پاسخ کلوپ به پپ؛ هضم شکست از رئال سخت است

یورگن کلوپ در پاسخ به پپ گواردیولا گفت، این احساس که انگلیسی‌ها حامی لیورپول در مقابل سیتی هستند، نمی‌تواند درست باشد. او معتقد است شرایط روحی پپ این روزها خوب نیست.

به گزارش تی وی تو و به نقل از “ورزش سه”، لیورپول پس از تساوی ناامیدکننده خانگی برابر تاتنهام که باعث شد فاصله با سیتی صدرنشین به سه امتیاز افزایش پیدا کند، خود را مهیای یک دیدار بیرون خانه دشوار برابر استون ویلا می‌کند. دیداری که فردا شب در زمین ویلا برگزار خواهد شد. بی‌شک رویارویی مجدد لیورپول با استیون جرارد (مربی ویلا) جذابیت‌های زیادی خواهد داشت.

روز گذشته منچسترسیتی با برتری پرگل برابر نیوکاسل فاصله با لیورپول را افزایش داد و پپ گواردیولا در نشست خبری پس از بازی ادعا کرد در انگلیس همه پشت لیورپول هستند و کسی دوست ندارد سیتی قهرمان لیگ شود.

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول در نشست خبری امروز خود و در پاسخ به پپ گواردیولا، در حالی‌که می‌خندید، گفت:« من نمی‌دانم که آیا تمام کشور از ما حمایت می‌کنند یا نه. شاید او بیشتر از من می‌داند. این احساس درست نیست اما شاید پپ بیشتر از من می‌داند. افراد زیادی می‌خواهند ما برنده لیگ شویم اما حتی همین‌جا نیز تنها ۵۰ درصد حامی این اتفاق هستند. به‌عنوان یک مربی بعد از هر دیدار، به‌شدت تحت تاثیر شرایط بازی هستم. انتقادم از تاتنهام بعد از بازی‌مان چیزی بود که نباید می‌گفتم. فقط احساس من در آن لحظه بود. نمی‌دانم پپ بعد از حذف از لیگ قهرمانان چه حالی داشت ولی مطمئنم هضم و قبول آن کار سختی بود. لیورپول به فینال رفت. ما مقابل ویارئال بازی کردیم و آنها با رئال مادرید بازی داشتند. ایده‌ای در مورد این که کل کشور حامی ما هستند؛ ندارم.

شرایط روبرتو فیرمینو و خستگی تیم:« بابی با تیم تمرین کرده و به بازگشت خیلی خیلی نزدیک شده است. امیدوارم بتواند در بازی فردا حضور داشته باشد. باید به توصیه‌های تیم پزشکی هم گوش کنم، خواهیم دید چه بازیکنانی فردا بازی خواهند کرد اما واقعا انتخابشان چالش برانگیز خواهد بود. شادابی تیم پس از این همه بازی فشرده، چالش مهمی است و باید از آن سربلند بیرون بیاییم.» شادابی تیم با توجه به فشردگی بازی‌ها «این یک چالش است و ما باید در همه بازی‌ها پیروز شویم.»

جنگ قهرمانی:« هنوز سه بازی دیگر در پیش است و دلیلی ندارد باورم به قهرمانی را از دست بدهم. هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد.»

پاسخ کلوپ به پپ؛ هضم شکست از رئال سخت است – تی وی تو

استیون جرارد، جانشین احتمالی او در لیورپول:« جانشین احتمالی من؟ بله قطعا ممکن است. البته هیچ نظری ندارم چون تصمیم گیرنده نیستم ولی بله احتمالش هست. همین!»

شانس لیورپول برای قهرمانی:«توصیف شرایط‌مان آسان است. ما مساوی کردیم و آنها بردند. تفاضل گل‌شان هم از ما بیشتر است. خودمان باید تصمیم بگیریم چطور به این شرایط نگاه کنیم. حقایقی وجود دارند اما در تلاشم کاری کنم بازیکنانم نگاهشان به ماجرا مثل من باشد. تساوی مقابل تاتنهام نتیجه‌ای معمولی بود. مقابل تیمی سازمان‌یافته، خوب بازی کردیم. شرایط ایده‌آلم این بود که ۹ امتیاز و ۳۰ گل بیشتر از سیتی داشتیم اما این ممکن نیست. به همین‌خاطر باید از همین بازی آغاز کنیم.

هر اتفاقی بیافتد، اگر ببریم به ما کمک می‌کند اگر نبریم نیز برای فینال اف‌ای‌کاپ تمرین می‌کنیم. در دنیای ایده‌آل در تمام این جام‌ها قهرمان می‌شویم. تنها راه‌مان برای قهرمانی در لیگ پیروزی در تمام بازی‌های باقی‌مانده است و امیدوار ماندن به لغزش سیتی.»