تی وی تو
بلژیک

بازی زنده بلژیک

پخش زنده بازی بلژیک | نتایج زنده بازی تیم ملی فوتبال بلژیک | شما می توانید بازی های تیم فوتبال بلژیک را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های بلژیک را دریافت کنید.

تیم ملی بلژیک یکی از تیم‌های راه‌یافته به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر است. این تیم بازیکن‌های خوبی مانند روملو لوکاکو و ادن هازارد را دارد و امیدوار است امسال بتواند برای اولین بار طعم قهرمانی را بچشد. بلژیک تجربه شرکت در چندین دوره از مسابقات جام‌جهانی و یورو را داشته، اما در هیچ‌کدام نتوانسته قهرمان شود . این تیم با جذب کادر مربی‌گری حرفه‌ای و آموزش چندین بازیکن جوان به جام‌جهانی قطر آمده. تیم ملی بلژیک در این تورنمنت از چند بازیکن جوان و چند بازیکن باتجربه تشکیل شده است. مسئولان این تیم امیدوا هستند بتوانند در این جام‌جهانی برای اولین‌بار طعم قهرمانی را بچشند.

تاریخچه تیم ملی بلژیک

تیم ملی بلژیک نماینده رسمی این کشور برای شرکت در مسابقات فوتبال در تورنمنت‌های جهانی است. تعداد زیادی از بازی‌های خانگی این تیم در ورزشگاه کینگ بودوئن بروکسل برگزار می‌شود. با این‌که تیم ملی بلژیک تا امروز نتوانسته طعم قهرمانی را بچشد، اما چندین بار در جام‌جهانی و یورو نایب قهرمان شده. این تیم در بسیاری از جام‌های جهانی حضور داشته، اما نتوانسته بیشتر از سکوی نایب قهرمانی را تجربه کند.

تیم ملی بلژیک اولین بازی خود را سال ۱۹۰۴ انجام داد. این تیم زیر نظر کنفدراسیون فیفا و یوفا اداره می‌شود. این تیم توانست در بین سال‌های ۱۹۵۴ تا ۲۰۰۲ بردهای متعددی مقابل آلمان غربی، برزیل، آرژانتین و فرانسه داشته باشد؛ همین بردها باعث شد که بلژیک به یکی از تیم‌های ملی دسته اول قرار بگیرد. تیم ملی بلژیک سال ۱۹۷۲ میزبان مسابقات یورو بود که توانست در این تورنمنت مقام سوم را کسب کند.

از همان سال بازیکن‌های رده اول زیادی در این تیم پرورش یافتند. بسیاری از ورزش دوستان از ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ را اوج شکوفایی این تیم می‌دانند. در همین دوران، بلژیک توانست نایب قهرمان یورو ۱۹۸۰ شده و در جام‌جهانی ۱۹۸۶ هم به مقام نایب قهرمانی رسید. سال ۲۰۱۵ تیم ملی بلژیک بهترین تیم ملی از نظر فیفا شد و سال ۲۰۱۸ هم به مقام سومی جهان رسید. بلژیک تنها تیم جهان است که توانسته بدون قهرمانی در جام‌جهانی و جام قاره‌ای به بهترین تیم فیفا تبدیل شود.

بلژیک یکی از اولین تیم‌هایی بود که در اروپا فوتبال انجمنی بازی کرد. تمرین این تیم ۲۶ اکتبر ۱۸۶۳ انجام شد. این تمرین درحالی آغاز شد که یک دانشجو با توپ چرمی وارد دانشگاه شد و هم‌کلاسی‌هایش را با فوتبال آشنا کرد. ابتدا این ورزش، یک سرگرمی برای افرادی خاص بود، اما بعد از گذشت چند سال، انجمن فوتبال راگبی تاسیس شد و آن را محبوب‌ترین ورزش بلژیک نامیدند. سال ۱۹۸۶ اولین لیگ سالانه فوتبال بلژیک تاسیس شد.

بهترین مربی‌ تیم ملی بلژیک

روبرتو مارتینز از سال ۲۰۱۶ مربی‌گری تیم ملی بلژیک را برعهده دارد و توانسته این تیم را در مسابقات مهمی کنترل کند. این شخص توانست با تکینک‌های مختلف، در جام‌جهانی ۲۰۱۸ بلژیک را به مقام سوم برساند. البته در سال‌های ۲۰۱۸ شایعاتی مبنی بر قرارداد این مربی با بارسلونا شنیده شد، اما این اتفاق رقم نخورد.

