لاپورتا برای ستاره سیتی به سیم آخر زد

آگوست 30, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، مهلت دریافت ۲۰ میلیون یورو از صندوق سرمایه گذاری لیبرو آلمان فقط تا فرداست ولی بارسا نمی‌خواهد ریسک کند و اگر این پول تا امشب واریز نشود، خوان لاپورتا همراه با رئیس خزانه داری باشگاه دو سفته ضمانتی در اختیار لالیگا قرار خواهند داد تا زمینه برای جذب ژوائو کانسلو و ژوائو فلیکس فراهم شود.

۲۰ میلیون یورو قبلا به حساب باشگاه واریز شده تا قرارداد بازیکنانی که ثبت نشده بود، در لالیگا به ثبت برسد اما بارسا همچنان برای خریدهای جدید با مشکل مواجه است. شرکت آلمانی که درصدی از بارسا ویژن را خریده، قرار است تا فردا در مجموع ۴۰ میلیون یورو به حساب بارسلونا واریز کند ولی از این رقم هنوز ۲۰ میلیون یورو باقی مانده که به خصوص برای نهایی شدن خرید کانسلو حیاتی است.

این پول اگر به موقع نرسد، باشگاه بارسلونا به دنبال جایگزین خواهد بود و این ضمانت شخصی خوان لاپورتا و فران اولیو (خزانه دار) است. بعید نیست مدیران دیگری هم وارد شوند.

یک سال پیش، در ۲۸ آگوست، خوان لاپورتا و خزانه دار باشگاه، فران اولیو، ۱۱ میلیون یورو تضمین کردند تا بتوانند قرارداد ژول کنده را در لالیگا ثبت کنند، بنابراین این مورد، برای اولین بار نخواهد بود.

در صورتی که صندوق آلمانی مفاد قرارداد را رعایت کند و ۲۰ میلیون یورو را این پنج شنبه یا قبل از آن بپردازد، بازهم بارسلونا برای خرید کانسلو به سفته لاپورتا نیاز دارد و پیش بینی می‌شود بین ۶ تا ۸ میلیون یورو باید توسط رئیس ضمانت شود. به این ترتیب می‌توان حدس زد که رقم نهایی انتقال کانسلو باید ۳۰ میلیون یورو باشد.
اگر پول لیبرو فوتبال فایننس به موقع نرسد، ضمانت شخصی لاپورتا و اولیو باید کل عملیات را پوشش دهد و عملاً به ۳۰ میلیون یورو برسد.