رسمی: یک ستاره بزرگ دیگر در لیگ عربستان

جولای 5, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، روبرتو فیرمینو، ستاره برزیلی لیورپول، بعد از ۸ سال حضور در این تیم تصمیم به جدایی گرفت. او بعد از مذاکره و توافق با سران الاهلی با این باشگاه عربستانی قرارداد امضا کرد. توئیتر باشگاه الاهلی دقایقی پیش با انتشار یک ویدیو از نهایی شدن این انتقال خبر داد.

باشگاه الاهلی با ارائه پیشنهاد ۲۰ میلیون یورویی توانست رضایت فیرمینو را جلب کند و این بازیکن طی روزهای اخیر برای انجام تست‌های پزشکی و مذاکرات نهایی راهی عربستان شد.

او بعد از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز تست‌های پزشکی برای امضای قرارداد ۳ ساله با مبلغ سالیانه ۲۰ میلیون یورو با سران الاهلی عربستان به توافق نهایی دست یافت تا به یکی دیگر از ستاره‌های پرتعداد فصل آینده لیگ عربستان تبدیل شود.
شب گذشته عکس‌هایی از فیرمینو با پیراهن الاهلی لو رفت تا همه در انتظار اعلام خبر رسمی حضورش باشند؛ خبری که باشگاه عربستانی دقایقی پیش آن را با انتشار یک ویدیو اعلام کرد. این ویدیو با تصاویری از شهر جده آغاز می‌شود و در ادامه ستاره برزیلی پیراهن الاهلی را به تن کرده و لوگوی این باشگاه را با دست نشان می‌دهد.

فیرمینو، ستاره ۳۱ ساله برزیلی، در سال ۲۰۱۵ بعد از جدایی از هوفنهایم به لیورپول پیوست و در مدت ۸ سال حضورش در آنفیلد ۳۶۲ بار پیراهن لیورپول را به تن کرده و ۱۱۱ گل به ثمر رساند.

لیگ فوتبال عربستان بعد از حضور کریستیانو رونالدو در النصر پذیرای تعداد زیادی از ستاره ها بوده است. در نقل و انتقالات تابستانی فصل جاری تا کنون شاهد انتقال ستاره‌های شاخصی چون کریم بنزما، انگولو کانته، مارسلو بروزوویچ و… به تیم‌های عربستانی بودیم که باید فیرمینو را نیز به جمع آنها اضافه کنیم.