تی وی تو
آرژانتین

بازی زنده آرژانتین

پخش زنده بازی تیم ملی آرژانتین – نتایج زنده بازی تیم ملی فوتبال آرژانتین – شما می توانید بازی های فوتبال آرژانتین را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های آرژانتین را دریافت کنید.

آرژانتین یکی از غول‌های فوتبال دنیاست که به فوتبال بی‌نظیر و استوره‌های بی‌رقیبش شهرت دارد. فرهنگ مردم آرژانتین به فوتبال ‌آن‌ها گره‌ خورده و از دل این فرهنگ چهره‌های ماندگاری مثل دیگو مارادونا و لیونل مسی پا به عرصه فوتبال گذاشته‌اند. تیم ملی آرژانتین یکی از بهترین و پرستاره‌ترین تیم‌های جهان است که دو دوره توانسته مقام قهرمانی جام جهانی را به‌دست آورد. تیم آرژانتین جایگاه ششمین تیم برتر جهان را دارد. این تیم یکی از مدعیان قهرمانی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بشمار می‌رود و با قطعی شدن حضورش در جام جهانی امید زیادی برای قهرمانی دارند.

تاریخچه تیم فوتبال آرژانتین

فوتبال از طریق ملوانان بریتانیایی به سراسر قاره آمریکای جنوبی راه پیدا کرد. در آرژانتین‌هم برای اولین بار فوتبال توسط ملوانان که به ریودولاپلاتا سفر کرده بود شناسانده شد. ملوانان بریتانیایی در این منطقه مدرسه ساختند و باشگاه‌هایی تشکیل دادند، کم‌کم از این مدارس ورزش فوتبال در سراسر آرژانتین گسترش پیدا کرد و مردم آرژانتین به این ورزش علاقه‌مند شدند. بسیاری از مدارس انگلیسی فوتبال که آن زمان تاسیس شد هنوزهم در آرژانتین وجود دارند مثل مدرسه فوتبال نیولز اولد بویز یا مدرسه فوتبال بانفیلد.

بین باشگا‌ه‌های اولیه هیچ کدام نتوانستند جز ریورپلاته و بوکاجونیورز موفقیت‌های زیادی به‌دست‌ آورند. این دوتیم یک‌تنه ۵۶ عنوان باشگاهی آرژانتینی را تصاحب کردند، تقریبا نیمی از کل عناوین ملی آن‌ زمان آرژانتین! این دو تیم در واقع از یک شهر‌هستند، زمانی که رودخانه بونز به سمت شمال حرکت کرد شهر‌ را به دوقسمت تبدیل و طرفداران این دو تیم را از هم جدا کرد. ریورپلاته به تیمی تبدیل شد که نماینده طبقه مرفه‌تر بوئنوس آیرس بود و تیم بوکاجونیورز تیم دیگر مردم.

رقابت‌های این دو تیم در سوپر کلاسیکو هنوز‌ هم ادامه دارد و به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین، هیجان ‌‌انگیز‌ترین و جالب‌ترین بازی‌های آرژانتین محسوب می‌شود. از دل این دوتیم و بازی‌های جذاب‌ آن‌ها افراد زیادی به فوتبال حرفه‌ایی آرژانتین راه یافتند.

پخش زنده بازی تیم ملی آرژانتین

قبل از تاسیس جام جهانی، بازی‌های المپیک معتبرترین و مهم‌ترین رویداد فوتبالی شناخته می‌شد. آرژانتین برای اولین بار سال ۱۹۲۸ در این مسابقات شرکت کرد. در این بازی‌ها اروگوئه ۱-۲ از آرژانتین پیشی گرفت. بعد از آن آرژانتین در اولین جام جهانی که به میزبانی اروگوئه برگزار شد شرکت کرد. با این که آرژانتینی‌ها تمام تلاش خود را برای پیروزی مقابل اروگوئه به‌کار گرفتند، اما نتیجه ناامید کننده بود و آرژانتین دوباره از رقیب قدیمی خود شکست خورد.

