رسمی: سرمربی اروگوئه روی نیمکت قهرمان اروپا

اکتبر 11, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، بعد از اخراج خوزه لوئیس مندیلیبار از سویا، این باشگاه اسپانیایی خیلی زود جانشین او را مشخص کرد و دقایقی پیش دیه‌گو آلونسو با امضای قراردادی تا پایان فصل جاری به عنوان سرمربی تیم معرفی شد.

آلونسو چهارمین مربی سویا در یک سال اخیر خواهد بود. آلونسو در فوتبال اروپا تجربه مربی‌گری ندارد و به همین علت انتخاب او به عنوان سرمربی جدید با انتقاد برخی هواداران مواجه شده است.

دیه‌گو آلونسو به عنوان فوتبالیست سابقه بازی در لالیگا با تیم‌های والنسیا، اتلتیکو مادرید و مالاگا را داشته است. رسانه‌های اسپانیایی می‌گویند ویکتور اورتا به عنوان مدیر ورزشی جدید سویا می‌خواهد با کادر فنی‌ای کار کند که توسط خودش انتخاب شده باشند و با او رابطه‌ای بدون تنش داشته باشند. انتخاب آلونسو به همین دلیل بوده است.

انتظار می‌رود مراسم رسمی معرفی دیه‌گو آلونسو امشب برگزار شده و این مربی اروگوئه‌ای بعد از معرفی شدن به بازیکنان در اولین جلسه تمرینی با آنها حضور پیدا کند.

در بیانیه باشگاه سویا چنین آمده است: “سویا اف‌سی و دیه‌گو آلونسو به توافق رسیدند تا این مربی اروگوئه‌ای تا پایان فصل جاری هدایت تیم را بر عهده بگیرد. آلونسو سابقه هدایت تیم ملی کشورش را دارد و از سال ۲۰۱۱ مربی‌گری را آغاز کرده است. او با تیم ملی اروگوئه در ۱۲ مسابقه ۸ پیروزی، دو تساوی و دو شکست به دست آورده و باشگاه سویا معتقد است در حال حاضر بهترین گزینه برای هدایت تیم ماست”.