رسمی: ستاره ایتالیای ۲۰۰۶ سرمربی جدید ساسولو

ژوئن 4, 2024

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، ساسولو نام فابیو گروسو را به عنوان سرمربی جدید فصل آینده  این باشگاه اعلام کرد.

مربی ایتالیایی پس از مربیگری در فروزینونه و المپیک لیون، با قراردادی دو ساله به ساسولو می‌پیوندد که قابلیت تمدید برای فصل سوم هم در آن گنجانده شده است.

ساعتی قبل جلسه مدیران باشگاه با گروسو در میلان برگزار و در نهایت به صورت رسمی اعلام شد. انتخاب فابیو گروسو نقطه عطف مهمی برای ساسولو است که به همراه این مربی جوان به دنبال اهداف بزرگ هستند.
این مربی ۴۷ ساله پیش از همراه با فروزینونه قهرمانی سری B شده بود و این باشگاه را به سری A هدایت کرد. فصل گذشته گروسو تجربه کوتاهی در خارج از ایتالیا داشت که تنها برای ۷ بازی به طول انجامید.

در بیانیه رسمی باشگاه ساسولو آمده است: “ساسولو کالچو اعلام می‌کند که آقای فابیو گروسو سرمربی جدید تیم اول است. خوش آمدگویی صمیمانه‌ای به او می‌گوییم و برای او در باشگاه آرزوی موفقیت داریم. تاریخ مراسم معارفه به مطبوعات و رسانه‌ها طی چند روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد. آقای گروسو که در سال ۱۹۷۷ در رم متولد شد، کار خود را به عنوان مربی در فصل ۱۸-۲۰۱۷ روی نیمکت باری آغاز کرد. پس از تجربه‌هایی با ورونا، برشا و سیون، او در مارس ۲۰۲۱ به فروزینونه رسید و با آن‌ها در فصل سوم قهرمانی سری B را به دست آورد. در سپتامبر ۲۰۲۳ او دوره کوتاهی را در لیگ فرانسه با لیون سپری کرد.”

ساسولو در پایان فصل ۲۴-۲۰۲۳ پس از ۱۱ سال حضور در سری A همراه با سالرنیتانا‌ و فروزینونه به سری B سقوط کرد و آن‌ها امیدوار هستند با مربی جدیدشان به سطح اول فوتبال ایتالیا بازگردند.