کریم در رئال رقیب ندارد: سی‌امین گل فصل در برنابئو

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی،  کریم بنزما امشب در نیمه اول دیدار خانگی رئال مادرید مقابل رایو وایه‌کانو گلزنی کرد و سفیدپوشان مادرید تا این لحظه با گل او از حریف جلو هستند.

بنزما که بعد از جدایی کریستیانو رونالدو از رئال وظیفه دشوار پر کردن جای خالی ستاره بزرگ پرتغالی را بر روی شانه‌های خود احساس می‌کرد در این مدت به خوبی از پس وظیفه‌اش برآمده است. او از زمان جدایی رونالدو تا امروز برای تیمش ۱۶۱ گل به ثمر رسانده. میانگین گلزنی بنزما در این مدت درخشان بوده: ۳۲٫۵ گل زده در هر فصل.

بنزما با گلی که امشب وارد دروازه رایو وایه‌کانو کرد ۳۰ گله شد. این برای پنجمین بار است که کریم با پیراهن سفید شهر مادرید به چنین رکوردی دست پیدا می‌کند. بنزما به این ترتیب یک فصل دیگر را به عنوان پیچیچی رئال به پایان می‌رساند. ستاره فرانسوی در ۵ فصل گذشته چهار بار به رکورد ۳۰ گل در فصل دست پیدا کرده است.

اولین فصلی که بنزما موفق شد به رکورد ۳۰ گل در فصل دست پیدا کند سومین سال حضورش در برنابئو بود: فصل ۱۲-۲۰۱۱٫ ولی شماره ۹ سفیدپوشان در ۹ فصل اول حضورش در رئال تنها یک بار به این رکورد دست یافت. درست در دورانی که او تحت‌الشعاع درخشش کریستیانو بود.

برای اینکه مشخص شود تاثیر حضور کریستیانو رونالدو در ناکامی کریم بنزما در گلزنی چقدر بوده کافی است به این نکته توجه کنید که او در پنج فصل گذشته ۴ بار به رکورد ۳۰ گل زده دست یافته است: در فصل‌های ۱۹-۲۰۱۸، ۲۱-۲۰۲۰، فصل گذشته (با ۴۴ گل زده) و فصل جاری که او امشب به رکورد ۳۰ گل دست یافت.