کودتای ستاره سابق رئال: این تیم مدعی است!

آگوست 20, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، آلونسو در طول دوران حضورش در مستطیل سبز قهرمانی در جام جهانی، جام ملت‌های اروپا و لیگ قهرمانان را که بسیاری از بازیکنان در حسرت آن‌ها هستند تجربه کرد.

او مجموعا ۱۹ جام قهرمانی را به عنوان بازیکن به دست آورد و حالا به دنبال کودتای بعدی در دنیای فوتبال به عنوان سرمربی است و هدف بزرگی برای حضور در جمع مدعیان بوندسلیگا دارد.

بایرلورکوزن تحت هدایت او در هفته اول رقابت‌های بوندسلیگا موفق شد لایپزیش که به تازگی قهرمان سوپرجام آلمان شده بود را از سر راه بردارد تا گام او را با قدرت بسیاری برداشته باشد. این تیم حالا شش ستاره جدید از جمله گرانیت ژاکا دارد و مدعی مخفی جام به حساب می‌آید.

آلونسو پس از پایان این بازی با ابراز نارضایتی از تمجید و تحسین‌ها گفت: «ما هنوز کارمان را شروع هم نکردیم. هیچ دلیلی برای تحسین شدن وجود ندارد. ما احمق نیستیم! فکر نمی‌کنیم که بهترین هستیم چون هنوز هیچ دستاوردی نداشته‌ایم. در ماه آگوست به کسی مدال نمی‌دهند.»بسیاری معتقد هستند که این مربی اسپانیایی حالا قدرتمندترین مربی لورکوزن پس از دوران یوپ هاینکس که در فاصله سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ در این تیم حضور داشت است. هیچ مربی‌ای اخیرا نتوانسته بود تاثیرگذاری بیشتری از او روی این تیم داشته باشد.

فرناندو کارو و سیمون رولفس، مدیران لورکوزن، به او اعتماد کامل دارند و امیدوار هستند که ژابی بتواند اولین جام قهرمانی پس از سال ۱۹۹۳ را برای این تیم به ارمغان بیاورد و به همین دلیل قراردادش را تا سال ۲۰۲۶ تمدید کردند.

او حالا یکی از جذاب‌ترین مربیان در فوتبال اروپا است. رئال مادرید که باشگاه محبوب و سابق او است، این مربی را به عنوان یکی از جانشینان اصلی کارلو آنچلوتی در نظر دارد. اگر پیشنهاد رسمی از سوی این باشگاه ارائه شود، آلونسو احتمالا لورکوزن را ترک خواهد کرد و این موضوعی است که در قرارداد او ذکر شده است.

ژابی در طول دوران حضورش در زمین به عنوان بازیکن همیشه تمام تلاشش را برای تیمش به کار گرفت و حالا هم شرایط تغییری نکرده است. او پس از پایان بازی روز گذشته به خبرنگاران گفت: «من در مکانی درست برای پیشرفت و بهبود شرایطم هستم.»