هالند رکورد ۱۰۰ ساله فوتبال انگلیس را می‌شکند!

آوریل 30, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، گلی که هالند برابر آرسنال به ثمر رساند، رکورد گل‌های او را به ۴۹ گل در ۴۳ مسابقه در تورنمنت‌های مختلف رساند؛ در حالی که اوج گلزنی در فوتبال انگلیس به فصل ۱۹۲۷-۲۸ برمی‌گردد که دیکسی دین در ۴۱ مسابقه ۶۳ گل برای اورتون زد.
مهاجم منچسترسیتی که تازه فصل اولش را در فوتبال انگلیس تجربه می‌کند، این فصل حداکثر ۱۱ بازی دیگر دارد؛ ۷ تا در لیگ برتر، فینال جام حذفی و ۳ تا در لیگ قهرمانان و باید در این مسابقات ۱۵ گل بزند تا رکورد دین را بشکند.

این را هم باید در نظر داشت که هالند در ۱۱ دیدار اخیر تیمش ۱۷ گل زده و کافی است همین روند را در ۱۱ مسابقه بعدی حفظ کند تا بهترین گلزن فوتبال انگلیس در یک فصل شود.

البته ستاره سیتی در همین فصل اولش، رکورد بیشترین گل زده در لیگ برتر (۳۸ مسابقه‌ای) را شکسته و کافی‌ است یکی دیگر بزند تا با رکورد بیشترین گل زده آلن شیرر و اندی کول در لیگ برتر (زمانی که ۴۲ مسابقه‌ای بود) مساوی کند. البته بعید به نظر می‌رسد حتی هالند بتواند رکورد بیشترین گل زده در تاریخ لیگ انگلیس را بشکند، چون این رکورد با ۶۰ گل زده در اختیار دین است.
فعلا رکورد دین در تمام تورنمنت‌ها در دسترس‌تر است، حتی اگر خودش گفته باشد، تنها کسی می‌تواند رکورد من را بشکند که روی آب راه می‌رود.