بایرن و اولین شکار تابستانی از اشتوتگارت

آوریل 16, 2024

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، سرهو گیراسی در تابستان ۲۰۲۳ وارد اشتوتگارت شد و از زمان ورودش تاکنون هرگز از گل زدن خسته نشده است. این بازیکن ۲۸ ساله گینه‌ای که اصلی‌ترین رقیب هری کین در مسیر کسب عنوان آقای گلی بود، شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند و به گل زدن در تمام بازی‌های امروز عادت پیدا کرده است.

او در تیم قبلی خود، ۲۵ گل در ۸۱ بازی به ثمر رسانده بود و او در این فصل ۲۵ گل در ۲۳ بازی بوندسلیگا به ثمر رسانده و تنها رقیب او در این آمار هری کین مهاجم انگلیسی بایرن مونیخ است. گیراسی در موقعیت‌های حساسی که این باشگاه نیاز مبرم به گل داشته، به عنوان یک ناجی همراه با اونداف توانسته نتیجه را تغییر دهد و ثبت میانگین گلزنی ۱٫۲۷ گل در هر ۹۰ دقیقه هوش بالای او را در امر خطیر گلزنی نشان می‌دهد. این عدد هم البته در تمام اروپا بی‌سابقه است و تنها کسی که این میانگین را ثبت کرده هری کین است.

او با زدن ۲۵ گل در این فصل از رکورد بهترین گلزن یک فصل اشتوتگارت که در اختیار ماریو گومز مهاجم سال‌های نه چندان دور این تیم بود گذر کرد و توانست پس از اینکه گومز در فصل ۲۰۰۸/۰۹، برای اشتوتگارت ۲۴ گل به ثمر رسانده بود، این عدد را بار دیگر تغییر دهد.

البته در این بین سرهو گیراسی یکی از نام‌های حاضر در لیست بایرن مونیخ برای پنجره نقل‌وانتقالات تابستانی است زیرا آن‌ها به دنبال پر کردن جای خالی اریک ماکسیم چوپوموتینگ هستند که قرار است در پایان این فصل از جمع باواریایی‌ها جدا شود. بیلد آلمان در این زمینه مدعی شده است که اشتوتگارت از علاقه بایرن مونیخ باخبر است و به دنبال این است که این مهاجم را برای ثبت قراردادی جدی مجاب کند. در قرارداد فعلی او بند فسخی در قرارداد او گنجانده شده که طبق آن باشگاه‌های علاقه‌مند با پرداخت ۲۰ میلیون یورو می‌توانند این بازیکن ۲۸ ساله اهل گینه را جذب کنند ولی باز هم این گیراسی است که تصمیم خواهد گرفت.