مارک ویلموتس که سال ۱۳۹۸ برای مربی‌گری تیم ملی ایران انتخاب شد، تجربه مربی‌گری برای تیم ملی بلژیک را هم داشته. این شخص تا سال ۲۰۱۲ دستیار ژرژ لیکنز بود و با کنار رفتن این شخص، توانست سرمربی‌گری تیم بلژیک را آغاز کند. او در جام‌جهانی ۲۰۱۴ با پشت‌سر گذاشتن الجزایر، کره جنوبی و روسیه به‌عنوان صدر نشین به مرحله بعدی جام‌جهانی صعود کند.

افتخارات تیم ملی بلژیک

تا تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۲۱ بلژیک ۷۹۸ بازی ملی انجام داده که از این بازی‌ها ۳۴۸ برد، ۱۶۷ تساوی و ۲۸۳ باخت نصیب این تیم شده. رکورد بیشترین گل زده شده توسط شیاطین سرخ، سال ۱۹۹۴ مقابل زامبیا زده شد. بازیکنان بلژیک توانستند ۹-۰ این تیم را شکست دهند. البته این تیم در سال ۲۰۰۱ با نتیحه ۱۰ بر ۱ سن‌مارینو و سال ۲۰۱۹ توانست ۹-۰ جبل‌اطارق را مغلوب خود کند.

بیشترین برد تیم ملی بلژیک در بازی‌های متوالی، ۱۲ برد بوده و همچنین آن‌ها توانستند ۲۳ بازی را پشت سر هم را بدون شکست به پایان برسانند. بین سال‌های ۱۹۸۲ تا ۲۰۰۲ بلژیک توانست برای ۵ بار به جام‌جهانی راه پیدا کند. در جام‌جهانی ۱۹۸۲ این تیم توانست با نتیجه ۱-۰ آرژانتین را شکست دهد. این برد باعث نشد که بلژیک بتواند به مسابقات این جام‌جهانی راه پیدا کند و باخت آن‌ها مقابل اتحاد جماهیر شوروی باعث حذفشان شد.

بلژیک در جام‌جهانی ۲۰۱۴ توانست همه جریف‌هایش را در مرحله مقدماتی شکست دهد. آن‌ها یک بازی مقابل تیم ملی آمریکا انجام داده‌اند که در آن بازی، دروازه‌بان آمریکا ۱۵ سیو داشت، اما بلژیک توانست این تیم را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد. در یک چهارم نهایی همین مسابقات، آرژانتین توانست ۱-۰ بلژیک را شکست داده و این تیم را از جام‌جهانی ۲۰۱۴ حذف کند. تیم ملی آرژانتین به یک کابوس برای بلژیکی‌ها تبدیل شده و همیشه باعث حذف شدن آن‌ها از مسابقات جام‌حهانی شده است.

جام‌جهانی ۲۰۱۸ خاطره‌سازترین تورنمنمت برای بلژیکی‌ها بوده. این تیم توانست در دوره مقدماتی همه ۵ تیم هم‌گروهیش را حذف کند. در مرحله یک هشتم نهایی، این تیم مقابل ژاپن قرار گرفت و نیمه اول را با پیروزی ۲ بر ۰ به پایان رساندند، اما ژاپنی‌ها در نیمه دوم ۳ گل به بلژیک زد و این تیم نتوانست با برد ورزشگاه را ترک کند.

این تیم با نتیجه ۲-۱ برزیل را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی رسید. در این مرحله، بلژیک مقابل فرانسه قرار گرفت و نتوانست این تیم را شکست دهد، این بازی با نتیجه ۱-۰ به نفع فرانسه تمام شد. در مسابقات رده‌بندی، بلژیک مقابل انگلیس قرار گرفت و توانست انگلیسی‌ها را با نتیجه ۲ بر ۰ شکست دهد. در جام‌جهانی ۲۰۱۸، بلژیک توانست مقام سوم را کسب کند. بعد از این تورنمنت به ادن هازارد، تیبو کورتوا و روملو لوکاکو به تربیت توپ نقره، دستکش طلایی و کفش برنز اهدا شد.

بازیکن‌هایی مانند ادن هازارد، لوکاکو و… در این تیم بازی می‌کنند و توانسته‌اند نتایح خوبی برای آن به ارمغان بیاورند. در ادامه لیستی از بهترین گلزنان و رکوردار بیشترین بازی‌های انجام شده در تیم ملی بلژیک را می‌توانید مشاهده کنید.

