قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱

دسامبر 13, 2021

مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته به ایستگاه آخر رسید و ۱۶ تیم برتر مسابقات برای حضور در مرحله یک هشتم نهایی، مشخص شدند.

به نقل از طرفداری ، در شرایطی که صعود خیلی از تیم ها قبل از هفته ششم مسابقات قطعی شده بود، در روز نهایی، تیم هایی چون اتلتکیو مادرید، بنفیکا، ویارئال، لیل و سالزبورگ جواز حضور در بین ۱۶ تیم برتر را به دست آوردند تا پازل مرحله بعدی مسابقات تکمیل شود.

در این مرحله، انگلیس با ۴ تیم، بیشترین نماینده را دارد و اسپانیا با ۳ نماینده در رده دوم قرار دارد. ایتالیا، فرانسه و پرتغال دو تیم دارند و آلمان، هلند و اتریش هم تنها با یک نماینده در این مرحله حاضر هستند که مشاهده می کنید:

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2021

در بین ۱۶ تیم پایانی این دوره، ۹ قهرمان سابق حضور دارند. بایرن مونیخ، چلسی، اینتر، یوونتوس، لیورپول، منچستریونایتد، رئال مادرید، بنفیکا و آژاکس سابقه قهرمانی در چمپیونز لیگ را دارند و تیم های مدعی منچسترسیتی و پاری‌سن ژرمن به دنبال قرار گرفتن در کنار این نام ها هستند.

از صبح امروز چشم ها به نیون سوئیس دوخته شده است. جایی که قرار است از ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا برگزار شود. با توجه به نحوه قرارگیری تیم ها در رتبه های اول و دوم گروه هایشان، احتمال تقابل تیم های بزرگ در این مرحله و برگزاری دیدارهای فوق العاده مهم بسیار زیاد است.

چهره ۱۶ تیم راه یافته به این مرحله مشخص شده است و هر ۴ نماینده انگلیس راهی این مرحله شده اند و آنها تنها کشوری هستند که این تعداد تیم در این دور دارند. اسپانیایی ها نیز با ۳ تیم دومین کشور پرسهمیه محسوب می شوند و ایتالیا در کنار فرانسه و پرتغال با ۲ تیم، در رده بعدی قرار دارند.

منچسترسیتی، لیورپول، آژاکس، رئال مادرید، بایرن مونیخ، منچستریونایتد، لیل و یوونتوس ۸ تیمی هستند که به عنوان تیم اول راهی این مرحله از رقابت ها شده اند و پاریس سن ژرمن، اتلتیکو مادرید، اسپورتینگ، اینترمیلان، بنفیکا، ویارئال، سالزبورگ و چلسی نیز تیم های دوم صعود کننده محسوب می شوند.

زمان قرعه کشی

قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۲-۲۰۲۱ امروز (دوشنبه) از ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران در مقر یوفا انجام خواهد شد.

شرایط قرعه کشی

طبق قوانین قرعه کشی لیگ قهرمانان، تیم های هم وطن و هم گروه در مرحله گروهی به یکدیگر برخورد نخواهند کرد و با در نظر گرفتن این مساله، تیم های صدرنشین هر گروه، حریف خود را از بین تیم های دوم باقی مانده خواهند شناخت.

بررسی احتمالات نشان می دهد به احتمال تقریبا ۷۵ درصد، یک قرعه سخت در انتظار چلسی در این مرحله خواهد بود و به احتمال ۳۲٫۳ درصد، چلسی به رئال مادرید برخورد می کند.

براین اساس، تیم های اول و دوم گروه های هشت گانه به شرح زیر هستند:

 

تیم های صدرنشین مرحله گروهی
آژاکسبایرن مونیخلیورپوللیل
منچسترسیتییوونتوسمنچستریونایتدرئال مادرید

 

تیم های دوم مرحله گروهی
اتلتیکو مادریدبنفیکاچلسیاینتر
پاری‌سن ژرمنسالزبورگاسپورتینگویارئال

شرایط بازی ها

مرحله یک هشتم نهایی مسابقات به صورت رفت و برگشت و بدون در نظر گرفتن قانون گل زده در خانه حریف انجام می شود. براین اساس، مسابقات با نتیجه مساوی بعد از ۱۸۰ دقیقه، فارغ از تعداد گل های خانه و خارج از خانه، به وقت های اضافه می رود و در صورت عدم تعیین برنده، در ضربات پنالتی تعیین تکلیف خواهد شد. تیم های برتر مرحله گروهی، در بازی برگشت میزبان خواهند بود.

