رسمی: برایتون جانشین کایسدو را خرید

آگوست 30, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، باشگاه برایتون رسما خرید کارلوس باله‌با، هافبک کامرونی لیل را تایید کرد. این بازیکن در ازای مبلغ ۳۰ میلیون یورو قراردادی ۵ ساله تا پایان سال ۲۰۲۸ با مرغابی‌ها به امضا رسانده است.

برایتون آلبرت لوکونگا از آرسنال را نیز به عنوان پلن B خود در صورت منتفی شدن قضیه جذب باله‌با در نظر داشت، اما مذاکراتش با لیل آن گونه که تصور می‌شد پیش رفت تا نیاز به شروع پروژه جدید نباشد.

باله‌با تنها ۱۹ سال سن دارد و در ۲۳ بازی برای تیم بزرگسالان لیل به میدان رفته است. او قرار است جای ستاره بزرگی چون مویزس کایسدو را در برایتون پر کند که با قرارداد حدود ۱۲۵ میلیون یورو به چلسی پیوست.

روبرتو دی‌زربی، سرمربی برایتون، بعد از جذب باله‌با گفت: کارلوس بازیکن بسیار خوبی است. او بسیار جوان است، اما ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که می‌تواند به ما کمک کند. باله‌با آینده این باشگاه خواهد بود.

این بازیکن کامرونی در سال ۲۰۲۲ کشورش را به مقصد فرانسه ترک کرد. او بعد از انجام ۱۳ بازی برای تیم دوم لیل اولین بازی خود برای تیم اصلی را تابستان سال گذشته مقابل لانس انجام داد؛ جایی که آنها موفق شدند با یک گل حریفشان را شکست دهند.