پازل تکمیل می‌شود: صعود سه تیم به یورو ۲۰۲۴

اکتبر 16, 2023

به گزارش  تی وی تو و به نقل از فوتبالی، گلی که گاوی در نیمه دوم برای تیم ملی اسپانیا در دیدار برابر نروژ به ثمر رساند کافی بود که صعود این تیم به جام ملت‌های اروپای ۲۰۲۴ که به میزبانی آلمان برگزار خواهد شد قطعی شود.

پیروزی اسپانیا در این دیدار همچنین به این معنا بود که تیم ملی اسکاتلند که شب گذشته بازی نداشت هم در این رقابت‌ها حاضر خواهد بود و امیدهای ارلینگ هالند و یارانش برای قرار گرفتن در جمع دو تیم صدر جدول این گروه از بین رفت.

تیم ملی ترکیه هم در دیگر دیدار شب گذشته با چهار گل برابر لتونی به پیروزی رسید تا برای ششمین بار مجوز حضور در رقابت‌های یورو را به دست آورده باشد و با خیالی آسوده این مسابقات را ادامه دهد.

این سه تیم حالا به جمع دیگر تیم‌هایی که پیش از این صعودشان را به یورو قطعی کرده بودند اضافه شده‌اند. فرانسه، بلژیک و پرتغال چند روز قبل صعودشان را نهایی کردند و آلمان که به عنوان میزبان این رقابت‌ها از پیش در این مسابقات حاضر بود.

این دوازدهمین باری است که اسپانیا قرار است در جام ملت‌های اروپا به میدان برود که پس از یورو ۱۹۹۶ انگلیس تا به حال در تمامی ادوار آن حضور داشته و موفق به کسب دو قهرمانی هم شده و حالا امیدوار است که بتواند این درخشش را در رقابت‌های پیش رو تکرار کند.