لوا، فقط این یک بازی را فرصت داری!

آگوست 20, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، روبرت لواندوفسکی در وضعیتی غیر قابل پیش بینی گرفتار شده است. او از زمان ورودش به بارسلونا، هرگز چهار بازی متوالی لالیگا را بدون گلزنی به پایان نرسانده است. حالا با احتساب دو بازی آخر فصل قبل مقابل مایورکا و سلتا و اولین فصل جاری مقابل ختافه، تنها یک بازی تا رسیدن به این رکورد منفی فاصله دارد اما او امشب برابر کادیز این فرصت را دارد تا مانع ثبت چنین رکورد بدی شود.

حقیقت این است که ستاره لهستانی فصل را به بهترین شکل شروع نکرده است. در پیش فصل، علی‌رغم اینکه در اکثر بازی ها شماره ۹ شروع کننده بارسا بود، نتوانست بهترین گلزن تیمش باشد. در واقع او تنها به دو گل دست یافت. در طول چهار بازی دوستانه تابستانی، بازیکنانی مانند فران تورس یا آنسو فاتی آمار گلزنی بهتری نسبت به لوا داشتند.

در اولین بازی رقابت‌های لیگ او شب خوبی برابر ختافه نداشت و در دیداری که بدون گل مساوی شد، نتوانست به تیمش کمک کند. خط دفاعی ختافه به طور کامل مهاجم بارسا را مهار کرده بود. لوا آخرین بار در یک بازی رسمی در شکست ۳-۱ بارسا برابر وایادولید در ۲۳ می گلزنی کرده است.

در هفته‌های پایانی لالیگا، که قهرمانی بارسا قطعی شده بود، عملکرد لوا با افتی آشکار روبه‌رو شد. حالا بارسا، به شدت دلش برای گلزنی‌های ستاره لهستانی تنگ شده و به او نیاز دارد.

لوا البته فصل گذشته در اولین بازی لیگ برابر رایو در نوکمپ هم موفق به گلزنی نشد ولی سپس در هفته دوم با زدن یک گل مقابل رئال سوسیداد آن ناکامی را جبران کرد. در بارسا مشتاق هستند که سناریوی این فصل مشابه سال قبل باشد و بهترین لواندوفسکی ممکن برگردد.

لوا در سال قبل شایستگی هایش را نشان داد و آقای گل شد. او امشب به مسیر گلزنی بر می گردد؟