بیشترین بازی برای تیم ملی فوتبال بلژیک

یان ورتونگن بیشترین بازی را برای تیم ملی کشورش انجام داده. این بازیکن ۱۳۶ بازی ملی را در کارنامه خود دارد. در ادامه می‌توانید ۹ بازیکن با بیشترین بازی ملی برای تیم ملی بلژیک را ببینید.

ردیفنام بازیکنتعداد بازیتعداد گل
۱یان ورتونگن۱۳۶۹
۲اکسل ویتسل۱۲۰۱۱
۳توبی آلدرویرلد۱۱۸۵
۴ادن هازارد۱۱۶۳۳
۵دریس مرتنس۱۰۳۲۱
۶روملو لوکاکو۱۰۶۸
۷یان سئولمانز۹۶۲۳
۸تیمی سیمونز۹۴۶
۹تیبو کورتورا۹۴۰

بهترین گلزنان بلژیک

روملو لوکاکو با ۶۸ گل در صدر گلزن‌ترین بازیکن بلژیک قرار داد. بازیکنانی مانند رابرت دی‌وین، برت دی کلین و جوسیب ویر با ۵ گل، رکورد بیشترین گل زده شده در یک بازی برای تیم ملی بلژیک را دارند. می‌توانید جدولی از بهترین گلزنان تیم ملی بلژیک را مشاهده کنید.

رتبهنام بازیکنتعداد گلتعداد بازی
۱روملو لوکاکو۶۸۱۰۱
۲ادن هازارد۱۱۶۳۳
۳برنارد ورهوف۳۰۶۱
۴پل ون هیمست۳۰۸۱
۵مارک ویلموتس۲۹۷۰
۶جوزف مرمنز۲۷۵۶
۷رابرت دی وین۲۶۲۳
۸ری برین۲۶۵۴
۹وسلی سونک۲۴۵۵

فوتبال زنده بلژیک کرواسی

پنجشنبه ۱۸:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

کرواسی
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک مراکش

یکشنبه ۱۶:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

مراکش
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک کانادا

چهارشنبه ۲۲:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

کانادا
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک مصر

جمعه ۱۸:۳۰

بازی دوستانه

مصر
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک هلند

یکشنبه ۲۲:۱۵

لیگ ملت های اروپا

هلند
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک ولز

پنجشنبه ۲۲:۱۵

لیگ ملت های اروپا

ولز
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک لهستان

سه‌شنبه ۲۳:۱۵

لیگ ملت های اروپا

لهستان
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک بورکینا فاسو

سه‌شنبه ۲۳:۱۵

بازی دوستانه

بورکینا فاسو
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک ایرلند

شنبه ۲۱:۳۰

بازی دوستانه

ایرلند
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک استونی

شنبه ۲۳:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

استونی
بلژیک

فوتبال زنده ایتالیا بلژیک

یکشنبه ۱۶:۳۰

لیگ اروپا

بلژیک
ایتالیا

فوتبال زنده فرانسه بلژیک

پنجشنبه ۲۲:۱۵

لیگ ملت های اروپا

بلژیک
فرانسه

فوتبال زنده بلژیک بلاروس

چهارشنبه ۲۳:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

بلاروس
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک جمهوری چک

یکشنبه ۲۳:۱۵

جام جهانی 2022 قطر

جمهوری چک
بلژیک

فوتبال زنده پرتغال بلژیک

یکشنبه ۲۳:۳۰

لیگ ملت های اروپا

بلژیک
پرتغال

فوتبال زنده بلژیک فنلاند

دوشنبه ۲۳:۳۰

لیگ ملت های اروپا

فنلاند
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک دانمارک

پنجشنبه ۲۰:۳۰

لیگ ملت های اروپا

دانمارک
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک روسیه

شنبه ۲۳:۳۰

لیگ ملت های اروپا

روسیه
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک یونان

پنجشنبه ۲۳:۱۵

بازی دوستانه

یونان
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک بوسنی و هرزگوین

سه‌شنبه ۲۰:۴۵

قهرمانی زیر 21 سال اروپا

بوسنی و هرزگوین
بلژیک

فوتبال زنده انگلیس بلژیک

یکشنبه ۲۳:۱۵

لیگ ملت های اروپا

بلژیک
انگلیس

فوتبال زنده بلژیک سوئیس

چهارشنبه ۲۳:۱۵

بازی دوستانه

سوئیس
بلژیک

فوتبال زنده بلژیک ایسلند

چهارشنبه ۲۲:۱۵

لیگ ملت های اروپا

ایسلند
بلژیک