تی وی تو
اسپانیول

پخش زنده بازی اسپانیول

باشگاه فوتبال اسپانیول

باشگاه فوتبال اسپانیول، تیم دیگر شهر بارسلونا

باشگاه فوتبال اسپانیول، باشگاهی  که اگرچه هیچ وقت قهرمان لالیگا نشده، اما  اسمش در میان باشگاه های معتبر فوتبال در اسپانیا دیده میشود.

قدمت بالای باشگاه اسپانیول یکی از دلایل اهمیت این باشگاه در فوتبال اسپانیا است. این باشگاه در سال 1900 افتتاح شده و از زمان شروع بازی های لالیگا در سال 1929، ، و بغیر از4 فصل در تمامی دوره های این مسابقات حضور داشته است.

تاریخچه باشگاه فوتبال اسپانیول

باشگاه فوتبال اسپانیول توسط آنجل رودریگز رویز ، دانشجوی دانشگاهی در بارسلونا تاسیس شد. رودریگز برای تمایز این تیم از دیگر تیم های شهر بارسلونا که تحت تسلط خارجی ها بودند، این تیم را سوسیداد اسپانول فوتبال یا انجمن فوتبال اسپانیا نامید. . امروز ، باشگاه فوتبال اسپانیول به عنوان اولین باشگاه اسپانیایی شناخته می شود که منحصراً توسط هواداران و دانشجویان اسپانیایی تشکیل شده است.

در سال 1910 ، این باشگاه نام خود را به باشگاه دپورتیو اسپانیول تغییر داد و پیراهن های آبی و سفید رنگی که تا امروزه به عنوان رنگ لباس این تیم استفاده میشود، را انتخاب کرد.  انتخاب این رنگ های خاص توسط اسپانیول، به دلیل ادای احترام به راجر دو لوریا ، یکی از موفق ترین فرماندهان دریایی اسپانیا بود. دو سال بعد ، پادشاه آلفونسو سیزدهم لقب سلطنتی یا رویال یا همان رئال را به این تیم اعطا کرد و از آن به بعد، این باشگاه، باشگاه رئال دپورتیوو اسپانیول نام گرفت.

تا قبل از تأسیس لالیگا ، اسپانیول در مسابقات قهرمانی منطقه ای فوتبال کاتالان بازی می کرد. بعد از بارسلونا ، آنها موفق ترین تیم این رقابت ها با 9 عنوان  قهرمانی بودند. بعد از تاسیس لالیگا ، مسابقات قهرمانی فوتبال کاتالونیا تا سال 1940 همچنان در کنار لالیگا برگزار میشد.

افتخارات

در سال 1923 ، اسپانیول به ورزشگاه استادی  ساریا نقل مکان کرد و بمدت 74 سال بازی های خانگی خود را  در این استادیوم انجام داد. شش سال بعد ، آنها با پیروزی 2بریک مقابل رئال مادرید اولین قهرمانی خود در کوپا دل ری را جشن گرفتند. تنها چند ماه پس از آن ، اسپانیول جزء ده باشگاهی بود که برای شرکت در اولین فصل رسمی لیگ جدید اسپانیا به نام لالیگا انتخاب شد.

در طول سالها، بازیکنان آرژانتینی بسیاری پیراهن سفید و آبی اسپانیول را بر تن کردند مانند  آلفردو دی استفانواسطوره افسانه ای این تیم که تا زمان خداحافظی با دنیای حرفه ای برای اسپانیول بازی کرد.

اسپانیول در سال 1940 موفق شد یکبار دیگر قهرمان كوپا دل ری شود. کمی بعد از آن، جنگ داخلی اسپانیا شروع شد و تا مدتها بعد، این دو جام تنها افتخارات ثبت شده در کارنامه اسپانیول بود.

علیرغم حضور در لالیگا و داشتن ستارگانی چون  ریکاردو زامورا، آلفردو دی استفانو و لازلو کوبالا ، اسپانیول هرگز نتوانست حریف رئال و بارسلونا در تصاحب جام قهرمانی لالیگا شود.

رقابت های اروپایی

اسپانیول تا کنون توانسته دوبار تاک سب جام  قهرمانی در اندازه های اروپایی پیش برود. در سال 1988 ، آنها توانستند به فینال جام یوفا برسند اما علیرغم پیروزی 3 بر صفر در دیدار رفت، جام را به لورکوزن واگذار کردند. در سال 2007 تاریخ مجدد برای اسپانیول تکرار شد . آنها با کاپیتانی ستاره گلزن خود رائول تامودو در راه رسیدن به فینال ، ماکابی حیفا ، بنفیکا و وردر برمن را از سر راه برداشتند اما در فینال کاملا اسپانیایی، در ضربات پنالتی مغلوب سویا شدند.

در فاصله بین این دو فینال ، اسپانیول با شکست آتلتیکو مادرید و ساراگوزا توانست دو بار دیگر عنوان کوپا دل ری را در سالهای 2000 و 2006 کسب کند.

نکته جالب این قهرمانی های  این بود که در فینال هر دو جام، اسپانیول با گل زود هنگام رائول تمودو قهرمان شد. گل دقیقه 3 درمقابل اتلتیکو و گل دقیقه 2 مقابل ساراگوسا . تامودو کار خود در اسپانیول را با مجموع 129 گل زده در 340 بازی به پایان رساند.

در سال 2010 ، این باشگاه به ورزشگاه چهل هزار و پانصد نفری RCDE ، منتقل شد. اسپانیول سابقه حضور در 20 فصل رقابت های لالیگا را دارد، اگرچه اکثرا در میانه جدول رده بندی این مسابقات قرارداشته است. در سال های اخیر یعنی 2016 به بعد ، کنترل کامل مدیریت این باشگاه به تاجری به نام چن یان شنگ؛ واگذار شد.

پخش زنده فوتبال اسپانیول مایورکا

یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

مایورکا
اسپانیول

پخش زنده فوتبال اسپانیول لوگو

دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

لوگو
اسپانیول

پخش زنده فوتبال اسپانیول خیرونا

شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

خیرونا
اسپانیول

پخش زنده فوتبال اسپانیول اوساسونا

یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

کوپا دل ری (جام حذفی اسپانیا)

اوساسونا
اسپانیول

پخش زنده فوتبال اسپانیول بورگوس

چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹

کوپا دل ری (جام حذفی اسپانیا)

بورگوس
اسپانیول

پخش زنده فوتبال اسپانیول لاس پالماس

یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

لاس پالماس
اسپانیول

پخش زنده فوتبال اسپانیول ساراگوسا

یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

ساراگوسا
اسپانیول

پخش زنده فوتبال اسپانیول خیرونا

جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

خیرونا
اسپانیول

پخش زنده فوتبال مالاگا اسپانیول

دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

اسپانیول
مالاگا

پخش زنده فوتبال اسپانیول میراندس

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

میراندس
اسپانیول

پخش زنده فوتبال اسپانیول سلتاویگو ‌

یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

سلتاویگو
اسپانیول

پخش زنده فوتبال والنسیا اسپانیول ‌

پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

اسپانیول
والنسیا

پخش زنده فوتبال اسپانیول ایبار ‌

یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

ایبار
اسپانیول

پخش زنده فوتبال بارسلونا اسپانیول ‌

پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

اسپانیول
بارسلونا

پخش زنده فوتبال اسپانیول لگانس ‌

یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

لالیگا اسپانیا

لگانس
اسپانیول
اسپانیول

پخش زنده فوتبال اسپانیول | نتایج زنده بازی های اسپانیول | شما می توانید بازی های اسپانیول را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های اسپانیول را دریافت کنید.