گزینه‌های یونایتد برای جانشینی تن‌هاخ: دو اسپانیایی

نوامبر 2, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، نفس‌های اریک تن‌هاخ در منچستریونایتد پس از شروعی اسف‌بار در فصل جاری به شماره افتاده است.

یونایتد چند روز پیش دربی منچستر را در زمین خود با سه گل به سیتی واگذار کرد و دیشب نیز در اولدترافورد بازی خود برابر نیوکسل در جام اتحادیه را ۰-۳ باخت و حذف شد.

تن هاخ فصل قبل عملکرد قابل قبولی در یونایتد داشت و توانست این تیم را قهرمان جام اتحادیه کند، به فینال جام حذفی برساند و سهمیه لیگ قهرمانان را بگیرد ولی امسال شیاطین سرخ در لیگ برتر هشتم هستند، شانس زیادی برای صعود به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان ندارند و از یک جام نیز کنار رفته‌اند.

آاس امروز نوشت که با این شرایط احتمال برکناری تن‌هاخ بالا رفته و بعید نیست با یک ناکامی دیگر صبر مدیران لبریز شده و حکم اخراج او را صادر کنند. طبق این گزارش، مدیران یونایتد روی جولن لوپتگی و اونای امری برای جانشینی تن‌هاخ نظر مثبت دارند.

لوپتگی در ولورهمپتون عملکرد خوبی داشت ولی تابستان امسال استعفا کرد و فعلا تیم ندارد. او ولی همچنان در انگلیس اقامت دارد. امری نیز پس از یک دوره حضور نه چندان خوب در آرسنال، از سال قبل مربی استون ویلا شده و توانسته در این تیم عالی کار کند. ویلا فعلا در رده پنجم لیگ برتر قرار دارد و بازی هایی بسیار تماشایی ارائه می دهد.

لازم به ذکر است که منچستر در صورت برکناری تن‌هاخ باید بیش از ۱۷ میلیون یورو به وی غرامت بدهد اما این هم مشکلی در راه اخراج مرد هلندی نخواهد بود.