رکورد جدید مودریچ با پیراهن رئال

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، رئال مادرید امشب در بازی هفته سی و چهارم لالیگا به مصاف کادیز رفت و با نتیجه ۳-۰ به برد دست پیدا کرد. لوکا مودریچ در این بازی به رکورد جدید و جالبی دست پیدا کرد.

لوکا مودریچ که در مونیخ به مسن‌ترین بازیکنی تبدیل شد که در چمپیونزلیگ برای رئال مادرید بازی کرده، همچنین رکورد فرانس پوشکاش در لالیگا را با ۳۸ سال و ۲۳۸ روز پشت سر گذاشت.

مودریچ که در ۴۱ بازی این فصل برای رئال  بازی کرده، با بیست و یکمین حضور در ترکیب اصلی این فصل، مسن‌ترین بازیکن تاریخ رئال شد که در یک بازی لالیگا به میدان رفته است.

این هافبک کروات با ۳۸ سال و ۲۳۸ روز، رکوردی را که پوشکاش از ۲۱ نوامبر ۱۹۶۵ حفظ کرده بود، پشت سر گذاشت. پوشکاش آخرین بازی خود با پیراهن رئال در لیگ برتر اسپانیا را با ۳۸ سال و ۲۳۳ روز سن مقابل سویا رقم زده بود.

پس از تبدیل شدن به مسن‌ترین بازیکنی که برای رئال در لیگ قهرمانان و لالیگا بازی می‌کند، برای اینکه مودریچ به مسن‌ترین بازیکن تاریخ این باشگاه تبدیل شود، باید قراردادی که در پایان ژوئن تمام می‌شود را برای یک سال دیگر تمدید کند.

پوشکاش وقتی ۳۹ سال و ۳۶ روز سن داشت در ماه می سال ۱۹۶۶، آخرین بازی رسمی با پیراهن رئال را در حوالی دل ری انجام داده بود.