رسمی: دروازه‌بان بارسلونا به PSG پیوست

جولای 31, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، آرنائو تناس، دروازه‌بان بارسلونا، در ۳۰ ژوئن قراردادش با این باشگاه به پایان رسید پس از اینکه باشگاه کاتالان تصمیم گرفت گزینه یک طرفه تمدید دو ساله با او را اجرا نکند، همکاری دو طرف پایان یافت. علی‌رغم اینکه چند روز بعد آن‌ها تلاش کردند دروازه بان را متقاعد کنند که قرارداد جدیدی امضا کند و به صورت قرضی برای کسب تجربه به تیمی دیگر برود، او پاسخ منفی داد.

هفته قبل اکیپ نوشت که تناس مورد توجه لوئیس انریکه، مربی پاری سن ژرمن، که ایجنت مشترکی دارند، قرار گرفته است. سانحه ناگوار برای سرخیو ریکو و جدایی احتمالی کیلور ناواس باعث شد تا انریکه به دنبال ذخیره‌ای مطمئن برای دوناروما باشد و در میان تعجب به سراغ تناس رفت.

در نهایت نیز دقایقی پیش اعلام شد که پی اس جی این گلر جوان را با قراردادی سه ساله به عنوان بازیکن آزاد به خدمت گرفته است.

لوئیس انریکه یکی از حامیان بزرگ دروازه بان کاتالان بود و اکنون او با جانلوئیجی دوناروما برای قرار گرفتن در دروازه PSG رقابت خواهد کرد. مذاکرات در طول هفته شتاب گرفت و این واقعیت که تناس و لوئیس انریکه یک ایجنت مشترک به نام ایوان د لا پنیا دارند، کار را بسیار آسان‌تر کرد.

سرمربی اسپانیایی یک دروازه بان که بازی با پای خوب داشته باشد، می‌خواست و تناس، به لطف حضورش در لاماسیا و تکنیک بسیار خوب همان گلری بود که انریکه به دنبالش بود.

او پس از اوگارته، آسنسیو، لی کانگ این، اشکرینیار، لوکاس هرناندز و اندور، هفتمین خرید پاریسی‌ها است.

تناس کاپیتان تیم دوم بارسا بود و در مسابقات قهرمانی زیر ۲۱ سال اروپا گلر ثابت اسپانیا هم بود ولی نتوانست از شکست در فینال مقابل انگلیس (۱-۰) جلوگیری کند. تناس پس از ۱۲ سال حضور در رده‌های پایین بارسا، اکنون چالش جدیدی را در پاری سن ژرمن تجربه خواهد کرد. او فصل گذشته بعضا به عنوان گلر سوم بارسا پس از تراشتگن و پنیا در فهرست قرار می‌گرفت.

نام تناس به خصوص پس از ال‌کلاسیکوی برگشت لالیگای فصل قبل نیز بر سر زبان‌ها افتاد. او روی نیمکت بارسلونا بود و در پایان بازی با دنی کاروخال درگیر شد. هم تیمی‌های تناس اگر نبودند، کار به درگیری فیزیکی شدید بین این دو کشیده می‌شد.