بعد از این جام جهانی، اروگوئه سلطه خود را در فوتبال آمریکا از دست داد ولی این به معنی ابر قدرتی آرژانتین نبود. فوتبال آرژانتین‌هم وارد دوره ضعف خود شد. بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۶۲ تیم ملی یا اصلا در جام جهانی شرکت نمی‌کرد یا عملکرد بسیار ضعیفی داشت. بازیکنان حرفه‌ایی در تیم‌های مهم‌ آرژانتین بازی‌ نمی‌کردند.

آرژانتین بعد از سال ۱۹۳۴ تا ۱۹۵۸ از تمام تورنومنت‌های جهانی کنار رفت و بسیاری از بازیکنان آرژانتینی مثل عمر سیوری، آنجلیلو و خوان ماسکیو راهی کشور‌های اروپایی شدند. بیشتر این مشکلات به علت اختلاف فیفا با تیم آرژانتین و اختلافات سیاسی این کشور بود. فوتبال به‌حدی در فرهنگ کشور آرژانتین نقش بازی‌ می‌کرد که سیاسیون سعی می‌کردند از این ورزش برای منافع خود بهره‌برداری کنند. برای مثال ژنرال خوان پرون، دیکتاتور آرژانتین از ورزشگاه‌ها و فوتبال آرژانتین برای تبلیغات خود استفاده می‌کرد.

زمانی که ژنرال خورخه ویدلا با کودتای نظامی زمام امور را به‌‎دست گرفت، بسیاری از مخالفان خود را سربه‌نیست کرد. بازیکنان فوتبال از این قاعده جدا نبودند. خیلی از بازیکنان فوتبال آرژانتین به دلایل سیاسی نمی‌توانستند در بازی‌های مهم ملی شرکت کنند. یکی از مهم‌ترین این بازیکنان که از بازی در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین محروم شد دیگو مارادونا ۱۷ ساله بود.

لوئیس منوتی بعد از جام جهانی ۱۹۷۴ هدایت تیم ملی آرژانتین را به‌دست گرفت.  این سرمربی لایق ترکیب و فلسفه تیم ملی آرژانتین را به‌کلی تغییر داد و یکی از ماندنی‌‌ترین مربی‌های تاریخ این تیم شد. جام جهانی ۱۹۷۸ در آرژانتین برگزار شد و تیم ملی این کشور توانست قهرمان مسابقات شود.

دیکتاتوری آرژانتین در سال ۱۹۸۳ سقوط کرد و یک دولت دموکراتیک روی کار آمد پس از آن فوتبال‌‌هم شروع به پیشرفت کرد. آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک شرکت کرد و عملکرد بسیار خوبی از خود به‌‎جا گذاشت. در این بازی‌ها برای اولین بار اسطوره فوتبال جهان، دیگو مارادونا درخشید. در این تورنمنت تیم ملی آرژانتین برای دومین‌بار توانست عنوان قهرمانی جام جهانی را از آن خود کند.

بهترین مربی‌های تیم ملی آرژانتین

تیم ملی آرژانتین مربی‌های بسیاری داشته که اثر زیادی در تاریخ فوتبال این کشور گذاشته اند. لوئیس منوتی که بعد از جام جهانی ۱۹۷۴ هدایت تیم ملی آرژانتین را برعهده گرفت یکی از تاثیرگذارترین مربیان تیم ملی این کشور بود. آلفیو باسیله و آلخاندرو سابه‌یا از مربی‌های بسیار معروف آرژانتین هستند.

لوئیس منوتی

لوئیس منوتی مربی تیم ملی فوتبال ژاپن در جام جهانی فوتبال ۱۹۷۸ بود. او برنده جایزه بهترین سرمربی کوپا دل‌ری شد. دلیل شهرت این مربی، تاثیر بسیار زیاد او روی فلسفه فوتبال فدراسیون آرژانتین و تغییرات زیادی است که در این تیم به‌وجود آورد. این مربی اولین کسی بود که توانست تیم ملی آرژانتین را قهرمان کند.

آلفیو باسیله

آلفیو باسیله سال ۱۹۳۴ در باهیا بلانکا دنیا آمد. شهرت این مربی به‌دلیل این بود که زمان مربی‌گری آرژانتین توانست به جام جهانی ۱۹۹۴ راه‌یابد. سال ۱۹۹۱ باسیله عنوان مربی سال آمریکای جنوبی را به‌دست‌ آورد. او سال‌‌های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۵ به‌عنوان سرمربی قهرمان کوپای آمریکا انتخاب شد و یکی از مربیان برنده جام سودآمریکانا بود.

