تی وی تو
ایران

بازی زنده ایران

پخش زنده بازی تیم ملی ایران | نتیجه زنده بازی تیم ملی ایران امروز | شما می توانید بازی زنده تیم ملی فوتبال ایران را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی تیم ایران را دریافت کنید.

تماشای پخش زنده بازی ایران در رقابتهای مختلف فوتبال آسیا ، مثل جام ملت های آسیا ، رقابت های مقدماتی جام جهانی ، رقابت های جام جهانی فوتبال ، بازیهای المپیک و مقدماتی این بازیها یکی از پر طرفدارترین مسابقات ورزشی و پربیننده ترین رقابت های ورزشی کشور محسوب می شود . فوتبال دوستان ایرانی هر جا که باشند در زمان پخش زنده بازی ایران ، زنده و مستقیم به تماشای بازیهای این تیم می نشینند .

تیم ملی فوتبال ایران از پرقدرت ترین تیم های فوتبال آسیا محسوب می شود که همواره یکی از مدعیان قهرمانی در رقابت های آسیایی و یکی از مدعیان حضور در جام جهانی از قاره آسیا محسوب می شود. ستاره های فوتبال ایران در سطح بین المللی همواره درخشیده اند و پرچم دار فوتبال آسیا بوده اند. در طی دوره های گذشته رقابتهای جام جهانی ایران هموراه حضور ثابتی داشته و اینبار هم در بازیهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور دارد و امیدوار است این بار از دور گروهی این بازیها عبور کند.

تاریخچه تیم ملی فوتبال ایران

این تیم اولین بازی رسمی خودش را سال  ۱۳۲۰ (۱۹۴۱) مقابل افغانستان انجام داد. این بازی دوستانه با نتیجه ۰-۰ به پایان رسید. امجدیه اولین ورزشگاه تیم ملی ایران بود. سال ۱۳۵۳ همزمان با افتتاح ورزشگاه آزادی، ایران میزبان مسابقات آسیایی ۱۹۷۴ شد.

تیم ملی ایرن از سال ۱۹۷۴ توانست در جام‌های جهانی حضور داشته باشد. این تیم در مرحله گروهی جام‌های جهانی ۱۹۷۸، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶، ۲۰۰۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ حضور داشته. سال ۲۰۰۰ فدراسیون فوتبال غرب آسیا تاسیس شد و ایران هم به عضویت آن درآمد. تیم ملی ایران در سال‌های ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ قهرمان این دوره از مسابقات شد.

فدراسیون فوتبال آسیا مرکزی فعالیت خودش را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرد. ایران یکی از دو عضو اصلی برای تاسیس این فدراسیون بود. وقتی که کنفدراسیون آسیای مرکزی فعالیتش را آغاز کرد، ایران از فدراسیون فوتبال غرب آسیا استعفا داد. تیم ملی ایران ۷ بهمن ۱۴۰۰ به‌عنوان اولین تیم آسیایی راهی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر شد.

بهترین مربی‌های تیم ملی ایران

محمد مایلی‌کهن یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های تیم ملی ایران است. این شخص سال ۱۳۷۵ به‌عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد و تلاش‌های زیادی برای بازگشت ایران به تورنمنت‌های بین‌المللی داشت. مایلی‌کهن تغییرات زیادی برای تیم انجام داد. او با دعوت بازیکن‌های جوان توانست دورره مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ را با موفقیت پشت‌سر بگذارد.

آذر ۱۳۷۵ ایران در جام ملت‌های آسیا شرکت کرد و توانست عربستان سعودی و کره‌جنوبی را به ترتیب با نتایج ۳-۰ و ۶-۲ شکست دهد. ایران توانست خودش را به دوره نیمه‌نهایی این مسابقات برساند. در این مرحله، داور گل ایران به عربستان سعودی را مردود اعلام کرد و همین کار باعث شد کار به ضربات پنالتی کشیده شود. ایران نتوانست از سد عربستان عبور کند و از این مسابقات حذف شد.

