میلنر تمدید کرد، پیش به سوی رکورد خارق‌العاده

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، جیمز میلنر هافبک کهنه‌کار ۳۸ ساله برایتون به مدت یک سال دیگر قرارداد خودش رو با تیم سفید و آبی پوش تمدید کرد. میلنر که سابقه حضور در تیم‌های مطرحی همچون استون ویلا، منچسترسیتی و لیورپول را نیز در کارنامه دارد یکی از قدیمی ترین بازیکنان لیگ انگلیس به شمار می‌رود و با تمدید قرارداد به مدت یک فصل دیگر در آستانه ثبت نام خودش در تاریخ این لیگ قرار گرفته است.

میلنر اولین بازی خودش در لیگ را در فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۳ را با پیراهن لیدز یونایتد انجام داده است و از آن زمان در ۲۵ فصل لیگ برتر انگلیس به میدان رفته است.

به واسطه این حضور طولانی در لیگ، میلنر فاصله چندانی با انجام بیشترین بازی در تاریخ پریمیرلیگ ندارد. هم اکنون گرت بری با ۶۵۳ بازی در تاریخ لیگ برتر انگلیس بیشترین تعداد بازی را دارد و میلنر فقط به ۲۰ بازی دیگر نیاز دارد تا به تنهایی در صدر پرسابقه ترین بازیکنان لیگ قرار بگیرد.

میلنر به تازگی از رایان گیگز که ۶۳۲ بازی انجام داده بود گذر کرده و با ۶۳۴ بازی فقط ۱۹ بازی تا گرت بری که در ۶۵۳ دیدار که عمده آنها با پیراهن استون ویلا بوده به میدان رفته فاصله دارد. البته اختلاف می‌توانست خیلی کمتر از این باشد اما مصدومیت او باعث شد که از ابتدای سال ۲۰۲۴ در هیچ دیداری نتواند شرکت کند. او در طول بازی‌هایی که انجام داده است ۵۵ گل و ۸۹ پاس گل به ثبت رسانده است.

میلنر که بعد از اتمام قراردادش با لیورپول در تابستان گذشته به صورت آزاد به برایتون پیوست بعد از تمدید قرارداد در مصاحبه‌ای با سایت برایتون گفت: من به همان اندازه که قبلا هم بودم برای فصل جدید هیجان زده‌ام. من از نیمه اول فصلی که گذشت لذت بردم چون این باشگاه برای اولین بار در اروپا بازی کرد اما نیمه دوم فصل به دلیل مصدومیت‌هایی که درگیرش شدم خیلی ناامید کننده بود.