رسمی: پاری سن ژرمن قهرمان لیگ فرانسه شد

آوریل 29, 2024

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، پاری سن ژرمن دیشب سه هفته مانده به پایان رقابت‌ها، عنوان قهرمانی فصل ۲۴-۲۰۲۳ لیگ فرانسه را به دست آورد. تیم پاریسی در هفته سی و یکم با بهره از شکست ۳-۲ موناکو مقابل المپیک لیون به عنوان قهرمانی دست یافت.

موناکو در بازی امشب با گل‌های دقیقه یک و ۶۰ وسام بن یدر امید زیادی برای برد داشت اما سه گل الکساندر لاکازت، سعید بن‌رحما و مالک فوفانا را در دقایق ۲۲، ۲۶ و ۸۴ تیم لیون را به برد رساند.

لیون با برد در بازی امشب به ۴۴ امتیاز در رده هفتم رسید، در حالی‌که امتیاز موناکو با ۵۸ امتیاز در رده دوم باقی ماند. این شکست فاصله موناکو با پی‌اس‌جی صدرنشین را روی عدد ۱۲ نگه داشت.

پاری سن ژرمن شب گذشته امید زیادی داشت تا با برد مقابل لوآور، قهرمانی زودهنگام را جشن بگیرد اما بعد از تساوی ۳-۳ این خوشحالی به تعویق افتاد.

با شکست امشب موناکو، پاری سن ژرمن برای سومین بار متوالی و دوازدهمین بار در تاریخش قهرمان لیگ فرانسه شد. لوئیس انریکه، سرمربی پاری سن ژرمن، هم پس از قهرمانی در سوپرجام فرانسه، دومین قهرمانی خود را با این تیم جشن گرفت.

پی‌اس‌جی اکنون برای کسب چهار‌گانه تاریخی شانس خوبی دارد. آن‌ها باید در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف دورتموند بروند و همچنین در فینال جام حذفی فرانسه به مصاف لیون بروند.