خداحافظی اشک‌بار افسانه داوری در پارک دو پرنس

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، دو تیم پاری سن ژرمن و دورتموند شب گذشته در دیدار برگشت از مرحله نیمه نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا روبروی یکدیگر قرار گرفتند و این شاگردان ادین ترزیچ بودند که توانستند راهی دیدار فینال شوند.

یوفا تصمیم گرفته بود که قضاوت این بازی را به اورساتو بسپارد که یکی از بهترین داوران حاضر در دنیای فوتبال در چند سال اخیر بود و قضاوت بازی‌های بسیار مهمی را هم بر عهده داشت و در اکثر موارد بدون هیچ مشکلی از پس داوری آنها برآمده بود.

اما اتفاق جالبی که در این بازی رخ داد این بود که این دیدار در واقع آخرین حضور اورساتو در رقابت‌های اروپایی به حساب می‌آمد و همین موضوع باعث شد که او پس از به صدا درآوردن سوت پایان این بازی به شدت احساساتی شود و تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که او در حال پاک کردن اشک‌هایش است.

انتشار این تصاویر واکنش‌های بسیاری را از سوی هواداران فوتبال به همراه داشت و آنها با انتشار مطالبی در شبکه‌های اجتماعی به اورساتو و عملکردش در چند سال ادای احترام کردند.

این داور ایتالیایی ۴۸ ساله از سال ۲۰۱۰ وارد لیست فیفا شده بود و قضاوت دیدارهای مهمی از جمله فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۲۰ و نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را برعهده داشت و بسیاری از فوتبال‌دوستان از او به عنوان یکی از بهترین داوران چند سال اخیر نام می‌برند.