تی وی تو
برزیل

بازی زنده برزیل

پخش زنده بازی برزیل – نتایج زنده بازی تیم ملی فوتبال برزیل – شما می توانید بازی تیم فوتبال برزیل را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های برزیل را دریافت کنید.

تیم ملی برزیل تا به امروز، پرافتخارترین تیم ملی جهان بوده و قهرمانی‌های زیادی را در کارنامه خود دارد. این تیم در رقابت جام جهانی ۵ قهرمانی در سال‌های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ را کسب کرده. همچنین پرافتخارترین تیم در جام کنفدراسیون‌ها به‌حساب می‌آید. تیم ملی برزیل، تنها تیمی است که بدون هیچ غیبتی در همه تورمنت‌های فوتبالی جهان حضور داشته.

تاریخچه تیم ملی برزیل

تیم ملی برزیل، نماینده این کشور برای برگزاری مسابقات فوتبال مردان است. این تیم از سال ۱۹۲۳ به عضویت فیفا درآمد و از ۷ سال قبل، عضو فدراسیون کونمبول (فدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی) بوده. بازی اول برزیل سال ۱۹۱۴ با تیم منتخب ریودوژانیرو، سائوپائولو و اکستر سیتی برگزار شد. درباره نتیجه این بازی اطلاعات دقیقی وجود ندارد؛ یکی از نتیجه‌های اعلام شده پیروزی ۲ بر ۰ برزیل و دیگری تساوی ۳ بر ۳ است.

طبق شواهدی که از اوایل تاسیس این تیم ملی مشاهده می‌شود، باید گفت که برزیل ابتدا قدرت خاصی نداشته و نمی‌توانسته عملکرد خوبی داشته باشد. این تیم در بازی که ۲۰ سپتامبر ۱۹۱۴ مقابل آرژانتین انجام داد، نتوانست نتیجه خوبی بگیرد و ۳ بر ۰ بازی را واگذار کرد. بسیاری از خبرگذاری‌های ورزشی، این بازی را اولین بازی تیم ملی برزیل می‌دانند. بازی بعدی این تیم ۲۴ سپتامبر همان سال مقابل کلمبیا انجام شد که برزیل توانست حریفش را با نتیجه ۳-۱ شکست دهد.

پس از بازی که برزیل مقابل منتخب تیم اکستر سیتی انجام داد تا سال ۱۹۲۸ مقابل تیم‌های اروپایی بازی نکرد. ۲۴ ژوئن ۱۹۲۸ یک بازی دوستانه مقابل برزیل و مادرول اسکاتلند انجام شد که این تیم ملی توانست با نتیجه حیرت‌انگیز ۵-۰ حریف اروپاییش را شکست دهد.

بهترین مربی‌های تیم ملی برزیل

لوئیز فیلیپه اسکولاری یکی از بهترین مربیان تیم ملی برزیل است. این مربی توانست برزیل را در جام‌جهانی ۲۰۰۲ قهرمان کند. فیلیپه بعد از این جام‌جهانی به مربی‌گری تیم‌های پرتغال و چلسی را برعهده گرفت، اما دوباره به برزیل برگشت. او با تکینک‌های مختلفی که داشت، توانست برزیل را در جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۲ به مقام قهرمانی برساند. همچنین اسکولاری تیم ملی برزیل را به نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۲۰۱۴ رساند.

کارلوس آلبرتو پاریرا دومین مربی مشهور برزیلی است. کارلور آلبرتو رکوردار حضور در ۶ جام‌جهانی مختلف را دارد. هیچ مربی نتوانسته این رکورد را جابجا کند. همچنین او توانتسه برزیل را در جام‌جهانی ۱۹۹۴ به مقام قهرمانی برساند. پاریرا با این‌که یکی از موفق‌ترین مربیان جهان است، اصلا فوتبال بازی نکرده.

ایومار دو ناسیمنتو معروف به مازینیو مربی و بازیکن سابق تیم ملی برزیل است. مازینیو به‌عنوان هافبک دفاعی یا مدافع کناری در بازی قرار می‌گرفته و توانسته در این پست‌ها، عملکردهای خوبی داشته باشد. این مربی، حضور در ۳۵ بازی ملی (به‌عنوان بازیکن)، قهرمانی کوپا آمریکا ۱۹۸۹، جام‌جهانی ۱۹۹۴ و مدال نقره بازی‌های المپیک ۱۹۹۸ را در کارنامه‌اش دارد.

افتخارات تیم ملی برزیل

همان‌طور که گفته شد، برزیل، پرافتخارترین تیم ملی دنیاست و در مسابقات مختلف، نتایج خوبی را بگیرد. این تیم در جام‌های جهانی ۱۹۵۱۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ به قهرمانی رسیده. همچنین نایب قهرمانی جام‌های جهانی ۱۹۵۰ و ۱۹۹۸ را در کارنامه خود دارد. تیم ملی برزیل در جام‌های جهانی ۱۹۳۸ و ۱۹۷۸ توانسته مقام سوم را کسب کند.

این تیم سال‌های ۱۹۱۹، ۱۹۲۲، ۱۹۴۹، ۱۹۸۹، ۱۹۹۷، ۱۹۹۹، ۲۰۰۴، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۹ در کوپا آمریکا قهرمان شده است. بازی‌های المپیک تابستانه، یکی‌دیگر از مجموعه مسابقاتی است که هر ۴ سال یکبار برگذار می‌شود. برزیل در ۲ دوره از این مسابقات (۲۰۱۶ و ۲۰۲۰) قهرمان شود. همچنین تیم ملی برزیل قهرمان جام کنفدراسیون‌‌ها ۱۹۹۷، ۲۰۰۵، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ شده است.

