تی وی تو
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده بازی اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون | نتایج زنده بازی های اسپورتینگ لیسبون | شما می توانید بازی های اسپورتینگ لیسبون را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های اسپورتینگ لیسبون را دریافت کنید.

پخش زنده فوتبال پورتو اسپورتینگ

سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

لیگ کاپ پرتغال

اسپورتینگ لیسبون
پورتو

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ ریو آوه ‌

جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

ریو آوه
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال ناسیونال اسپورتینگ لیسبون ‌

پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

اسپورتینگ لیسبون
ناسیونال

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون براگا ‌

شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

براگا
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال بلننزس اسپورتینگ لیسبون ‌

یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

اسپورتینگ لیسبون
بلننزس

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون فارنسی ‌

یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

فارنسی
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون فامالیکائو ‌

شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

فامالیکائو
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون موریرنزه ‌

یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

موریرنزه
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون ویتوریا گیمارش ‌

یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

ویتوریا گیمارش
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون توندلا ‌

یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

توندلا
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون ژیل ویسنته ‌

پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

ژیل ویسنته
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال سانتاکلارا اسپورتینگ لیسبون ‌

شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

اسپورتینگ لیسبون
سانتا کلارا

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ پورتو ‌

شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

پورتو
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ پورتیموننزه ‌

یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

اسپورتینگ لیسبون
پورتیموننزه

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون لاسک ‌

پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

لیگ اروپا

لاسک
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون پاکوس فریرا ‌

یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

پاکوس فریرا
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون آبردین ‌

پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

لیگ اروپا

آبردین
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ ژیل ویسنته ‌

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

ژیل ویسنته
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال ناپولی اسپورتینگ

یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹

دوستانه

اسپورتینگ لیسبون
ناپولی

پخش زنده فوتبال بنفیکا اسپورتینگ لیسبون ‌

یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

اسپورتینگ لیسبون
بنفیکا

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ ویتوریا ستوبال ‌

سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

ویتوریا ستوبال
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال پورتو اسپورتینگ لیسبون ‌

پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

اسپورتینگ لیسبون
پورتو

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ سانتاکلارا ‌

جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

سانتا کلارا
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون موریرنزه ‌

سه‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

لیگ پرتغال

اسپورتینگ لیسبون
موریرنزه
اسپورتینگ لیسبون

پخش زنده فوتبال اسپورتینگ لیسبون

برنده ی ده ها عنوان قهرمانی،با هزاران هزاران طرفدار در سراسر دنیا از ابتدای حضور خود در جدول لیگ برتر پرتغال هیچگاه سقوط نکرد. این تیم  خانه ی ستارگان مشهوری چون  کریستیانو رونالدو و لوئیس فیگو بوده است . اسپورتینگ لیسبون تقریبا دومین تیم بزرگ شهر لیسبون و سومین تیم بزرگ تمام پرتغال است اما این جایگاه ، هیچ خدشه ای به دستاورد های بزرگ و تاریخ این تیم وارد نمی کند.

تاریخچه

اسپورتینگ لیسبون در سال ۱۹۰۶  وبه لطف وامی که خوزه آلفردو هولترمن روکت (معروف به خوزه آلوالادی)، یکی از بنیانگذاران این باشگاه، از پدربزرگ خود، آلفردو آگوستو دریافت کرد، تاسیس شد.

این مرد که نام او همواره  مترادف اسپورتینگ بوده است (نام سه استادیوم آخر این باشگاه از دهه ۵۰ به بعد به نام وی نامگذاری شده اند) ، از همان روز اول تاسیس اسپورتینگ لیسبون، تمام تلاش خود را به کار گرفت تا این تیم را به یکی از بزرگ ترین تیم های  پرتغال و یکی از مورد احترام ترین تیم های اروپا ، تبدیل کند.

متأسفانه، او در سال ۱۹۱۸ در سن ۳۳ سالگی و بر اثر ذات الریه درگذشت، بنابراین هیچگاه نتوانست موفقیت اسپورتینگ را که در اوایل دهه ی ۳۰ تسلط خود بر صحنه ی فوتبال پرتغال را شروع کرد، ببیند.

با شکست آکادمیکا در فینال کامپئوناتو دی پرتغال ( Campeonato de Portugal)  ، آن ها اولین قهرمانی خود را در سال ۱۹۲۳ به دست آوردند.

صعود

در دهه سی بود که اسپورتینگ به یک تیم سرسخت و بزرگ تبدیل شد. در سال ۱۹۳۳ آنها فینال “کامپئوناتو دی پرتغال” را مقابل بلینز از دست دادند، اما بلافاصله در  فصل بعد با شکست بارایرنس ، قهرمان ملی پرتغال شدند . حالا دیگر اسپورتینگ لیسبون یکی از هشت تیم اصلی رقابت های کامپئوناتو دی پرتغال بود. به عبارت دیگر، تا سال ۱۹۵۶، برای ۲۴ فصل متوالی، اسپورتینگ یا قهرمان بود و جام مسابقات را بالای سر می برد و یا  در فینال لیگ های قهرمانی شکست میخورد و نایب قهرمان می شد .

