رسمی: هافبک بایرن به دورتموند پیوست

جولای 25, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، در روزهای گذشته خبرهای زیادی درباره مذاکرات بایرن مونیخ و دورتموند درباره انتقال مارسل سابیتزر منتشر شده بود. این شایعات دقایقی پیش به واقعیت پیوست و این هافبک اتریشی با حضور در دفتر دورتموند رسما به استخدام این باشگاه درآمد.

دورتموند اعلام کرد سابیتزر با قراردادی دائمی به خدمت گرفته شده اما اشاره‌ای به ارزش این قرارداد نکرده است. اما در آلمان گفته می‌شود او با مبلغی در حد ۱۵ تا ۲۰ میلیون یورو راهی باشگاه زردپوش ایالت وستفالن شده است.

قرارداد سابیتزر با دورتموند چهار ساله است و او تا تابستان ۲۰۲۷ بازیکن این تیم خواهد بود. دورتموند اعلام کرد که هافبک اتریشی فصل آینده با پیراهن شماره ۲۰ بازی می‌کند.

سابیتزر پس از حضور قرضی در منچستریونایتد با شروع تابستان به بایرن مونیخ برگشت اما توماس توخل به او اطلاع داد که در برنامه‌های آتی‌اش جایی ندارد.

سباستین کل، مدیر ورزشی دورتموند، در مراسم امضای قرارداد با مارسل سابیتزر گفت: “مارسل بازیکنی باتجربه است که سال‌ها است در بالاترین سطح فوتبال بازی می‌کند. او دقیقا همان کسی است که دنبالش می‌گشتیم. هافبک وسطی که به عنوان بازیکنی باکس تو باکس چه در فاز دفاعی و چه در فاز تهاجمی به ما کمک خواهد کرد. مارسل از نظر بدنی قوی است و شم گلزنی بالایی دارد. ما شک نداریم او به بازیکنی مهم برای دورتموند تبدیل خواهد شد”.