بوفون تصمیمش را گرفت: خداحافظ فوتبال!

آگوست 2, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، رسانه‌های ایتالیایی گزارش دادند جان‌لوئیجی بوفون تصمیم به بازنشستگی گرفته و به زودی قراردادش با پارما را لغو و با حضور در مقابل رسانه‌ها به شکل رسمی بازنشستگی‌اش از فوتبال را در ۴۵ سالگی اعلام می‌کند.

بوفون بدون شک یکی از بزرگترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال است. جان‌لوئیجی امیدوار بود بتواند تا پایان قراردادش با پارما یعنی تابستان آینده به فوتبال بازی کردن ادامه دهد ولی ظاهرا شرایط بدنی این ستاره ۴۵ساله در نهایت او را به این نتیجه رسانده که زمان آویزان کردن کفش‌ها فرا رسیده است.

بوفون فصل گذشته با چندین مصدومیت مواجه شد و اینکه پارما در نهایت نتوانست صعود کرده و جواز حضور در سری آ را به دست بیاورد احتمالا در تصمیم بوفون بی‌تاثیر نبوده است.

بوفون به زودی قراردادش با پارما را با توافق دوطرفه فسخ کرده و سپس با حضور در مقابل رسانه‌ها رسما بازنشستگی‌اش را اعلام می‌کند.

جان‌لوئیجی بوفون فوتبالش را از آکادمی پارما آغاز کرد و بعد از سال‌ها درخشش در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا و اروپا در سال ۲۰۲۱ به اولین تیمش پارما برگشت و به عنوان بازیکن آزاد درون دروازه این تیم ایستاد.

دروازه‌بان بزرگ ایتالیایی روی‌هم‌رفته ۶۵۷ بازی در سری آ انجام داده، ۱۲۴ بار در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفته و با ۱۷۶ بازی ملی رکورددار تعداد بازی‌های ملی ایتالیا است.