زوج کشنده‌ای که آنچلوتی اختراع کرد

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، در تابستان، وضعیت خط حمله رئال شدیدا موضوع بحث بود. می‌گفتند غیرممکن است که بدون شماره ۹ و بدون آمدن امباپه، تیم آنچلوتی بتواند برای اهداف بزرگ بجنگد، چه رسد به اینکه قهرمان هم بشود.

اما رئال در حال حاضر قهرمان لالیگاست و یک قدم تا قهرمانی اروپا فاصله دارد. یکی از دلایل موفقیت این است که علاوه بر گل‌های بلینگام، وینیسیوس، رودریگو، ۲۹ گل دیگر نیز به تیم اضافه شد: ۱۷ گل از خوسلو و ۱۲ گل از براهیم دیاز.

فصل گذشته، ماریانو (۰)، آسنسیو (۱۲) و هازارد (۱) حتی نصف این زوج هم گل نزدند. این یکی از تغییرات حیاتی تیمی بود که بار دیگر این اصل ثابت کرد: با یازده نفر می‌توان بازی‌ها را برد ولی با ذخیره‌های باکیفیت، جام‌ها را.

در بازی اخیر برابر گرانادا براهیم دو گل از چهار گل رئال را زد و تعداد گل‌هایش در لیگ را به ۱۰ رساند. خوسلو در لیگ قهرمانان برابر بایرن کار بزرگ تر را انجام داده بود و به دبل خود رئال را به فینال برد. این هنر کارلتو است که به موقع و در زمان درست از این دو بازیکن استفاده کرد و همواره انگیزه‌ها را بالا نگه داشت.

رئال در فصل گذشته زمانی که به بازیکنانی مثل براهیم و خوسلو نیاز داشت، روی نیمکت هازارد و ماریانوی ناامیدکننده را می‌دید و آسنسیویی که برای فصل و تیم بعدی خود برنامه ریزی می‌کرد. امسال ولی شرایط متفاوت شد و رئال جام‌ها را درو کرد.