رسمی: اوبامیانگ با قراردادی ۳ساله در مارسی

جولای 22, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، پی‌یر امریک اوبامیانگ سومین انتقال خود در سه سال گذشته را انجام داد و به عنوان بازیکن آزاد رسما به باشگاه فرانسوی مارسی پیوست.

دقایقی پیش مارسی به صورت رسمی از به خدمت گرفتن اوبامیانگ خبر داد. این مهاجم ۳۴ساله اهل گابن با امضای قراردادی سه ساله بازیکن مارسی شده و تا سال ۲۰۲۶ در این تیم حضور خواهد داشت.

چلسی در پایان فصل گذشته تمایلی برای تمدید قرارداد این مهاجم نداشت و در نتیجه با پایان مهلت قرارداد او با آبی‌های لندن، اوبامیانگ به عنوان بازیکن آزاد به مارسی منتقل شد. مارسی چهارمین باشگاه این مهاجم گابنی در سه سال گذشته است. او در این مدت سه انتقال دیگر را هم تجربه کرده بود. اوبامیانگ در ژانویه ۲۰۲۲ آرسنال را ترک کرد و به بارسا پیوست. بعد از هفت ماه حضور در این تیم او راهی چلسی شد.

اوبامیانگ در تنها فصل حضورش در چلسی ۲۱ بازی انجام داد و سه گل به ثمر رساند. او در لیگ برتر تنها در پنج مسابقه از ابتدا به میدان رفت.

اوبامیانگ با اینکه اصالت گابنی دارد، ولی از کودکی در فرانسه بزرگ شده و بازی در مارسی به معنای بازگشت او به کشوری است که با آن آشنایی کامل دارد. او فوتبالش را در فرانسه با باشگاه‌های لیل، موناکو و سنت‌اتین آغاز کرد و در سال ۲۰۱۳ به دورتموند پیوست. او در تیم‌های زیر ۱۹ سال و زیر ۲۱ سال فرانسه هم بازی کرد اما در نهایت تصمیم گرفت به تیم ملی کشور زادگاه پدرش گابن بپیوندد.