رسمی: ناگلزمان تا جام جهانی ۲۰۲۶ روی نیمکت آلمان

ژوئن 20, 2024

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، یولیان ناگلزمان پس از تصمیم هیئت نظارت فدراسیون فوتبال آلمان، سرمربی تیم ملی آلمان باقی خواهد ماند و هدایت ژرمن‌ها فراتر از یورو ۲۰۲۴ که در خانه برگزار می‌شود را برعهده خواهد داشت. قرارداد این سرمربی ۳۶ ساله اکنون تا پایان جام جهانی فیفا ۲۰۲۶ که در آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار می‌شود، تمدید شده است. قرارداد اولیه ناگلزمان که در سپتامبر سال گذشته امضا شده بود، قرار بود پس از یورو ۲۰۲۴ به پایان برسد.

ناگلزمان در مورد تمدید قرارداد خود گفت: “این تصمیم را با قلبم گرفتم. افتخار بزرگی است که بتوانم سرمربی تیم ملی باشم و با بهترین بازیکنان کشور کار کنم. با عملکردهای موفق و پرشور، این فرصت را داریم که کل ملت را الهام بخشیم. در دو پیروزی مقابل فرانسه و هلند در ماه مارس، کمی از این فضا را تجربه کردیم، جایی که اشتیاق هواداران واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد. می‌خواهیم یک یورو ۲۰۲۴ موفق را با هم در خانه داشته باشیم و همه ما مشتاق شروع آن هستیم. پس از آن، مشتاقانه منتظر هستم تا به همراه تیم خود، به جام جهانی بروم.”

برند نویندورف، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان توضیح داد: “این نشانه قدرتمندی برای فدراسیون فوتبال آلمان و تیم ملی است که یولیان ناگلزمان با وجود حضور در لیست علاقه‌مندی بسیاری از باشگاه‌های برتر اروپا، بعد از یورو هم سرمربی تیم ملی آلمان باقی خواهد ماند. اما سرمربیگری تیم ملی برای یولیان فراتر از یک شغل است، قلب و روح او با آن عجین شده است. اکنون می توانیم با ثبات بیشتری برنامه‌ریزی کنیم و همه می‌توانند برای عملکردی موفق در یورو تمرکز کنند.”

رودی فولر، مدیر تیم ملی مردان، گفت: “ما قبل از موفقیت اخیر تیم در آخرین بازی‌های ملی، کاملاً از یولیان ناگلزمان مطمئن شده بودیم. اما آنها یک بار دیگر نشان دادند که یولیان و تیمش چگونه می‌توانند شور و شوق را در آلمان دوباره زنده کنند. او یک مربی برجسته است؛ یک تاکتیکدان درخشان که نه تنها دانش فوق‌العاده‌ای از بازی دارد، بلکه شور و شوق در او وجود دارد که هر یک از بازیکنانش را به تحرک و الهام وا می‌دارد. تیم ملی و موفقیت آن برای او بسیار مهم است. من بسیار خوشحالم که بعد از یورو با هم ادامه خواهیم داد.”

آندریاس رتیگ، مدیر ورزشی فدراسیون فوتبال آلمان گفت: “یولیان ناگلزمان به عنوان یک متخصص در زمینه خود شناخته می‌شود که در مدت زمان کوتاه دوران حرفه‌ای خود به دستاوردهای زیادی رسیده است. تعهد او به فدراسیون فوتبال آلمان هم از نظر داخلی و هم خارجی پیام خوبی را می‌رساند.”