تی وی تو

پخش زنده بازی لیگ سوئد

پخش زنده بازیهای لیگ فوتبال سوئد - نتایج زنده بازی های سوئد امشب - شما می توانید بازی های  لیگ برترسوئد را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های لیگ برترسوئد را دریافت کنید.

فوتبال ورزش محبوب در میان سوئدی‌ها است و سیستم لیگ فوتبال سوئد مجموعه ای از لیگ های به هم پیوسته باشگاهی است که توسط اتحادیه فوتبال سوئد کنترل می شود و شامل 276 تیم در 22 لیگ می‌شود که در پنج سطح تقسیم شده اند. لیگ برتر فوتبال سوئد معروف به آلس ونسکان معتبرترین لیگ فوتبال در این کشور محسوب می‌شود. در حال حاضر این لیگ با 16 تیم از سراسر سوئد برگزار می‌گردد که تیم فوتبال مالمو سوئد با 23 عنوان پر افتخارترین تیم این رقابت‌ها را به خود اختصاص داده است. 

اطلاعات پایه

تأسیس: 1924

کشور: سوئد

برگزار کننده :  اتحادیه فوتبال سوئد

 

رکورد ها
بیشترین قهرمانی مسابقات: مالمو

تاریخچه لیگ برتر سوئد

فوتبال نیز مانند سایر ورزشهای سازمان یافته ، در دهه 1870 به سوئد آمد. در ابتدا تمرینات فوتبال  همانند دیگر ورزش‌های آن زمان در باشگاه های ژیمناستیک انجام می‌شد. الگوبرداری از انگلیس و اسکاتلند  باعث شد که  این ورزش جدید با سرعت عجیبی میان سوئدی‌ها محبوب شود و اولین مسابقات بین المللی باشگاهی تنها پنج سال بعد و در سال 1890 برگزار شد. همچنین اولین مسابقه تحت قوانین مدرن فوتبال ، دو سال بعد در سال 1892 برگزار شد. 

با افزایش محبوبیت فوتبال در سوئد، اولین انجمن برای اداره مسابقات ملی فوتبال در سال 1895 در گوتنبرگ تاسیس شد. این انجمن در ابتدا مسابقاتی با عنوان Svenska Mästerskapet برگزار می‌کرد تا سرانجام در سال 1924 با تاسیس لیگ سوئد، اولین دوره مسابقات لیگ ملی با نام آلس ونسکان بطور رسمی در سوئد شروع به فعالیت کرد. در این لیگ 12 تیم از بخش های شمالی و جنوبی سوئد به رقابت باهم می پرداختد.

در سال1959 بنابر صلاح‌دید مسئولین برگزاری تعداد تیم‌ها از 12 به 14 تیم افزایش پیدا کرد و زمان شروع لیگ از فصل پاییز به بهار تغییر پیدا کرد و در نهایت از سال 2007 این لیگ با 16 تیم در حال برگزاری می باشد. 

سیستم لیگ برتر سوئد

لیگ برتر سوئد و یا آلس ونسکان ، بالاترین سطح سیستم لیگ فوتبال سوئد محسوب می شود و دسته پایین تر با نام سوپرتان  برگزار میشود.

از سال 2007 به بعد ، تعداد تیم های شرکت کننده از 14 تیم به 16 تیم افزایش پیدا کرد. در هر فصل دو تیم انتهایی جدول، به دسته ی پایین تر یعنی سوپرتان سقوط می کنند و دو تیم اول لیگ سوپرتان، جایگزین آن‌ها در لیگ برتر می‌شوند. در جدول زیر نمای کلی سیستم فعلی فوتبال سوئد را مشاهده می کنید. 

نمای کلی سیستم فعلی لیگ اسپانیا بصورت جدول زیر است

لیگ رده مسابقات
Allsvenskan 1
Superettan2
Division 13
Division 24
Division 35
Division 46

در زیر رده بعدی، مسابقات بصورت تقسیمات منطقه ای  و لیگ های غیر حرفه ای برگزار می گردد.  

صلاحیت حضور در جام های اروپا

در لیگ برتر سوئد، تیم اول جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب می‌کند و تیم های دوم و سوم جدول رده بندی به همراه قهرمان جام حذفی سوئد، راهی جام یوفا می‌شوند

آمار مسابقات لیگ برتر و تیم های پر افتخار 

تیم هایی با بیشترین عناوین

در جدول زیر آمار کلیه باشگاه‌های سوئدی که یک یا چند بار عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده اند خواهید دید. 

نام باشگاهتعداد قهرمانی
مالمو23
گوتبورگ13
نورشوپینگ13
هلسینگبورگ7
دیورگاردن7
الفسبوری6
آی‌ای‌کی5

 

فوتبال زنده الفسبورگ ای آی کی

یکشنبه ۱۶:۳۰

لیگ سوئد

ای آی کی
الفسبورگ

فوتبال زنده گوتبورگ هکن

یکشنبه ۱۷:۳۰

لیگ سوئد

هکن
گوتبورگ

فوتبال زنده مالمو دیورگاردنز

پنجشنبه ۲۰:۳۰

لیگ سوئد

دیورگاردنز
مالمو

فوتبال زنده مالمو اوسترشوندس

یکشنبه ۱۷:۰۰

لیگ سوئد

اوسترشوندس
مالمو

فوتبال زنده گوتبورگ هاماربی

پنجشنبه ۲۱:۳۰

لیگ سوئد

هاماربی
گوتبورگ

فوتبال زنده اوربرو مالمو

پنجشنبه ۲۱:۳۰

لیگ سوئد

مالمو
اوربرو