رکورد جذاب: آنچلوتی در رئال جاودانه شد

سپتامبر 18, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، رئال مادرید شب گذشته در چارچوب رقابت‌های هفته پنجم لالیگا به مصاف رئال سوسیداد رفت و موفق شد این تیم را با نتیجه ۱-۲ شکست دهد.

آنها در ابتدا با یک گل زودهنگام از حریف عقب افتادند اما در نهایت با دو گل از فدریکو والورده و خوسلو موفق شدند سه امتیاز این بازی را هم به دست آورند و در صدر جدول رده‌بندی لالیگا بمانند.

این پیروزی اهمیت خاص و ویژه‌ای برای آنچلوتی داشت. او موفق شد با این پیروزی رکورد زیدان را بشکند و با ۱۷۳ برد به دومین سرمربی با بیشترین تعداد پیروزی در تاریخ باشگاه رئال مادرید تبدیل شود.

این مربی ایتالیایی پیش از این با زیدان با رکورد ۱۷۲ پیروزی برابر شده بود اما حالا به تنهایی در این رده ایستاده است. هرچند بعید به نظر می‌رسد که بتواند به رتبه اول که میگل مونیز با ۳۵۷ پیروزی است نزدیک شود.

آنچلوتی در دو دوره حضورش روی نیمکت رئال مادرید موفق شده به تمامی افتخارات ممکن از فتح لالیگا تا لیگ قهرمانان و کوپا دل ری دست پیدا کند و یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ این باشگاه به حساب می‌آید که فلورنتینو پرز هم شب گذشته با حضور در سانتیاگو برنابئو از رکوردشکنی‌اش تقدیر کرد.