غرامت هنگفت بایرن به توخل: بگیر و برو

ژوئن 19, 2024

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، توخل که سال گذشته به عنوان جانشین یولیان ناگلزمان هدایت بایرن مونیخ را برعهده گرفته بود نتوانست بیشتر از یک سال روی نیمکت این تیم دوام بیاورد و در پایان فصلی که گذشت با توافق دو طرفه این تیم را ترک کرد تا ونسان کمپانی به عنوان جانشینش انتخاب شود.

این مربی آلمانی دوران پر فراز و نشیبی را روی نیمکت این تیم سپری کرد و نتوانست هیچ جامی را در فصل ۲۴-۲۰۲۳ برای آنها به ارمغان بیاورد و همین باعث شد که مدیران این باشگاه به فکر قطع همکاری با او و انتخاب مربی جدید باشند که در نهایت با پرداخت غرامتی قابل توجه برای آنها همراه بود.

روزنامه آلمانی بیلد خبر داده است که مدیران بایرن و توخل برای پرداخت غرامت ۱۰ میلیون یورویی به توافق رسیده‌اند و این مبلغ باید در طول یک سال آینده به او پرداخت شود. اگر او در طول این مدت و تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۵ هدایت تیم دیگری را برعهده بگیرد، بخشی از این مبلغ پرداخت نخواهد شد و میزانش بستگی به مدت زمان باقی مانده از قراردادش دارد.

پیش از این گفته شده بود که باشگاه منچستریونایتد به صورت جدی به دنبال همکاری با توخل برای فصل آینده است اما آنها در نهایت تصمیم گرفتند که اریک تن‌هاخ را حداقل برای یک فصل دیگر هم روی نیمکت تیم‌شان حفظ کنند.