بیشترین بازیها برای تیم ملی برزیل

مارکوس کافو یکی از معروف‌ترین بازیکن‌های تیم ملی برزیل است. این بازیکن از معدود کسانی است که تجربه حضور در ۳ فینال جام‌جهانی را داشته باشد. این بازیکن در ۴ جام‌جهانی برای تیم ملی کشورش بازی کرده و درمجموع ۱۴۲ بازی ملی را در کارنامه‌‌اش دارد. روبرتو کارلوس مدافع اسطوره‌ای این تیم ۱۲۵ بازی ملی برای کشور انجام داده و در رده دوم قرار گرفته است. در ادامه جدول بازیکن‌های تیم ملی برزیل به‌ترتیب بازی‌های ملی را مشاهده می‌کنید.

ردیفنام بازیکنتعداد بازیتعداد گل
۱مارکوس کافو۱۴۲۴
۲روبرتو کارلوس۱۲۵۱۱
۳دنی آلوز۱۱۸۸
۴لوسیو۱۰۵۴
۵نیمار۱۰۱۶۱
۶کلودیو تافارل۱۰۱۰
۷روبینیو۱۰۰۲۸
۸ژالما سانتوس۹۵۳
۹رونالدو۹۸۶۲
۱۰رونالدینیو۹۷۳۳

بهترین گلزنان تیم ملی برزیل

وقتی که اسم برزیل می‌آید، مطمئنا یاد اسطوره فوتبال دنیا یعنی پله خواهید افتاد. این بازیکن بیشترین گل زده را برای تیم ملی کشورش دارد. پله توانسته در ۹۲ بازی، ۷۷ گل را به ثمر برساند. بعد از این بازیکن، رونالدو با ۶۲ گل و نیمار با ۶۱ گل در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

ردیفنام بازیگنتعداد گلتعداد بازی
۱پله۷۷۹۲
۲نیمار۷۰۹۸
۳رونالدو۶۲۱۰۱
۴روماریو۵۵۷۰
۵زیکو۴۸۷۱
۶به‌به‌تو۳۹۷۵
۷ریوالدو۳۵۷۴
۸جرزینیو۳۳۹۷
۹رونالدینیو۳۳۹۷
۱۰آدمیر۳۲۳۹

فوتبال زنده برزیل کامرون

جمعه ۲۲:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

کامرون
برزیل

فوتبال زنده برزیل سوئیس

دوشنبه ۱۹:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

سوئیس
برزیل

فوتبال زنده برزیل صربستان

پنجشنبه ۲۲:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

صربستان
برزیل

فوتبال زنده برزیل تونس

سه‌شنبه ۲۲:۰۰

بازی دوستانه

تونس
برزیل

فوتبال زنده برزیل غنا

جمعه ۲۲:۰۰

بازی دوستانه

غنا
برزیل

فوتبال زنده برزیل ژاپن

دوشنبه ۱۴:۵۰

بازی دوستانه

ژاپن
برزیل

فوتبال زنده برزیل کره جنوبی

پنجشنبه ۱۵:۳۰

بازی دوستانه

کره
برزیل

فوتبال زنده برزیل بولیوی

چهارشنبه ۰۴:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

بولیوی
برزیل

فوتبال زنده برزیل شیلی

جمعه ۰۴:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

شیلی
برزیل

فوتبال زنده برزیل پاراگوئه

چهارشنبه ۰۴:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

پاراگوئه
برزیل

فوتبال زنده برزیل اکوادور

جمعه ۰۰:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

اکوادور
برزیل

فوتبال زنده برزیل آرژانتین

چهارشنبه ۰۳:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

آرژانتین
برزیل

فوتبال زنده برزیل کلمبیا

جمعه ۰۴:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

کلمبیا
برزیل

فوتبال زنده برزیل اروگوئه

جمعه ۰۴:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

اروگوئه
برزیل

فوتبال زنده برزیل ونزوئلا

جمعه ۰۳:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

ونزوئلا
برزیل

فوتبال زنده برزیل پرو

جمعه ۰۵:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

پرو
برزیل

فوتبال زنده برزیل بلاروس

سه‌شنبه ۲۲:۰۰

فوتبال ساحلی

بلاروس
برزیل

فوتبال زنده برزیل اسپانیا

شنبه ۱۶:۰۰

المپیک 2020 توکیو

اسپانیا
برزیل

فوتبال زنده برزیل مکزیک

سه‌شنبه ۱۲:۳۰

المپیک 2020 توکیو

مکزیک
برزیل

فوتبال زنده برزیل مصر

شنبه ۱۴:۳۰

المپیک 2020 توکیو

مصر
برزیل

فوتبال زنده برزیل عربستان

چهارشنبه ۱۲:۳۰

المپیک 2020 توکیو

عربستان
برزیل

فوتبال زنده برزیل ساحل عاج

یکشنبه ۱۳:۰۰

المپیک 2020 توکیو

ساحل عاج
برزیل

فوتبال زنده برزیل آلمان

پنجشنبه ۱۳:۰۰

المپیک 2020 توکیو

آلمان
برزیل