دور رفت مسابقات در تاریخ های ۱۵ و ۱۶ و همچنین ۲۲ و ۲۳ فوریه سال بعدی میلادی و دور برگشت مسابقات ۸ و ۹ و همچنین ۱۵ و ۱۶ مارس ۲۰۲۲، انجام خواهد شد.

فینال لیگ قهرمانان ۲۲-۲۰۲۱

گازپروم آرنای شهر سن پترزبورگ روسیه، میزبان فینال لیگ قهرمانان ۲۲-۲۰۲۱ خواهد بود. این مسابقه در تاریخ ۲۸ می ۲۰۲۲ (۷ خرداد ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد و چند روز پیش هم از توپ اختصاصی آن رونمایی شد.

بق قوانین، تیم هایی که از یک کشور هستند، در این دور با هم روبرو نمی شوند و تیم هایی که در دور گروهی با یکدیگر همگروه بوده اند نیز در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف هم نخواهند رفت.

 

در اینجا اخبار لحظه به لحظه از قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را دنبال می کنیم:

 

 

۱۲:۱۲- بازی های رفت مرحله یک هشتم نهایی در ۴ روز و تاریخ های ۲۶ و ۲۷ بهمن و ۳ و ۴ اسفند برگزار می شود تا در هر روز، ۲ دیدار از این مرحله انجام شود. دیدارهای برگشت نیز در تاریخ های ۱۷، ۱۸، ۲۴ و ۲۵ اسفند به انجام خواهد رسید.

 

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2021 – تی وی تو

 


 

۱۲:۰۵- دیدار فینال رقابت های امسال لیگ قهرمانان اروپا در استادیوم گازپروم آرنای در شهر سن پترزبورگ روسیه در تاریخ ۷ خرداد ۱۴۰۱ برگزار خواهد می شود. این هم از توپ دیدار فینال که به تازگی از آن رونمایی شد.

 

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2021 – تی وی تو

 


 

۱۱:۲۵- از آنجایی که تیم های هموطن و تیم هایی که در مرحله قبل همگروهی بوده‌اند با یکدیگر روبرو نمی شوند، در نتیجه چلسی به مصاف سه تیم هموطنش یعنی منچسترسیتی، منچستر یونایتد و لیورپول و تیم همگروهش یعنی یوونتوس نمی رود. در نتیجه مدافع عنوان قهرمانی تنها با یکی از ۴ تیم رئال مادرید، بایرن مونیخ، آژاکس و یا لیل روبرو می شود.

 

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2021 – تی وی تو

 


 

۱۱:۱۵- در مرحله یک هشتم نهایی تیم هایی که به عنوان صدرنشین راهی این مرحله شده اند، در بازی برگشت میزبان هستند. همچنین در این مرحله قانون گل زده در خانه حریف وجود ندارد. یعنی پس از اینکه در پایان دو بازی رفت و برگشت دو تیم با هر نتایجی به تساوی برسند، راهی وقت های اضافه شده و در صورتی که تیم برنده نیز در ۳۰ دقیقه اضافی مشخص نشود، ضربات پنالتی تکلیف تیم صعود کننده را مشخص می کند.

 

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2021 – تی وی تو

 


 

۱۱:۱۰- قرعه محتمل برای رئال مادرید و بایرن مونیخ به ترتیب با ۳۲٫۳ درصد و ۲۱٫۳ درصد تقابل با چلسی مدافع عنوان قهرمانی است.

 


 

۱۱:۰۶- در این جدول شانس برخورد تیم ها را مشاهده می کنید. روی کاغذ، قرعه سختی در انتظار چلسی و اینتر خواهد بود.

 

قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2021 – تی وی تو