تغییر وضعیت ۱۸۰ درجه‌ای ستاره هلندی در بارسا

آوریل 25, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، دی‌یونگ یکی از بازیکنانی بود که علناً برای تامین مالی باشگاه بارسلونا هدف‌گذاری شده بود اما همانطور که ژاوی هرناندس در کنفرانس مطبوعاتی پس از پیروزی برابر اتلتیکو مادرید گفت، حالا بارسا را نمی‌توان بدون ستاره هلندی تصور کرد. دی‌یونگ اولین درخواست تابستانی اریک تن‌هاخ در بدو ورودش به اولدترافورد بود. او قبلاً در آژاکس تجربه کار با دی‌یونگ را داشت، با این حال، عدم توافق بین دو باشگاه و مخالفت خود بازیکن باعث شد یونایتد به سراغ کاسمیرو برود و داستان انتقال دی‌یونگ منتفی شد.

دی‌یونگ از اکتبر گذشته تنها در دیدار مقابل ختافه به دلیل استراحت روی نیمکت نشسته و پس از چند هفته مصدومیت برابر اتلتیکو به میادین برگشت. اخیرا متئو آلمانی (مدیر بخش فوتبال بارسا) در مورد ستاره هلندی گفت: «فرانکی بازیکن بسیار مهمی برای ماست. این یک افتخار است که او برای ما بازی می‌کند.»

دی‌یونگ در فصل جاری، ششمین بازیکن بارسا از حیث دقایق حضور در زمین است (۲۶۰۵ دقیقه) و تنها مارک آندره تراشتگن، روبرت لواندوفسکی، گاوی، کُنده و سرخیو بوسکتس از او بالاتر هستند. او در ۳۵ بازی فصل برای بارسا دو گل زده و یک پاس گل هم داده است.