تی وی تو

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، ساکا در جریان پیروزی ۱-۳ تیم ملی انگلیس برابر اسکاتلند روی نیمکت حضور داشت و در ترکیب اصلی به میدان نرفت.

این تصمیم گرت ساوت‌گیت برای بیرون گذاشتن این بازیکن باعث آسودگی خاطر میکل آرتتا شد که به شدت نگران خستگی عضلانی ستاره تیمش بود چون از شرایط فیزیکی و آمادگی بدنی او به طول کامل اطلاع داشت.

ساکا از اواخر فصل گذشته و در بدترین مقطع ممکن از ناحیه زردپی پا دچار مصدومیت شد و هنوز هم با همان مصدومیت قدیمی که حالا چند ماه است همراه او شده درگیر است.

این ستاره انگلیسی در ۱۰ بازی اخیر آرسنال تنها موفق شده دو گل برای تیمش به ثمر برساند و لغزش بد موقع آنها در فصل گذشته بود که به منچسترسیتی اجازه داد به صدر جدول برسد و جام قهرمانی را در چند هفته پایانی از چنگ این تیم دربیاورد.

کادر فنی و پزشکی آرسنال امیدوار بودند که استراحت کامل او در این تابستان و عدم حضورش در دیدارهای ملی به او در طی کردن سریع‌تر روند درمان کمک کند اما این اتفاق رخ نداد و او همچنان با این مشکل جدی درگیر است.

نقش کلیدی او در جمع توپچی‌ها باعث شده که آرتتا فرصتی برای استراحت دادن به ساکا نداشته باشد و انتظار می‌رود که او در بازی روز شنبه برابر اورتون هم برای تیمش به میدان برود.