کابوس یورو ۲۰۲۴: سرنوشت کرواسی در دست حریف

اکتبر 16, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، تیم ملی کرواسی شب گذشته در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ برابر ولز شکست خورد و حالا روزهای سخت و نگران کننده‌ای در وقفه دیدارهای ملی ماه نوامبر در انتظار آنها خواهد بود.

تیم ملی ولز حالا رکورد بهتری در بازی رو در رو دارد و با دو پیروزی بالاتر از حریف قرار گرفته است اما خبر خوب برای لوکا مودریچ و یارانش این است که ولز باید در هفته آخر برابر ترکیه به میدان برود.

کرواسی شبی گذشته برای دومین دیدار پیاپی شکست خورد و پس از باخت برابر ترکیه، حالا شکست ۱-۲ برابر ولز را هم در کارنامه دارد و این می‌تواند کار آنها را برای صعود به رقابت‌های جام ملت‌های اروپای ۲۰۲۴ بسیار دشوار کند.

شرایط این گروه در حال حاضر به این شکل است: ترکیه ۱۶ امتیاز دارد و ولز و کرواسی هر کدام ۱۰ امتیازی هستند. هنوز دو بازی دیگر باقی مانده و این احتمال وجود دارد که هر سه تیم هم امتیاز شوند.

در غیر این صورت، کرواسی حتی اگر در جایگاه سوم هم قرار بگیرد، به لطف رتبه‌اش در لیگ ملت‌های اروپا این شانس را خواهد داشت که در دیدارهای یورو ۲۰۲۴ حضور پیدا کند. آن‌ها در وقفه دیدارهای ملی ماه اکتبر باید به مصاف لتونی بروند و پس از آن با ارمنستان دیدار خواهند کرد. از سوی دیگر هم ولز در اولین دیدار مهمان ارمنستان است و در بازی دوم برابر ترکیه قرار خواهد گرفت.