ستاره سیتی برنده توپ طلا را مشخص کرد

آوریل 30, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، منچسترسیتی بعد از پیروزی مقابل آرسنال به مدعی اول فتح لیگ برتر تبدیل شد. این تیم که با ۲ بازی کمتر، ۲ امتیاز از توپچی‌ها کمتر دارد، فردا در چارچوب هفته سی و چهارم لیگ برتر فردا میهمان فولام است. برناردو سیلوا در آستانه این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به تکرار قهرمانی سال گذشته به ستایش ارلینگ هالند پرداخت.

فرناندز گفت: امیدوارم او فردا هم در گلزنی موفق باشد. هالند فقط یک بازیکن خوب نیست. او پسر خوبی هم است. ما با حضور چنین ستاره‌ای می‌توانیم لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا را فتح کنیم. من همواره هالند را به درخشش بیشتر تشویق می‌کنم.”

سیلوا امیدوار است که هالند با تداوم درخشش به عنوان دومین بازیکن تاریخ لیگ برتر بعد از کریستیانو رونالدو برنده جایزه توپ طلا شود: “البته این دو شخصیت‌های متفاوتی دارند. او خارج از زمین با رونالدو خیلی فرق دارد. با این وجود هر دو بازیکن از نظر استعداد گلزنی خیلی شبیه هستند.”

ستاره پرتغالی سیتی در ادامه تمجید خود از هالند گفت: “وقتی توپ به دروازه نزدیک می‌شود هالند همیشه آنجاست. او این توانایی را دارد که تشخیص بدهد توپ کجا فرود خواهد آمد و کریستیانو نیز از چنین توانایی ویژه‌ای برخوردار است. تفاوت هالند و رونالدو خیلی زیاد است، ولی گلزنی یک وجه تشابه بزرگ میان آنهاست.”

ارلینگ هالند اگر بتواند مقابل فولام گلزنی کند، شمار گل‌های خود را به عدد ۳۴ خواهد رساند تا به رکورد آلن شیرر و اندی کول برسد. این دو بازیکن در ۴۲ بازی ۳۴ گل زده‌اند و بهترین گلزنان تمام دوران لیگ برتر به حساب می‌آیند. مهاجم نروژی این فرصت را دارد که در ۷ دیدار باقی‌مانده با بیشتر کردن گل های خود عنوان یاد شده را به تنهایی مال خود کند.