منصور بورحیدری سال ۱۹۹۸ سرمربی تیم ملی ایران شد. بورحیدری افتخارات متعددی را در دوران مربی‌گریش ثبت کرده. ایران با مربی‌گری این شخص در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ حضور پیدا کرد و توانست قهرمان شود. این قهرمانی، آخرین قهرمانی تیم ملی ایران در این تورنمنت بود.

آدمار براگا بعداز بورحیدری به‌عنوان سرمربی ایران انتخاب شد. در دوران این شخص، بزرگترین پیروزی تاریخ فوتبال ایران رقم خورد. ایران توانست در جام‌جهانی ۲۰۰۲، تیم ملی گوام را با نتیجه ۱۹-۰ شکست دهد. بعد از براگا، بلاژویچ سرمربی تیم ملی ایران شد. ایران توانست در دوران مربی‌گری این شخص نتیجه‌های خوبی در تورنمنت‌های مختلف کسب کند.

با انتخاب شدن کیروش، ایران نتوانست در مرحله مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۴ کسب کند. این تیم مقابل لبنان و ازبکستان باخت و بازی بعد مقابل قطر را مساوی کرد. ایران در آستانه حذف شدن از این تورنمنت بود، اما با ۳ برد متوالی، توانست مجوز حضور در این دوره از مسابقات را کسب کند. تیم ملی ایران در جام‌ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ توانست با ۵ پیروزی و ۱ تساوی به مرحله نیمه‌نهایی برود.

از دی‌ماه ۱۳۹۷ تا اوایل بهار ۱۳۹۸، تیم ملی ایران بدون مربی بود و نام‌های زیادی برای مربی‌گری این تیم پیشنهاد شد تا این‌که آخر مارک ویلموتس مدیریت این تیم را برعهده گرفت. این مربی توانست یک پیروزی پرگل (۱۴-۰) مقابل کامبوج را برای ایران رقم بزند. بعداز کسب نتیجه‌های ضعیف در دوره مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ و دلایل مختلف، ویلموتس قراردادش را با ایران فسخ کرد.

انتخاب شدن اسکوچیچ به‌عنوان سرمبی، انرژی دوباره به اعضای تیم ملی ایران داد. این مربی هم تا امروز توانسته نتایج خوبی برای ایران رقم بزند و به ترسی برای حریفانش در جام‌جهانی ۲۰۲۲ تبدیل شده. اسکوچیچ توانسته بهترین شروع را بین سرمربی‌های تاریخ تیم ملی ایران را به نام خود ثبت کند.

افتخارات تیم ملی ایران

ایران یکی از مطرح‌ترین تیم‌های آسیایی محسوب می‌شود که توانسته ۳ بار در جام ملت‌های آسیا قهرمان شود. این تیم سال‌های ۱۹۶۸، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ توانست در این مسابقات قهرمان شود. تیم ملی امید ایران هم حرف‌هایی برای گفتن دارد. این تیم در مسابقات ۲۰۰۲ بوسان توانست به مقام قهرمانی برسد. مقام سوم در سال‌های ۱۹۸۰، ۱۹۸۸، ۱۹۹۶ و ۲۰۰۴ دیگر افتخاراتی است که ایران توانسته در جام ملت‌های آسیا کسب کند.

ایران در جام‌جهانی ۱۹۹۸، توانست ۱۷-۰ مالدیو را شکست دهد. این بازی، یکی از پر گل‌ترین مسابقات ملی فوتبال به‌حساب می‌آید. این تیم توانسته در مسباقات چلنج کاپ آسیا-اقیانوسیه ۲۰۰۳ قهرمان شده و در جام‌ملت‌های آفریقا-آسیا نایب قهرمان شود. تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ قهرمان شود. این تیم سال‌های ۲۰۱۰ نایب قهرمان و ۲۰۰۲ توانست مقام سوم را کسب کند.

بیشترین حضور در تیم ملی ایران

جواد نکونام رکورددار بیشترین بازی ملی است. این بازیکن اسطوره‌ای که بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ به‌صورت حرفه‌ای فوتبال بازی می‌کرد، در ۱۵۱ بازی ملی حضور داشت و توانست افتخارات زیادی برای ایران کسب کند.

