سرانجام فران تورس به بارسلونا پیوست

دسامبر 28, 2021

رسمی؛ بمب زمستانی بارسلونا با ستاره ۵۵ میلیونی منفجر شد. خوان لاپورتا مدیر بارسلونا وعده داده بود که همه چیز را برای ژاوی فراهم کند و به وعده اش هم عمل کرد: بارسلونا خرید فران تورس را به صورت رسمی اعلام کرد.

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، ژاوی به دنبال خرید یک بازیکن گلزن بود و به خواسته اش رسید. بازیکن سابق منچسترسیتی در روز سه شنبه برای پنج سال و نیم با بارسلونا قرارداد بست و بدین ترتیب تا سال ۲۰۲۷ در نیوکمپ حضور خواهد داشت. رقم فسخ قرارداد فران یک میلیارد یوروست و مراسم معارفه اش دوشنبه هفته آینده ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ایران  در مراسمی پیش از تمرین و با حضور هواداران برگزار می شود.

بارسلونا برای خرید زمستانی سخت تلاش کرد و در نهایت برای جذب تورس ۵۵ میلیون یورو نقد به علاوه ده میلیون یورو پاداش بر اساس عملکرد پرداختند. بارسلونا با وجود مشکلات مالی و بدهی ۱۳۵۰ میلیون یورویی توانست این انتقال را به سرانجام برساند. آنها با جدایی برخی بازیکنان مازاد جا را برای ثبت قرارداد فران تورس در لالیگا باز خواهند کرد.

فران تورس ۲۱ ساله تا سال ۲۰۲۵ با سیتی گواردیولا قرارداد داشت و در این فصل در پنج بازی حضور داشت که فقط دو گل به ثمر رساند. فران فصل گذشته در لیگ انگلیس ۳۰ بازی انجام داده بود و یازده گل زده بود. فران در آگوست ۲۰۲۰ با ۲۳ میلیون یورو نقد به علاوه ۱۲ میلیون یورو پاداش بر اساس عملکرد از والنسیا به سیتی رفته بود. بدین ترتیب سیتی درآمد خوبی از ملی پوش اسپانیایی داشت.