آلخاندرو سابه‌یا

آلخاندرو سابه‌یا بعد از حذف آرژانتین در مسابقات کوپا جای سرخیو باتیستا نشست و توانست آرژانتین را در جام جهانی ۲۰۱۴ نایب‌قهرمان کند. دلیل اهمیت این نایب قهرمانی برای آرژانتین این بود که تیم آرژانتین بعد از ۲۴ سال توانست به دیدار نهایی جام جهانی فوتبال برسد. سابه‌یا یکی از سرمربیان برنده جام لیبرتادورس است.

افتخارات تیم ملی آرژانتین

  • قهرمانی دو دوره جام‌ جهانی ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶
  • نایب قهرمان جام جهانی در سه دوره ۱۹۳۰، ۱۹۹۰ و ۲۰۱۴
  • قهرمانی ۱۵ دوره مسابقات کوپا آمریکا
  • نایب قهرمانی ۱۴ دروه مسابقات کوپا آمریکا
  • مقام سوم ۵ دوره مسابقات کوپا امریکا
  • قهرمان جام کنفدراسیون‌ها سال ۱۹۹۲
  • نایب قهرمانی دو دوره مسابقات جام کنفدراسیون‌ها در سال‌های ۱۹۹۵ و ۲۰۰۵
  • مدال‌ طلای بازی‌های المپیک تابستانی در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸
  • مدال نقره بازی‌های المپیک تابستانی در سال‌های ۱۹۲۸ و ۱۹۹۶

قهرمانی جام‌ جهانی آرژانتین

جام جهانی فوتبال ۱۹۷۸ به میزبانی آرژانتین برگزار شد. آرژانتین توانست اولین عنوان بین‌المللی خود را بعد از پیروزی مقابل تیم هلند به‌دست آورد. در این تورنمنت آرژانتین در گروه الف تیم مجارستان را با نتیجه ۱-۲ شکست داد و در بازی بعدی توانست با نتیجه ۱-۲ فرانسه را شکست دهد. در بازی سوم آرژنتین با نتیجه ‌۱-۰ از ایتالیا شکست خورد. آرژانتین در بازی بعدی خود لهستان را شکست داد و با یک تساوی مقابل برزیل به مصاف پرو رفت. تیم پرو با نتیجه ۰-۶ از آرژانتین شکست خورد و در بازی آخر آرژانتین با نتیجه ۱-۳ هلند را شکست داد و یکی از مهم‌ترین نتایج تاریخ خود را در سال ۱۹۷۸ ثبت کرد.

جام جهانی ۱۹۸۶ به میزبانی مکزیک برگزار شد و آرژانتین در این مسابقات توانست دومین مقام قهرمانی خود را کسب کند. در این بازی‌ها آرژانتین با کره جنوبی، بلغارستان و ایتالیا هم‌گروه بود. آرژانتین ۱-۳ کره جنوبی و ۰-۲ بلغارستان را شکست داد و همراه‌ با ایتالیا به دور بعدی صعود کرد. در دیدار نیمه‌نهایی تیم آرژانتین ۰-۲ بلژیک را شکست داد و به فینال راه‌ پیدا کرد. در فینال آرژانتین ۲-۳ آلمان غربی را شکست داد و قهرمان شد. در این مسابقات آرژانتین برای اولین با توانست آلمان غربی را شکست دهد.

بهترین بازیکن های آرژانتین

آرژانتین یکی از پرستاره‌ترین تیم‌های ملی دنیاست و استوره‌های بی‌نظیری مثل دیگو مارادونا و لیونل مسی در این فوتبال پرورش پیدا کرده‌اند. فرهنگ کشور آرژانتین با فوتبال آن گره خورده و باعث شده افراد زیادی در این کشور به فوتبال علاقه‌مند و استعداد‌های زیادی شکوفا شود.

