رکورد تاریخی جورجینیو در لیگ برتر انگلیس

دسامبر 29, 2021

سال ۲۰۲۱ میلادی رو به اتمام است و در روز های پایانی سال همواره نگاهی به رکورد هایی که در این سال میلادی به ثبت رسیده است، می شود و می توان دید که بازیکنان بزرگ فوتبال چه رکورد هایی را در سال ۲۰۲۱ ثبت کرده اند.

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، یکی از رکورد های ویژه ای که در این سال میلادی به ثبت رسید، مربوط به تعداد پنالتی های گل شده در لیگ برتر انگلیس است. جورجینیو، هافبک ایتالیایی چلسی در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۰ پنالتی را به گل تبدیل کرده است. او در بازی اخیر چلسی مقابل استون ویلا، دو گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و بدین ترتیب بود که تعداد گل های زده خود از روی نقطه پنالتی را افزایش داد و رکورد ویژه ای از این نظر ثبت کرد.

جورجینیو تبدیل به اولین بازیکن تاریخ لیگ برتر انگلیس شده است که در یک سال میلادی ۱۰ پنالتی را به گل تبدیل می کند. او در سال ۲۰۲۱ به این رکورد رسیده است. رکورد های قبلی مربوط به استیون جرارد با ۹ ضربه پنالتی در سال ۲۰۱۴ و متیو لو تیسیه با ۹ ضربه پنالتی در سال ۱۹۹۴ بوده اند.

در واقع استیون جرارد در سال ۲۰۱۴ با رکورد تاریخ لیگ برتر انگلیس از این نظر که در سال ۱۹۹۴ ثبت شده بود، برابری کرد اما آن را نشکست و اکنون جورجینیو آن را شکسته است.