رتبهنام بازیکنتعداد بازی
۱جواد نکونام۱۵۱
۲علی دایی۱۴۹
۳علی کریمی۱۲۷
۴احسان حاج‌صفی۱۱۷
۵سید جلال حسینی۱۱۵
۶مهدی مهدوی‌کیا۱۱۱
۷آندرانیک تیموریان۱۰۱
۸کریم انصاری‌فرد۹۱
۹کریم باقری۸۷
۱۰مسعود شجاعی۸۷

بیشترین گل ملی در تیم ملی ایران

با این‌که بیش از ۱۵ سال از خداحافظی علی دایی می‌گذرد، اما فقط یک‌سال است که کریستیانو رونالدو توانسته رکود او را بشکند. این بازیکن تا یک سال گذشته آقای گل دنیا محسوب می‌شده و حتی معروف‌ترین بازیکن‌های دنیا هم او را بازیکنی رویایی می‌دانند. ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶ دوران درخشش علی دایی بوده. این بازیکن توانست با ۱۴۹ بازی ملی، ۱۰۹ گل برای ایران به ثمر برساند. در ادامه لیست بازیکنان با بیشترین گل ملی را مشاهده می‌کنید.

رتبهنام بازیکنتعداد گل
۱علی دایی۱۰۹
۲کریم باقری۵۰
۳جواد نکونام۳۹
۴سردار آزمون۳۹
۵علی کریمی۳۸
۶کریم انصاری‌فرد۲۹
۷مهدی طارمی۲۸
۸غلام‌حسین مظلومی۱۹
۹فرشاد پیوس۱۸
۱۰رضا قوچان‌نژاد۱۶

فوتبال زنده ایران آمریکا

سه‌شنبه ۲۲:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

آمریکا
ایران

فوتبال زنده ایران ولز

جمعه ۱۳:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

ولز
ایران

فوتبال زنده انگلیس ایران

دوشنبه ۱۶:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

ایران
انگلیس

فوتبال زنده ایران نیکاراگوئه

پنجشنبه ۱۹:۳۰

بازی دوستانه

نیکاراگوئه
ایران

فوتبال زنده ایران سنگال

سه‌شنبه ۱۸:۰۰

بازی دوستانه

سنگال
ایران

فوتبال زنده ایران اروگوئه

جمعه ۱۹:۳۰

بازی دوستانه

اروگوئه
ایران

فوتبال زنده ایران الجزایر

یکشنبه ۲۲:۵۰

بازی دوستانه

الجزایر
ایران

فوتبال زنده ایران ازبکستان

سه‌شنبه ۲۱:۳۰

لیگ ملت های اروپا

ازبکستان
ایران

فوتبال زنده ایران ترکمنستان

شنبه ۱۷:۳۰

قهرمانی زیر 23 سال آسیا

ترکمنستان
ایران

فوتبال زنده ایران لبنان

سه‌شنبه ۱۶:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

لبنان
ایران

فوتبال زنده ایران کره

پنجشنبه ۱۵:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

کره
ایران

فوتبال زنده ایران امارات

سه‌شنبه ۱۸:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

امارات
ایران

فوتبال زنده ایران سوریه

سه‌شنبه ۱۹:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

سوریه
ایران

فوتبال زنده ایران روسیه

پنجشنبه ۱۹:۳۰

فوتبال ساحلی

روسیه
ایران

فوتبال زنده ایران تاجیکستان

یکشنبه ۱۷:۳۰

جام ملت های آسیا

تاجیکستان
ایران

فوتبال زنده ایران کامبوج

جمعه ۱۹:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

کامبوج
ایران

فوتبال زنده ایران بحرین

دوشنبه ۲۱:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

بحرین
ایران

فوتبال زنده ایران هنگ کنگ

پنجشنبه ۱۹:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

هنگ کنگ
ایران

فوتبال زنده ایران بوسنی و هرزگوین

پنجشنبه ۲۰:۳۰

بازی دوستانه

بوسنی و هرزگوین
ایران