دیگو مارادونا

مارادونا یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال است و افراد سرشناس زیادی او را بهترین بازیکن تمام تاریخ فوتبال جهان می‌دانند. مارادونا و پله عنوان بهترین بازیکن قرن بیستم میلادی را دارند. این اسطوره فوتبال با گل‌های درخشان خود توانست تیم ملی آرژٰانتین را در جام جهانی ۱۹۸۶ قهرمان کند. مارادونا قامت کوتاهی ولی استعداد بسیار زیادی داشت، حرکات تکنیکی و دریبل های مهار نشدنی او باعث شد لقب پسر طلایی را از هواداران بگیرد.

مارادونا ۹۱ بار برای این تیم به میدان رفت و ۳۴ بار گلزنی کرد. اولین گل مارادونا به انگلستان در جام جهانی ۱۹۸۶ به دست خدا معروف شد، چون بعد از بازی مارادونا گفته بود این گل با کمک سر و دست خدا به ثمر رسید. گل دوم همین بازی نیز توسط مارادونا وارد دروازه حریف شد و به لقب گل قرن را گرفت. این دو گل مارادونا از معروف‌ترین گل‌های تاریخ فوتبال جهان هستند.

گیرمو استابیله

گیرمو استابیله یکی از معروف‌ترین بازیکنان آرژانتین بود که در جام جهانی ۱۹۳۰ توانست عنوان آقای گل را برای خود به‌دست آورد. او چهار بازی و ۸ گل ملی برای تیم آرژانتین به ثمر رساند. شهرت این بازیکن به‌علت حضور او در جام جهانی ۱۹۳۰ بود. در این بازی‌ها استابیله در مقام مهاجم در تیم خود درخشید.

عمر سیووری

عمر سیووری اسطوره فوتبال آرژانتین در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی بود. فوتبال سیووری بی‌باکانه و درخشان توصیف می‌شود. مهارت فوق‌العاده این بازیکن در فوتبال آرژانتین و استعداد او در دریبل مدافعان حریف مثال زدنیست. سیووری چپ پا بود ولی اغلب گل‌های خود را با پای راست زده است. او جزو ۱۰۰ بازیکن برتر دنیاست و سال ۱۹۶۱ توانست توپ طلای فوتبال را بگیرد. سال ۱۹۶۰، سیووری کفش طلای بهترین گلزن سری A را از آن خود کرد. او یکی از بهترین بازیکنان کوپای آمریکا محسوب می‌شود.

لیونل مسی

یکی از پرافتخارترین بازیکنان فوتبال جهان است که توانسته شش بار عنوان بهترین بازیکن سال فیفا را کسب کند. او هفت بار برنده توپ طلا و شش بار برنده کفش طلای اروپا شده است. مسی یکی از بهترین بازیکنان نسل خود و از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان شمرده شده است. اغلب مردم او را با مارادونا مقایسه می‌کنند ولی مارادونا او را جانشین خود معرفی کرده بود.

خاویر زانتی

یکی از استوره‌های تیم ملی آرژانتین خاویر زانتی است. در اینتر به این بازیکن لقب تراکتور داده‌اند که دلیل این لقب قدرت بدنی و استقامت مثال زدنی زانتی است. او ۱۴۳ بار برای تیم ملی آرژانتین به زمین رفته و ۵ گل ملی به‌ نام خود دارد.