در سالهای ۱۹۴۱، ۱۹۴۸ و ۱۹۵۴ که باشگاه موفق به کسب دبل (قهرمانی و جام) شد ، هیچ شک و شبهه ای در موفقیت تیم وجود نداشت. بازیکنان این دوره ی اسپورتینگ ، فرناندو پیرروئو، خوزه تراواسوس، آلبانیو پریرا، عیسی کورریا و مانوئل واسک بودند، این پنج بازیکن افسانه ای لقب ” پنج ویالون” را از طرفداران گرفتند ، با وجود آن ها ، لیسبون ۱۹۴۷ و به مدت هفت سال ، هفت عنوان قهرمانی بدست آورد.

آن ها برای ربع قرن در صدر تمام جدول های فوتبال بودند اما این پایان کار تیم سبز و سفید پوش اسپورتینگ لیسبون نبود. در سال ۱۹۵۸ آنها به اوج قهرمانی پرتغال رسیدند و ۱۵ سال بعدی را صرف تصاحب جام های نقره ای لیگ های مختلف کردند.

احتمالاً با ارزش ترین جام در این دوره ، جایزه جام قهرمانان جام یوفا در ۱۳ می ۱۹۶۴ بود. اسپورتینگ در فینال این مسابقات در بروکسل، با بوداپست  MTK روبرو شد، این بازی با تساوی ۳ ۳ به پایان رسید و از آنجا که در آن زمان هنوز ضربات پنالتی وجود نداشت ، دو روز بعد  تیم ها باید یک بازی برگشت انجام می دادند.

این بازی برگشت در بلژیک و شهری به نام آنتورپ انجام شد.  این بار پرتغالی ها توانستند از برتری ۱-۰ خود حفاظت کرده و جام را به خانه برند. این فینال رابطه ی دوستانه ی خوبی بین دو باشگاه ایجاد کرد تا آنجا که مجارستانی ها برای افتتاح استادیوم خود در اکتبر ۲۰۱۶ ، از اسپورتینگ دعوت کردند .

اما احتمالاً به یادماندنی ترین بازی اسپورتینگ در سال ۱۹۶۳- ۱۹۶۴ ۱۹۶۳ و بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی مقابل منچستر یونایتد بود. شیاطین سرخ در بازی رفت ۴-۱ در منچستر به پیروزی رسیدند، اما اسپورتینگ در لیسبون توانست در یک بازی تماشایی ،  یونایتدی ها را ۵-۰ شکست دهد، آن ها همچنین در نیمه نهایی لیون را نیز شکست دادند.

در سال ۱۹۷۴، اسپورتینگ موفق به کسب عنوان قهرمانی و جام حذفی در پرتغال شد،به لطف مهاجم آرژانتینی هکتور یازالده ، که به تنهایی در ۲۹ بازی ، ۴۶ گل به ثبت رساند ، لیسبون  به نیمه نهایی جام قهرمان قهرمانان نیز دست یافت اما در مقابل اف سی ماگدبورگ از آلمان شرقی ، بازی را واگذار کرد.

یازالده به خاطر عملکرد درخشانش ، توپ طلای اروپا و یک ماشین تویوتا به عنوان جایزه بدست آورد، او اما ماشین را فروخت و پول را با هم تیمی هایش قسمت کرد تا از آن ها به دلیل حمایت و پشتیبانی شان تشکر کند.

دوره ای تقریباً دو دهه ای

اسپورتینگ علاوه بر حفظ عناوین خود تا سال ۱۹۸۲، آن ها را دو برابر کرد اما پس از آن برای دو دهه تاریکی بر این تیم  سایه انداخت. در این دو دهه تنها موفقیت بزرگ اسپورتینگ ، پیروزی جام ۱۹۹۵ بود.

هجده سال بعد ، در ۲۰۰۰ این تیم دوباره به صدر جدول پریمرا لیگا رسید و دو سال بعد نیز عملکرد تیم بهتر شد،  با ۴۲ گل ماریو جاردل ، مهاجم برزیلی در مسابقات قهرمانی ، اسپورتینگ پنجمین دبل خود را کسب کرد و او نیز موفق به دریافت کفش طلا شد.

فصل بعد، درست قبل از جام حذفی یورو ۲۰۰۴ پرتغال، اسپورتینگ به خانه ی جدید خود، درست در کنار نماد قدیمی این باشگاه، Estádio José Alvalade وارد شد ، اما از آن زمان به بعد آن ها نه تنها عنوان قهرمانی بدست نیاوردند ( تنها پیروز ۳ جام شدند )  بلکه در فینال جام یوفا ی سال ۲۰۰۵ نیز مقابل CSKA مسکو، و در خانه ی خودشان شکست خوردند .

نوشتن از اسپورتینگ لیسبون بدون ذکر نامی از لوئیز فیگو و کریستیانو رونالو تقریبا غیر ممکن است.

فیگو از ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۵ برای اسپورتینگ توپ زد و سپس به بارسلونا منتقل شد.

رونالدو اما تنها یک فصل برای اسپورتینگ توپ زنی کرد و سپس در ۲۰۰۳ ، در بازی ای دوستانه بین منچستر یونایتد و اسپورتینگ لیسبون ، توانست توجه فرگوسن را به خود جلب کند و سپس به منچستر یونایتد منتقل شود.

درست است که اسپورتینگ لیسبون از ۲۰۰۲ به بعد موفق به کسب عنوان قهرمانی نشد اما آن ها همچنان به دستاورد های ۱۰۰ ساله ی خود افتخار می کنند و همچنان جزو ” سه تیم بزرگ ” پرتغال می باشند.