سهم ایتالیا از نامزدهای توپ طلا: فقط یک فوق‌ستاره!

سپتامبر 8, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، در شرایط ویرانه فوتبال ایتالیا که دو دوره پیاپی از صعود به جام جهانی باز مانده، قرار گرفتن – تنها بازیکن ایتالیایی – در لیست نامزدهای توپ طلا نشان دهنده یک جلوه جدید و قابل استناد از وضعیت فوتبال این کشور است.

این یک بازیکن اما کسی نیست جز نیکولو بارلا، ستاره بی‌جانشین اینترمیلان که فصل گذشته با این تیم به نایب قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا دست پیدا کرد.

این اتفاق در سال ۲۰۲۱ و پس از دومین فصل حضورش در نراتزوری نیز رخ داده بود. در آن مرتبه بارلا یک امتیاز کسب کرده بود و خود را به همراه روبن دیاس و جرارد مورنو در جایگاه بیست و ششم قرار داده بود و حالا امیدوار است نسبت به دوره گذشته جایگاه بهتری در لیست نهایی رقابت برای کسب توپ طلای برترین بازیکن سال فوتبال جهان به دست بیاورد.

اگر حضور او در لیست نامزدهای توپ طلا یک نشانه از اعتبار جهانی این بازیکن باشد، بی‌بدیل بودن بارلا در هیئت مدیره نراتزوری بسیار ملموس‌تر و تثبیت شده است. چه اینکه این تیم تمام درخواست‌های نقل و انتقالات که در تابستان امسال برای این بازیکن مطرح شد را بدون کمترین درنگی رد کرد تا نشان دهد او در اینتر اینزاگی و حتی تیم ملی ایتالیا، بازیکنی بدون جایگزین است.

بارلا در سطح فردی، علاوه بر کار خستگی‌ناپذیری معمول خود در میانه زمین، به عنوان الگویی از بازیکن فوق مدرن باکس تو باکس، می‌خواهد رکورد گل‌های خود برای نراتزوری را که در فصل گذشته به دست آورد، تکرار کند. جایی که او ۹ گل شامل ۶ گل در سری آ ایتالیا و ۳ گل در لیگ قهرمانان به ثمر رساند.