحل عاج
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه فنلاند

سه‌شنبه ۲۳:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

فنلاند
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه اسپانیا

یکشنبه ۲۲:۱۵

لیگ اروپا

اسپانیا
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه بلژیک

پنجشنبه ۲۲:۱۵

لیگ ملت های اروپا

بلژیک
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه جزایر فارو

دوشنبه ۲۱:۰۰

قهرمانی زیر 21 سال اروپا

جزایر فارو
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه اوکراین

شنبه ۲۳:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

اوکراین
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه بوسنی و هرزگوین

چهارشنبه ۲۳:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

بوسنی و هرزگوین
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه ژاپن

چهارشنبه ۱۶:۰۰

المپیک 2020 توکیو

ژاپن
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه مکزیک

پنجشنبه ۱۲:۳۰

المپیک 2020 توکیو

مکزیک
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه کره

جمعه ۱۵:۳۰

بازی دوستانه

کره
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه سوئیس

دوشنبه ۲۳:۳۰

لیگ ملت های اروپا

سوئیس
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه پرتغال

چهارشنبه ۲۳:۳۰

لیگ ملت های اروپا

پرتغال
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه مجارستان

شنبه ۱۷:۳۰

لیگ ملت های اروپا

مجارستان
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه آلمان

سه‌شنبه ۲۳:۳۰

لیگ ملت های اروپا

آلمان
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه بلغارستان

سه‌شنبه ۲۳:۴۵

بازی دوستانه

بلغارستان
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه ولز

چهارشنبه ۲۳:۳۵

بازی دوستانه

ولز
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه هلند

دوشنبه ۲۰:۳۰

قهرمانی زیر 21 سال اروپا

هلند
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه روسیه

یکشنبه ۲۳:۳۰

قهرمانی زیر 21 سال اروپا

روسیه
فرانسه

فوتبال زنده فرانسه قزاقستان

یکشنبه ۱۷:۳۰

مقدماتی جام جهانی اروپا

قزاقستان
فرانسه

فوتبال زنده سوئد فرانسه

سه‌شنبه ۲۳:۱۵

لیگ ملت های اروپا

فرانسه
سوئد