ضرر عجیب بارسلونا از انتقال ستاره مراکشی

اکتبر 16, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، عبدلصمد ازلزولی ملقب به عبده در تابستان امسال بارسلونا را به مقصد رئال بتیس ترک کرد. قرارداد او دائمی است ولی بارسا حق بازگشت او را برای دو سال بعد حفظ کرده است. عبده فصل قبل قرضی در اوساسونا بازی کرد و بسیار خوش درخشید. ژاوی او را به تور آمریکا برد و عبده بد هم بازی نکرد ولی در نهایت او در هفته پایانی نقل و انتقالات تابستانی با رضایت ژاوی راهی بتیس شد هرچند در این باشگاه نتوانسته هنوز بازیکن ثابت شود.

نکته عجیب اینکه اکنون مشخص شده بارسا باید درصدی از رقم انتقال عبده را به اوساسونا بدهد. باشگاهی که قرضی عبده را در اختیار داشت، حالا از انتقال او به رئال بتیس ۵۵۰ هزار یورو سود کرده است.

طبق گزارش دیاریو دی ناوارا، اوساسونا برای انتقال عبده به بتیس ۵۵۰ هزار یورو می گیرد. در قرارداد قرضی عبده با اوساسونا بندی وجود داشت که بر اساس آن، ۱۰ درصد سود سرمایه ناشی از فروش این بازیکن در آینده به اوساسونا تعلق خواهد گرفت. ارزش عبده در زمان انتقال او به اوساسونا دو میلیون یورو بود (بارسا او را ۲ میلیون یورو از هرکولس خریده بود) ولی پس از درخشش در اوساسونا رشد قابل توجهی پیدا کرد و با ۷٫۵ میلیون یورو راهی بتیس شد.  به این ترتیب بارسلونا حالا باید ۱۰ درصد از رشد ۵٫۵ میلیون یورویی ارزش این بازیکن (۵۵۰ هزار یورو) را به اوساسونا پرداخت کند!