تکلیف سرمربی تیم ملی اسپانیا مشخص شد

آگوست 29, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، روز جمعه لوئیس روبیالس در مجمع فدراسیون فوتبال اسپانیا حاضر شد تا در مورد اقدام غیراخلاقی خود هنگام اهدای مدال قهرمانی جهان به جنی هرموسو توضیح بدهد.

اعلام شده بود او در این جلسه استعفا خواهد داد، ولی در چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای صراحتا گفت که هرگز استعفا نمی‌دهد، چرا که اقدام او با توافق طرف مقابل بوده و هرگز کاری انجام نداده که به خاطرش استعفا بدهد. زمانی که او چند بار تکرار می‌کرد استعفا نخواهد داد، نیمی از حاضران در سالن تشویقش کردند، از جمله مربی فعلی تیم ملی اسپانیا، لوئیس دلافوئنته.

به همین دلیل اعلام شد که او باید به فدراسیون فوتبال برود و توضیح بدهد چرا روبیالس را تشویق کرده است. دلافوئنته روز یکشنبه در بیانیه‌ای رسمی اقدام روبیالس را محکوم کرده بود که با تشویق‌های او در سالن همخوانی نداشت.

طبق گزارش آاس، دلافوئنته دیروز مقابل هیئت مدیره فدراسیون فوتبال اسپانیا توضیحات خودش را ارائه داد و توانست آنها را متقاعد کند که به کارش ادامه دهد. به این ترتیب دلافوئنته از خطر اخراج فرار کرد و روز جمعه فهرست تیم ملی اسپانیا برای دو بازی برابر گرجستان و قبرس در مقدماتی یورو ۲۰۲۴ را اعلام خواهد کرد. این در حالی است که خورخه ویلدا، مربی تیم فوتبال زنان اسپانیا، به دلیل اقدام مشابه دلافوئنته در یک‌قدمی اخراج قرار دارد.