رسمی: مهاجم پرمشتری آرسنال منتقل شد

آگوست 31, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، با اعلام رسمی باشگاه موناکو، فولارین بالوگان، ستاره آمریکایی آرسنال، به این باشگاه پیوست.

در روزهای گذشته اعلام شد که مذاکرات بین موناکو و آرسنال بر سر انتقال این مهاجم آمریکایی آغاز شده است اما آرسنال خواهان پیشنهادی ۴۵ میلیون یورویی بود که مبلغ بالای این درخواست باعث طولانی شدن مذاکرات شد.

بالوگان فصل گذشته در لیگ برتر به میدان نرفت چرا که از طرف آرسنال به صورت قرضی به رنس قرض داده شده بود. عملکرد خوب این مهاجم آمریکایی در لیگ یک باعث شد موناکو خواهان جذب او شود. بالوگان در ۳۷ بازی برای رنس ۲۱ گل به ثمر رسانده بود.

بالوگان برای آرسنال تنها دو بار با پیراهن تیم بزرگسالان باشگاه به میدان رفته است. او در تابستان جاری بعد از بازگشت به آرسنال به مدیران توپچی‌ها اعلام کرد تنها در صورتی حاضر به ماندگار شدن است که برای تیم اول به میدان برود. خوسته‌ای که با مخالفت آرسنالی‌ها مواجه شد و در نتیجه چاره‌ای جز فروش او باقی نماند.

بالوگان که علاوه بر آمریکا می‌توانست برای تیم های ملی انگلیس و نیجریه هم بازی کند در ماه مه آمریکا را انتخاب کرد. او که جام جهانی ۲۰۲۲ را از دست داده اولین بازی ملی‌اش را در لیگ ملت‌های کونکاکاف مقابل مکزیک انجام داد.

چند باشگاه دیگر از جمله اینتر، نایب‌قهرمان فصل گذشته چمپیونزلیگ، هم این مهاجم آمریکایی را مد نظر داشتند اما او در نهایت راهی موناکو شد.