تی وی تو

پخش زنده لیگ برتر بلاروس

پخش زنده بازیهای لیگ برتر بلاروس در تی وی تو - رقابت های فوتبال لیگ بلاروس بصورت زنده و مستقیم از تی وی تو پخش می شود . شما می توانید نتایج زنده فوتبال بلاروس را از تی وی تو دنبال کنید.

علارغم اینکه کرونا کلیه فعالیت های ورزشی دنیا را تحت شعاع قرار داده و لیگ های معتبر فوتبال دنیا همگی در تعطیلی به سر می برند٬ لیگ برتر بلاروس بازیهای خود را دنبال می کند و فوتبال این کشور همچنان برقرار است .

تی وی تو به همین دلیل به سراغ بازیهای لیگ برتر بلاروس رفته و پخش زنده فوتبال بلاروس را به بازیهای سایت اضافه کرده است . اگر جزو کسانی هستید که بازیهای فوتبال بلاروس را دنبال می کنید می توانید پخش آنلاین بازیهای لیگ برتر بلاروس را در تی وی تو دنبال کنید.

لیگ برتر بلاروس Belarusian Premier League

لیگ برتر بلاروس با نام Belarusian Premier League، لیگ حرفه ای فوتبال بلاروس است که توسط فدراسیون فوتبال این کشور برگزار می شود. در طی سالها، تعداد تیم های حاضر دراین رقابتها چندین بار تغییر کرده است.

در اولین فصل شروع مسابقات لیگ برتر بلاروس در سال 1992–93، مسابقات با 17 تیم برگزار میشد که به مرورو با گذشت سالها این تعداد تیم های شرکت کننده به 11 تیم در سال 2012 رسید. از سال  2016 تا کنون مسابقات با 16 تیم برگزار میگردد.

در طول هر فصل، هر تیم دو بار با تیم های دیگر بازی می کند و در پایان فصل ، دو تیمی که کمترین امتیاز را کسب کرده باشند به طور مستقیم به لیگ دسته اول بلاروس سقوط می کنند ، و یک تیم بازی پلی آف را برگزار می‌کند.

در فصل پیش (20- 2019) دینامو برست برای اولین بار توانست عنوان قهرمانی این رقابت ها را کسب کند. باشگاه باته بوریسوف با داشتن 15 عنوان قهرمانی، پر افتخار ترین تیم این رقابت ها است.

موفق ترین تیم های لیگ برتر بلا روس بر اساس تعداد قهرمانی

 

نام باشگاهافتخارات
باته بوریسوفقهرمانی15
دینامو مینسک قهرمانی7
اسلاویا موزیر قهرمانی2
شاختار سولیگورسک1 قهرمانی
گومل1 قهرمانی
بلشینا ببرویسک1 قهرمانی
دنپر موگلیف1 قهرمانی
دینامو برست1 قهرمانی

 

 تاریخچه لیگ برتر بلاروس

لیگ برتر بلاروس در سال 1992 برای اولین بار بطور رسمی آغاز شد. این مسابقات با تیم های از لیگ اتحاد جماهیر شوروی سابق بعد از فروپاشی راه اندازی شد. در سال های اول، تصمیم بر این شد که زمان برگزاری مسابقات  از بهار (به سبک جماهیر شوروی) به پاییز (به سبک اروپا) تغییر کند.  به همین دلیل  فصل اول این  رقابت ها بسیار کوتاه برگزار شد و در اواسط تابستان به پایان رسید. این دوره مسابقات بصورت تک بازی انجام می شد، هیچ تیمی از لیگ برتر سقوط نکرد و تنها یک تیم از لیگ اول برای فصل بعد صعود کرد. در نتیجه لیگی که با 17 تیم شروع شده بود در فصل دوم با 16 تیم ادامه پیدا کرد.

در سال 1995، به علت شرایط آب و هوایی خاص بلاروس در زمستان که عملا امکان برگزاری مسابقات را با مشکل مواجه میکرد،  تصمیم بر این شد که مجددا تقویم بازی ها  برای فصل 1996 میلادی به حالت قبل  و فصل بهار  بازگردانده شود.

تعداد تیم‌های حاضر در لیگ برتر بلاروس بارها دستخوش تغییر شده است. در سال 2001 ، تعداد تیم های حاضر به 14 تیم کاهش یافت اما در سال 2003 مجددا به  16 افزایش یافت. در سال 2005 ، پس از انصراف دو تیم قبل از شروع فصل ، مسابقات یک بار دیگر با 14 تیم برگزار شد، و در نهایت در حال حاضر 16 تیم در لیگ برتر بلاروس با هم رقابت می کنند.

در سالهای اولیه مسابقات، لیگ تحت سلطه دینامینو مینسک بود و این تیم قهرمان بلامنازع این رقابت ها بود. دینامینو مینسک در طی سالهای 1992 تا 1995، 5 بار پیاپی عنوان قهرمانی لیگ از آن خود کرد. اما طی ده فصل بعدی، هفت تیم مختلف عنوان قهرمانی مسابقات را کسب کردند.

در ماه مارس 2020 ، بعد از همه گیری  بیماری 19 COVID ، تمام لیگ های فوتبال دیگر اروپا به حالت تعویق در آمد و لیگ برتر بلاروس تنها لیگ فوتبالی بود که همچنان به کا ر خود ادامه میداد. این لیگ به عنوان تنها لیگ فوتبال حرفه ای فعال  توانسته توجه علاقه مندان به فوتبال از سراسر جهان را به خود جلب کند و شما می توانید پخش زنده لیگ برتر بلاروس را هر هفته از تی وی تو تماشا کنید