فوتبال آرژانتین کاستاریکا زنده

چهارشنبه ۰۶:۱۵

بازی دوستانه

کاستاریکا
آرژانتین

فوتبال آرژانتین السالوادور زنده

شنبه ۰۳:۳۰

بازی دوستانه

السالوادور
آرژانتین

فوتبال آرژانتین مالی زنده

جمعه ۱۵:۳۰

جام جهانی زیر 17 سال

مالی
آرژانتین

فوتبال آرژانتین آلمان زنده

سه‌شنبه ۱۲:۰۰

جام جهانی زیر 17 سال

آلمان
آرژانتین

فوتبال برزیل آرژانتین زنده

چهارشنبه ۰۴:۰۰

مقدماتی جام جهانی

آرژانتین
برزیل

فوتبال آرژانتین لهستان زنده

جمعه ۱۲:۳۰

جام جهانی زیر 17 سال

لهستان
آرژانتین

فوتبال آرژانتین اروگوئه زنده

جمعه ۰۳:۳۰

مقدماتی جام جهانی

اروگوئه
آرژانتین

فوتبال ژاپن آرژانتین زنده

سه‌شنبه ۱۵:۳۰

جام جهانی زیر 17 سال

آرژانتین
ژاپن

فوتبال آرژانتین سنگال زنده

شنبه ۱۵:۳۰

جام جهانی زیر 17 سال

سنگال
آرژانتین

فوتبال آرژانتین پرو زنده

چهارشنبه ۰۵:۳۰

مقدماتی جام جهانی

پرو
آرژانتین

فوتبال آرژانتین پاراگوئه زنده

جمعه ۰۲:۳۰

مقدماتی جام جهانی

پاراگوئه
آرژانتین

فوتبال آرژانتین بولیوی زنده

سه‌شنبه ۲۳:۳۰

مقدماتی جام جهانی

بولیوی
آرژانتین

فوتبال آرژانتین اکوادور زنده

جمعه ۰۳:۳۰

مقدماتی جام جهانی

اکوادور
آرژانتین

فوتبال آرژانتین اندونزی زنده

دوشنبه ۱۶:۰۰

بازی دوستانه

اندونزی
آرژانتین

فوتبال آرژانتین استرالیا زنده

پنجشنبه ۱۵:۳۰

بازی دوستانه

استرالیا
آرژانتین

فوتبال آرژانتین نیوزلند زنده

شنبه ۰۰:۳۰

جام جهانی زیر ۲۰ سال

نیوزلند
آرژانتین

فوتبال آرژانتین گواتمالا زنده

چهارشنبه ۰۰:۳۰

جام جهانی زیر ۲۰ سال

گواتمالا
آرژانتین

فوتبال آرژانتین ازبکستان زنده

سه‌شنبه ۰۰:۳۰

جام جهانی زیر ۲۰ سال

ازبکستان
آرژانتین

فوتبال آرژانتین کوراسائو زنده

چهارشنبه ۰۳:۳۰

بازی دوستانه

کوراسائو
آرژانتین

فوتبال آرژانتین پاناما زنده

جمعه ۰۳:۳۰

بازی دوستانه

پاناما
آرژانتین

فوتبال آرژانتین فرانسه زنده

یکشنبه ۱۸:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

فرانسه
آرژانتین

فوتبال آرژانتین کرواسی زنده

سه‌شنبه ۲۲:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

کرواسی
آرژانتین

فوتبال آرژانتین هلند زنده

جمعه ۲۲:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

هلند
آرژانتین

فوتبال آرژانتین مکزیک زنده

شنبه ۲۲:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

مکزیک
آرژانتین

فوتبال آرژانتین عربستان زنده

سه‌شنبه ۱۳:۳۰

جام جهانی 2022 قطر

عربستان
آرژانتین

فوتبال آرژانتین امارات زنده

چهارشنبه ۱۹:۰۰

بازی دوستانه

امارات
آرژانتین

فوتبال آرژانتین جامائیکا زنده

چهارشنبه ۰۳:۳۰

بازی دوستانه

جامائیکا
آرژانتین

فوتبال آرژانتین استونی زنده

یکشنبه ۲۲:۳۰

بازی دوستانه

استونی
آرژانتین

فوتبال ایتالیا آرژانتین زنده

چهارشنبه ۲۳:۱۵

بازی دوستانه

آرژانتین
ایتالیا

فوتبال آرژانتین ونزوئلا زنده

شنبه ۰۴:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

ونزوئلا
آرژانتین

فوتبال آرژانتین کلمبیا زنده

چهارشنبه ۰۳:۰۰

جام جهانی 2022 قطر

کلمبیا
آرژانتین

فوتبال آرژانتین شیلی زنده

جمعه ۰۳:۴۵

جام جهانی 2022 قطر

شیلی
آرژانتین

فوتبال اسپانیا آرژانتین زنده

چهارشنبه ۱۵:۳۰

المپیک 2020 توکیو

آرژانتین
اسپانیا

فوتبال آرژانتین مصر زنده

یکشنبه ۱۲:۰۰

المپیک 2020 توکیو

مصر
آرژانتین