صحبتهای ژاوی پس از برد شب گذشته بارسلونا برابر بتیس

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی و رسانه‌های اسپانیایی، ژاوی هرناندز می‌گوید که اگر چه تیمش در بازی شب گذشته بارسلونا مقابل رئال بتیس بهترین بازی خود را به نمایش نگذاشت اما پیروزی برابر تیمی مثل بتیس کار ساده‌ای نیست. صحبت‌های ژاوی در نشست خبری پس از این بازی را در ادامه می‌خوانید:

شما به هدفتان یعنی لیگ قهرمانان اروپا رسیدید. آیا راضی هستید یا اشتهای بیشتری دارید؟

“خوشحالم چون فصل سختی بود. در نیم فصل دوم در استادیوم‌های دشوار موفق به کسب ۳ امتیاز شدیم و مقابل ده تیم برتر جدول برنده شدیم. لحظات زیبایی داشتیم و به شرایط خوبی رسیدیم. هم‌چنین نشان دادیم که تیمی رقابتی هستیم. در این دیدار بهترین بازی را نداشتیم و بی‌خود توپ از دست می‌دادیم. مهم‌ترین نکته اما این بود که بازیکنان ما با وجود شکست‌های اخیر تسلیم نشدند و مثل همیشه جنگیدند. باید نظم بهتری پیدا کنیم زیرا نداشتن آن به معنای عدم کسب جام است. تغییرات محسوسی داشته‌ایم و ذهنیت تیم متفاوت شده اما هنوز نیاز داریم بهتر بازی کنیم. صعود به لیگ قهرمانان حداقل خواسته ماست اما باید واقع‌بین بود.”

آیا فکر می‌کنید قادر به قهرمانی در فصل آینده هستید؟ چه اندازه به شما و چه اندازه به بازیکنان و باشگاه بستگی دارد؟

“البته هنوز فصل تمام نشده اما بله؛ ما از حالا در حال برنامه‌ریزی برای فصل بعد هستیم. ما از حالا متوجه مشکلات هستیم و این نکته مهمی است. باید برای برنامه‌هایمان تلاش کنیم. اکنون حفظ رده دوم هدف ماست و من در چنین شرایطی تا حدی راضی هستم. ما موفق به کسب جام نشدیم اما وقتی من در نوامبر روی نیمکت قرار گرفتم، هدف ما صعود به لیگ قهرمانان بود.”

آیا این پیروزی باعث کاهش فشار از روی شما شد؟ آیا صعود باعث رضایت شما شده یا هم‌چنان نگران بازی‌ها هستید؟

“اول از همه من از این پیروزی خوشحالم اما باید آن را آنالیز کنم. از روی نیمکت به نظر می‌رسید آرامش ندارم زیرا توپ‌های زیادی را از دست دادیم. مطمئنم که این تیم تا انتها می‌خواهد بجنگد. این روحیه در نوامبر نبود اما در طول فصل تغییر کرد. این یک بازی نزدیک بود و پیروزی در استادیوم بتیس هرگز کار آسانی نیست. در آن زمان حضورمان در مسابقات اروپایی در خطر بود اما امروز در رده دوم هستیم و این باید در نظر گرفته شود.”

بوسکتس و آلبا بازیکنانی هستند که بیشتر از همه از آن‌ها استفاده می‌کنید. در این بازی آلبا در دقیقه ۹۴ گل تعیین کننده‌ای زد اما در نیمه دوم مشخص بود که مشکلات جسمانی دارد. نظر شما درباره فداکاری این مدافع چپ در چنین مواقعی چیست؟

“من همیشه این را گفته‌ام که آلبا، بوسکتس و پیکه نسبت به تیم همیشه متعهد هستند و این فقط در زمین نیست. این کاپیتان ها بارها مورد انتقاد قرار گرفته‌اند اما آن‌ها جنگیدند و در لحظات سخت این را نشان دادند. این بارسلونا است. بازی در این باشگاه مسئولیت دارد و آن‌ها این را ثابت کردند و می‌خواهند در خط مقدم باشند. جوردی در این بازی مشکلات جسمانی داشت اما می‌خواست هم‌چنان بازی کند. من از او راضی هستم.”

در مورد گل‌های این بازی چه نظری دارید؟

“می‌دانستیم که بتیس در محوطه جریمه خیلی خوب دفاع می‌کند اما در مورد گل اول توانستیم بر آن غلبه کنیم و آنسو فاتی نشان داد یک ستاره است. بسیار خوشحالم که بازیکنی داریم که قادر به ایجاد تفاوت‌هاست. او می‌تواند از یک موقعیت نصفه نیمه نیز گل بزند. در مورد گل دوم از روی ارسال آلوز و فرار به موقع آلبا بود و منجر به گل زیبایی شد.”

آنسو در این بازی در سمت چپ بازی کرد. شما بیشتر او را برای کجا در نظر دارید؟

“در این مورد با او صحبت کردم. می‌خواستم متوجه شوم که در کجا احساس بهتری دارد. او قبل از رفتن به زمین گفت که سمت چپ را ترجیح می‌دهد. او حتی بدون ضربه خوب زدن به توپ هم قادر به گلزنی است. از بازگشت او خوشحالم.”

آیا احساس نمی‌کنید که سوخت تیم بعد از چند هفته دشوار تمام شده؟

“چند بازیکن تیم قبلا قهرمانی‌های بسیاری کسب کرده‌اند و در حال حاضر تا پایان شانس کسب جام را ندارند؛ بنابراین برای آن‌ها سخت‌تر است. اما این واقعیت ماست و فصل آسانی نداشتیم. همه برای رسیدن به هدفمان یعنی لیگ قهرمانان تلاش کردند. فکر می‌کنم اخیرا سطح بازی ما کاهش داشته اما شدت بازی نه.”