یکی از این دو نفر: گزینه‌های نهایی جانشینی ژاوی

فوریه 7, 2024

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، خوان لاپورتا و دکو در جستجوی بهترین گزینه برای نشستن روی نیمکت مربیگری بارسلونا در فصل آینده هستند. طبق ادعای آاس، رئیس و  مدیر ورزشی روی مربیانی با مشخصات بسیار متفاوت فکر می کنند و از این حیث اختلافاتی جدی دارند.

از یک طرف، لاپورتا طرفدار آوردن یک مربی کهنه کار و با تجربه و شخصیت اثبات شده است تا بتواند شور و شوق را برگردانده و تیم را متحد کند، در حالی که دکو مربی با مشخصات پایین تر را ترجیح می دهد که می داند چگونه با خواسته های بارسا سازگار شود.

هانسی فلیک آلمانی (لاپورتا) و سرجیو کونسیسائو پرتغالی (دکو) دو گزینه نهایی بارسلونا هستند. فلیک که مورد نظر لاپورتاست، بهترین بایرن تاریخ را ساخت و با این تیم ششگانه را فتح کرد و بارسا را نیز در سال ۲۰۲۰ با شکست ۸-۲ به شکلی تاریخی تحقیر کرد. برخی از اطلاعات از آلمان قبلاً نشان می دهد که اولین تماس ها با او نیز گرفته شده و او شروع به یادگیری اسپانیایی کرده است.

کونسیسائو این مزیت را دارد که یک مربی جوان است که با با داشته های باشگاه خود سازگار می شود و می داند چگونه از استعدادهای جوان استفاده کند. همچنین ایجنت او ژرژ مندس است که رابطه بسیار خوبی با رهبران فعلی باشگاه بلوگرانا دارد.. کونسیسائو اخیرا اعلام کرد که تمایل به ترک پورتو در تابستان امسال دارد پس در دسترس خواهد بود.

لاپورتا روی گزینه آلمانی فشار می آورد و او همواره نیز به مربیان آلمانی اعتقاد داشته است. اگر کلوپ این تابستان در دسترس بود، رئیس قطعا برای او اقدام می کرد ولی مربی لیورپول قصد دارد بعد از اتمام فصل یک سال استراحت کند.

آنچه واضح به نظر می رسد این است که برخی از نامزدها شروع به کنار رفتن از لیست نهایی کرده اند. مسیر مربیان اسپانیایی (آرتتا، میچل یا ایمانول) از بارسا جدا شده در حالی که نام های دیگری مانند رافا مارکز یا تیاگو موتا نیز امروز در نظر گرفته نمی شوند.

بنابراین، در حال حاضر، دو نام روی میز هستند که از بقیه متمایز هستند: هانسی فلیک و سرجیو کونسیسائو. اولی گزینه لاپورتا و دومی مورد علاقه دکو است.

با دانستن اینکه تصمیمات در باشگاه چگونه مدیریت می شوند، به نظر می رسد که فلیک همه چیز را برای بردن دارد.